Dorostenky č. 4 16-17

Přesně týden před Štědrým dnem vyrazily doberské dorostenky do krajského města, kde ve SH v Kuklenách v sobotu 17.12. 2016 odehrály poslední turnaj v kalendářním roce 2016. Cílem bylo navázat na předchozí úspěšné vystoupení v Hostinném a na cestu domů si přibalit nějakou tu bodovou vánoční nadílku.

FBC Dobruška – FBC Dobré 6:6 (2:1, 0:1, 4:4)
Regionální derby mělo dobrou diváckou kulisu, za kterou se oba týmy odvděčily pohlednou hrou. Do vedení se dostal doberský tým na začátku 2. minuty, když Zuzka Bartheldyová po přihrávce Lucky Sedloňové prostřelila dobrušskou brankářku. Vstřelená branka ale jakoby naše hráčky ukolébala, což soupeřky tvrdě trestaly a v polovině 7. minuty otočily skóre na svoji stranu. Oba týmy se hnaly spíše do útoku, takže o vzrušení nebylo nouze. O vyrovnání se ve 20. minutě postarala aktivní Áďa Jedličková, která zužitkovala dobrou práci Frydrychové. Do třetí části tak vstupovaly oba celky za vyrovnaného skóre a ani jeden netušil, jak bláznivý průběh bude závěrečné dějství mít. Na začátku 27. minuty se po souhře se Sedloňovou prosadila Anča Křížová, ovšem chvíli poté zatáhla za záchrannou brzdu Lucka Sedloňová a za její zákrok rozhodčí nařídili trestné střílení, se kterým si ale i s pomocí tyčky dokázala poradit Káťa Štěpánová. Oslabení sehrály hráčky velmi aktivně, za což byly odměněny čtvrtou brankou, kterou vstřelila opět Anča Křížová. Jenže prakticky ihned po vhazování soupeřky dokázaly bleskurychle snížit. Poté se celá situace opakovala, dvoubrankový náskok našemu týmu vrátila pohotová Áďa Horáková, ovšem ihned poté soupeřky snížily a necelé čtyři minuty před koncem i po zbytečném zaváhání v naší obraně vyrovnaly na 5:5. Naše hráčky se ale nenechaly zlomit a po asistenci Vernerové vrátila doberským barvám vedení Zuzka Bartheldyová. Jenomže 13 vteřin před koncem se soupeřkám podařilo povedenou střelou vyrovnat na konečných 6:6.

Branky: 1:11 Bartheldyová (Sedloňová), 19:38 Jedličková (Frydrychová), 26:15 Křížová (Sedloňová), 29:33 Křížová, 30:13 Horáková, 33:40 Bartheldyová (Vernerová)

FBC Dobré – FbK Orlicko/Třebovsko 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Ve druhém utkání se dorostenky střetly se silným celkem Orlicko-Třebovska, kterého se ale nezalekly a od úvodního hvizdu hrály rovnocennou partii. Za svoji aktivitu a nasazení byly dokonce odměněny úvodní brankou, kterou na konci 5. minuty vstřelila pohotová Anča Křížová. Chvíli na to byla vyloučena Mája Popová, ovšem početní nevýhodu jsme i díky výborným zákrokům Nely Škorpíkové přečkali bez úhony. Druhá třetina začala ještě lépe, než ta první, neboť hned po 30 vteřinách našla Lenka Rozínková na středu Markétu Náglovou, jejíž pohotový střelecký pokus i díky teči jedné ze soupeřek skončil za zády bezmocné brankářky. Utkání bylo vyrovnané, oba týmy se hnaly především do útoku a k vidění tak bylo poměrně dost šancí, které ale zůstaly dlouho nevyužity. Závěrečné dějství přineslo již tradiční drama, neboť hned po 30 vteřinách soupeřky snížily střelou od levého mantinelu. Uklidnění do našich řad přišlo až 84 vteřin před koncem, kdy se prosadila Anča Křížová. Jenže zápas ještě nekončil a 38 vteřin před koncem dokázaly soupeřky snížit na rozdíl jediné branky. Vítězství si ale již naše hráčky vzít nenechaly a kalendářní rok 2016 tak zakončily cenným vítězstvím.

Branky: 4:59 Křížová, 12:30 Náglová (Rozínková), 34:36 Křížová

Sestava z turnaje: Štěpánová Kateřina, Škorpíková Nela – Frydrychová Kateřina, Vernerová Denisa, Rozínková Lenka, Popová Marie – Sedloňová Lucie, Náglová Markéta – Křížová Anna, Jedličková Adriana, Horáková Adriana, Bartheldyová Zuzana. Nastoupit do utkání v případě potřeby byla připravena Karolína Michlová.

Konec roku 2016 našim dorostenkám vyšel na výbornou, byť ztráta 2 bodů v úplném závěru zápasu s Dobruškou trochu zamrzí. Vše je ale o zkušenostech, které musí hráčky nejprve nasbírat, aby mohly zvládat vypjaté koncovky utkání. K tomu je potřeba píle, nasazení a tréninková morálka, což zatím tomuto týmu rozhodně neschází. Děvčatům děkujeme za dosavadní výborné účinkování v soutěži a věříme, že po vánoční přestávce tým naváže na neustále se zlepšující výkony a potvrdí rostoucí formu.