Dorostenky č. 1 16-17

Konečně nadešel čas, kdy do soutěžního kolotoče nastoupily i dorostenky z Dobrého. Své první zápasy sehrály ve velice pěkné hale ve Svitavách. 4 auta v 6:30 vyrazila se svou posádkou na Moravu získat první zkušenosti a samozřejmě i třeba pár bodů. Dorostenky hrají na zmenšeném hřišti, 5+1, 3 x 12 min.

FBK Svitavy x FBC Dobré 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)
Prvním soupeřem byl domácí tým. Pro holky křest ohněm, neboť na své sportovkyně se přišla podívat slušná skupinka domorodců. A protože nikdo z nás nevěděl, co od Svitav očekávat, nervozita byla veliká. První branky utkání dosáhly Svitavy. Už ve 33. vteřině vystřelila svitavská hráčka č. 39 do skrumáže před naší brankou a míček si k velkému překvapení všech, včetně samotné střelkyně, našel cestu za záda gólmanky K. Štěpánové. Takže začátek jak z domu hrůzy a trnuli jsme, co přijde dál. Naštěstí, hned z útoku po vhazování se k odražené střele dostala A. Horáková a velice povedeně doklepla míček do svitavské branky. Zavelela tak k obratu, který vedly nejmenší hráčky na hřišti. Chvíli se ještě přeléval zápas ze strany na stranu a v 9. minutě vstřelila vedoucí gól jmenovkyně A. Jedličková a bylo veseleji. Ještě větší úsměvy do tváří doberských mladých nadějí pak přinesla první minuta druhé části, neboť A. Jedličková přidala svůj druhý gól nechytatelnou střelou pod horní tyčku svitavské branky. Další šance Dobrého však zůstaly nevyužity a ke slovu se dostal soupeř. V 11 minutě druhé třetiny byla celkem přísně vyloučena L. Sedloňová a Svitavy svou přesilovku po 40. vteřinách využily. Třetí část pokračovala vyrovnanou hrou se šancemi na obou stranách, místy měly nepatrně navrch naše hráčky. Bohužel, další gól se Dobrému vstřelit nepovedlo a v 8. minutě Svitavy vyrovnaly a o pár vteřin později vstřelily i vítězný gól. Na ten se už i přes závěrečnou hru bez brankáře nepodařilo zareagovat. První body nám proklouzly mezi prsty.

Branky: 0:44 Horáková Adriana (Bartheldyová Zuzana), 9:08 Jedličková Adriana, 12:26 Jedličková Adriana (Michlová Karolína)

FBC Dobré x IBK DDM Hradec Králové 2:6 (1:2,1:3,0:1)
Úvod druhého utkání nebyl dramatický jako v prvním zápase. Začalo se pozvolněji a postupně se zrychlovalo. Ve 3 minutě zápasu se Hradec dostal do přečíslení, které první brankou zápasu využil. O další dvě minuty pak své vedení druhým gólem potvrdil. Holky se však nesložily a v závěru první části prokázala M. Náglová nejlepší orientaci a cit pro nepřehledné situace před brankou a vstřelila kontaktní gól. Vyrovnání přišlo hned v první minutě druhé části. Z. Bartheldyová přesnou střelou k tyči neminula cíl. Nerozhodný stav však netrval dlouho. Soupeřkám se povedlo po našich chybách získat dvoubrankové vedení zpět. 9. minuta pak přinesla kuriózní situaci, kdy soupeřky po vyloučení jejich hráčky nastoupily k vhazování opět v pěti, a na trestnou lavici se poroučela další hradecká florbalistka. Holky však skoro dvě minuty trvající přesilovku nevyužily. Bohužel, „nedáš – dostaneš“ zafungovalo i dnes a Hradec v závěru druhé části utekl na třígólový rozdíl. Poslední část přinesla snahu Dobrého o vstřelení gólů, všechny střely ale končily na florbalkách, nohách hradeckých hráček či rukách jejich gólmanky.

Branky: Náglová Markéta (Křížová Anna), 12:53 Bartheldyová Zuzana (Matějů Monika)

Sestava z turnaje: Kateřina Štěpánová, Nela Škorpíková – Anna Křížová, Monika Matějů, Kateřina Frydrichová, Lenka Rozínková – Markéta Náglová, Lucie Sedloňová – Adriana Horáková, Adriana Jedličková, Zuzana Bartheldyová, Karolína Michlová

Holky v obou zápasech běhaly, bojovaly. Velká pochvala. První zápasy však většinou přinášejí začátečnické chyby a ty rozhodují. To potkalo i doberské dorostenky, které tak zaplatily nováčkovskou daň. Přejme si, aby se z chyb poučily a v dalším pokračování soutěže předváděly lepší a lepší hru, která přinese i veselejší výsledky. Věříme, že na to holky mají.