Dohrávka turnaj č. 5 10-11

V sobotu 15.1. 2011 vyrazil dívčí tým neplánovaně do Rokytnice v Orlických horách k prvnímu soutěžnímu utkání v kalendářním roce 2011. Důvodem bylo nařízení ligové komise, která k našemu nemilému překvapení rozhodla o tom, že neodehraný zápas s celkem z Letohradu, který měl být původně odehrán 27.11. 2010, nebude kontumován, ale bude muset být sehrán v náhradním termínu.

FBC Dobré – FBC Letohrad 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Zápasy našeho celku se soupeřem z Letohradu se všechny odvíjí v podobném duchu – nikam nespěchající soupeř a málo se pohybující hra, které se naše děvčata podřídí. To vše bylo k vidění i v dnešním utkání a to zejména v jeho úvodu. Naše děvčata měla sice častěji míček na hokejkách, ovšem výrazný tlak si vytvořit nedokázala. Naopak soupeřky se častěji bránily, ovšem když se dostaly do útoku, naší obraně bylo zle nedobře. Od 6. minuty se doberská děvčata začala více prosazovat a to i přesto, že se bránila dvouminutovému oslabení za vyloučení Marti Netíkové, ovšem střelecký prach jim dokonale zvlhl a to i v těch nejvyloženějších šancích. Střeleckou smůlu našeho celku protrhla ve 12. minutě Lůca Barillová, jenže z její branky nikdo z nás neměl radost, neboť nešťastně sražená střela soupeřky skončila za zády bezmocné Hanušové. Ještě do konce třetiny jsme si vypracovali dvě velmi dobré příležitosti, ovšem branka Letohradu pro nás byla zakletá.

Do druhé třetiny doberská děvčata vlétla mnohem agresivněji a během první minuty si vypracovala tři velmi dobré příležitosti ke skórování, které ale zůstaly nevyužity. Ve 21. minutě jsme dostali výhodu přesilové hry, během které jsme několikrát ohrozili letohradskou branku, která ale i nadále odolávala. Vysvobozením pro naše barvy byla branka Kláry Harapátové, která ve 28. minutě po nahození Zangeové srovnala na 1:1. Ještě lépe nám mohlo být o několik sekund později, ovšem Preiningerové samostatný únik brankářka zlikvidovala a dorážka Noskové, na kterou zívala prázdná branka, skončila kdesi v oblacích. Za to jsme byli málem potrestáni, neboť Letohradu se povedl rychlý protiútok a po nešťastném zásahu naší obrany míček směřoval do naší sítě. Naštěstí ale bleskově zareagovala Verča Pražáková, která míček odpálila do bezpečí. Rozhodčí rozhodli, že míček brankovou čáru nepřešel, i když o jejich výroku by se dalo polemizovat. Regulérní branku vstřelila dvacet vteřin před koncem třetiny na druhé straně Marťa Netíková, která využila přesnou přihrávku Noskové a poslala dnes poprvé svůj celek do vedení.

Třetí třetina se nesla v opatrnějším duchu. Aktivnějším celkem byl ten náš, ale třetí uklidňující branku se nám i přes velké množství střel a příležitostí dlouho nedařilo vsítit. Uklidnění přišlo v 39. minutě, když se po střele Lucky Zangeové dostala k dorážce volná Monča Preiningerová, která pohotově dorazila míček do sítě. Za padesát vteřin bylo o vítězi tohoto utkání mnohem jasněji, neboť se po přihrávce Preiningerové prosadila střelou mezi betony Zuzka Nosková. Soupeř se sice nevzdal a i nadále statečně vzdoroval našemu týmu, ovšem jeho snahu zbrzdilo dvouminutové vyloučení, ve kterém si doberská přesilovková formace vytvořila několik střel, které ale další brankou neskončily. Dohrávané utkání tak skončilo vítězstvím našeho celku, které se sice nerodilo lehce, ale při větší střelecké potenci mohlo a hlavně mělo být vyšší.

Branky: 27:30 Harapátová (Zangeová), 29:38 Netíková M. (Nosková), 38:03 Preiningerová (Zangeová), 38:51 Nosková (Preiningerová)

Sestava: Hanušová – Barillová, Panenková, Prázová, Zangeová – Sedloňová, Netíková M., Preiningerová, Nosková, Pražáková, Harapátová