10 dní florbalu 2014

V sobotu 10. května 2014 doberská děvčata zavítala druhým rokem po sobě na zimní stadion do České Třebové, kde se v rámci tradiční akce 10 dní florbalu konal turnaj žen, kterého se v loňském roce zúčastnilo 6 celků. Bohužel letos dorazily pouze 3 týmy, ale i tak se bylo na co těšit. Na programu byly vzájemné zápasy mezi všemi celky, které se hrály 3x20 minut čistého času a kromě doberského týmu se turnaje zúčastnilo domácí Orlicko-Třebovsko a dobře známý tým z Vysokého Mýta. Doberská výprava čítala brankářku Svobodovou a deset hráček do pole, mezi kterými zažila křest ohněm třináctiletá naděje Lenka Rozínková, která celý turnaj zvládla s velkým přehledem.

FbK Orlicko/Třebovsko – FBC Dobré 4:4 (0:0, 3:1, 1:3)
Proti domácímu prvoligovému celku děvčata začala poměrně sebevědomě a držela vyrovnané tempo hry. Z obou stran byla k vidění kombinační hra, která viditelně bavila oba týmy i přítomné diváky. První vážnější šanci měly domácí hráčky, ovšem výborně chytající Svobodová předvedla první výtečný zákrok dne. I na druhé straně mohlo udeřit, ovšem z nadějných pozic děvčata skórovat nedokázala. Úvodní branka přišla až na začátku druhé třetiny a vstřelil ji domácí tým. Ovšem ten doberský si přichystal rychlou odpověď a po přihrávce Kotkové poměrně záhy vyrovnala Marťa Netíková. K vidění bylo vyrovnané utkání, které s koncem druhé části naklonil na svoji stranu domácí celek, který se tečovanou střelou dostal do vedení a po našem zaváhání v rozehře 8 vteřin před koncem přidal třetí branku. Ani tento nepříznivý stav ale doberské bojovnice nezlomil a krátce po zahájení třetí části snížila skrytou střelou Péťa Netíková. Tato branka přidala zápasu na dramatičnosti a necelých 6 minut před koncem přišlo vyrovnání, když se poměrně šťastně prosadila Klára Harapátová. Jenže domácí favorit si nechtěl nechat nic líbit a o chvíli později si vzal vedení zpět. Ani to ale dlouho nevydrželo, neboť doberský tým si dokázal vytvořit obrovský tlak před domácí brankou, ze kterého vytěžila vyrovnávací gól pohotová Adéla Jindráková. Ta samá hráčka mohla v poslední minutě rozhodnout, ovšem její střela pouze orazítkovala obě tyče domácí svatyně a ani domácí hráčky ze závěrečného náporu nedokázaly rozhodnout a tak se oba celky po zásluze rozešly smírně.
Branky: Netíková M., Netíková P., Harapátová, Jindráková

FBC Dobré – FTC Vysoké Mýto 5:1 (2:0. 2:0, 1:1)
Do zápasu proti celku z Vysokého Mýta děvčata vstupovala s vědomím, že pokud chtějí pomýšlet na celkové vítězství v turnaji, musí zvítězit alespoň o pět branek, neboť v předchozím utkání Orlicko/Třebovsko dokázalo porazit děvčata z Vysokého Mýta 7:2. Tomu odpovídal i svižný úvod utkání, ze kterého jsme vytěžili rychlou úvodní branku, kterou vstřelila Klára Harapátová. Poté převzal iniciativu soupeř, který měl častěji míček v držení, ovšem pozorná obrana v čele s vynikající Svobodovou příliš šancí soupeři nenabídla. Naopak doberský tým hrozil rychlými brejky a po jednom z nich se po individuální akci prosadila Zuzka Nosková. Ve druhé části děvčata lépe kontrolovala hru, k čemuž přispěla i třetí branka, kterou z otočky vstřelila Marťa Netíková. I přesto se ale soupeř nevzdával a svoji typickou velmi důraznou hrou provětrával naši obranu, která ale fungovala spolehlivě a když se přeci jen vysokomýtské hráčky dostaly do šance, zasáhla výtečně chytající Terka Svobodová. Na konci druhé části se dostala ke střele Sedloňová, jejíž střelu brankářka pouze vyrazila a před brankou číhající Adéla Jindráková dokázala propasírovat míček na místo určení. V závěrečné části pokračoval fyzicky náročný florbal, který nebyl tak pohledný, jako v utkání s domácím celkem. Osm minut před koncem se našim děvčatům podařilo rozebrat obranu soupeřek a zcela volná Áďa Tomaščinová dorazila míček do odkryté branky. V tu chvíli se děvčata dostala na stejný brankový rozdíl, jako měl celek Orlicko/Třebovska. Bohužel ale ne na dlouho, neboť jsme při pokusu o rychlý protiútok přišli o míček a soupeř natřikrát dokázal potrestat naši chybu. Přes závěrečný nápor se nám vstřelit další branku nepodařilo, ale i tak jsme odcházeli s pocitem velmi dobře odvedené práce.
Branky: Harapátová, Nosková, Netíková M., Jindráková, Tomaščinová

Na turnaji reprezentovaly: Svobodová Tereza, Netíková Petra, Rozínková Lenka, Ptáčníková Veronika, Sedloňová Kristýna, Nosková Zuzana, Harapátová Klára, Jindráková Adéla, Netíková Martina, Tomaščinová Adriana, Kotková Aneta

Na dnešním turnaji tak děvčata díky horšímu skóre obsadila 2. místo, když sehrála velmi dobrý a z obou stran pohledný zápas s Orlicko/Třebovskem a dokázala přehrát ambiciózní Vysoké Mýto. Individuální ocenění získala Terka Svobodová, která byla po zásluze oceněna nejlepší brankářkou turnaje a to i přesto, že ji trápily zdravotní potíže.

Všechna děvčata, která se turnaje zúčastnila, předvedla vynikající výkony podpořené týmovou hrou. Na týmu bylo znát, že ho hra baví a kromě tradičních kombinačních akcí předvedl i zodpovědný výkon dozadu. Proto si všechna děvčata zaslouží veliké uznání a pochvalu za vzornou reprezentaci doberského florbalu.