Florbalový ples

V pořadí již 13. florbalový ples se uskuteční v sobotu 18.1. 2025 v Obecním domě v Dobrém, hrát bude skupina Brillant Band.

Podporují nás

Dobromat.cz

Osmifinále Poháru ČP 2013

Čtvrtek 24. října 2013 byl pro všechny členy, členky, fanoušky či příznivce doberského florbalu výjimečným dnem, neboť během večera se druholigový dívčí tým představil ve SH v Rokytnici v Orlických horách proti největšímu českému florbalovému klubu FbŠ Bohemians Praha v rámci osmifinále Poháru České pojišťovny.

Tato výjimečná florbalová událost pro celý region byla navíc umocněna pohledem na sestavu, v jaké elitní ženský tým dorazil k tomuto utkání. V ní nechyběla taková jména, jako Iveta Hyršlová, Adéla Bočanová, Gabriela Žůrková či Hana Poláková. Na lavičce seděl kompletní trenérský triumvirát Michal Jedlička, Jan Kaňkovský, Michal Matoušek, takže diváci, kterých přišlo neuvěřitelných 128, se měli na co těšit a na vlastní oči měli možnost vidět jednoho z hlavních aspirantů na zisk mistrovského a pohárového titulu.

FBC Dobré – FbŠ Bohemians 3:22 (2:8, 0:11, 1:3)
Od úvodu utkání favorit neponechal nic náhodě a po 3 minutách již vedl 2:0. Nic na tom nezměnila ani snižující branka Zuzky Noskové, která po asistenci Sedloňové v 8. minutě snížila na jednobrankový rozdíl. Hostující tým, v němž hrál prim elitní útok ve složení Bočanová – Hyršlová – Žůrková, ale nepřipustil žádné komplikace a po krásných akcích zvýšil na 7:1. Na to se podařilo zareagovat výborně hrající Noskové, která po rychlém vyhození a asistenci brankářky Svobodové s přehledem zakončila v 15. minutě svůj únik na soupeřovu branku. V závěru třetiny soupeřky vstřelily ještě jednu branku, takže stav po úvodní části byl 2:8.

Do druhé části celek Bohemians vstoupil v ještě větším tempu, což bylo zapříčiněno i tím, že Poláková byla přesunuta do útoku k Bočanové a Žůrkové, přičemž kapitánka Hyršlová toto útočné komando podporovala z obrany. To byla skutečně smrtící útočná síla, které děvčata i přes veškerou snahu a aktivitu nemohla zabránit. Hra soupeřek byla plná pohybu, krásných kombinací, ale i důrazu a nasazení. V této části soupeř vstřelil 11 branek a potvrdil svoji extratřídu.

Do závěrečného dějství doberská děvčata vstoupila mnohem koncentrovaněji a se soupeřem, který přeci jen ubral na obrátkách, držela dlouho krok. Navíc se nám na začátku 47. minuty podařilo sehrát pohlednou kombinační akci, po které se střelecky prosadila Olča Prázová, kterou poslala do úniku nezištnou přihrávkou Harapátová. O 40 vteřin později soupeř vstřelil jubilejní dvacátou branku. Na začátku 51. minuty byla vyloučena za sekání hostující hráčka a během přesilové hry si doberský tým vypracoval několik velmi dobrých střeleckých příležitostí, které ale zůstaly nevyužity. Do konce utkání ještě soupeř přidal další dvě branky a v pohodě a s přehledem dokráčel k povinnému postupu do dalšího kola.

V samém závěru byly vyhlášeny nejlepší hráčky, kterými se staly nejproduktivnější hráčka Gabriela Žůrková z celku FbŠ Boheminas a Zuzana Nosková z Dobrého.

Branky FBC Dobré: 07:35 Zuzana Nosková (Kristýna Sedloňová), 14:16 Zuzana Nosková (Tereza Svobodová), 46:08 Olga Prázová (Klára Harapátová)

Branky FbŠ Bohemians: 02:11 Iveta Hyršlová (Adéla Bočanová), 02:47 Adéla Bočanová (Gabriela Žůrková), 08:08 Adéla Bočanová (Barbora Burdová), 08:22 Adéla Bočanová (Gabriela Žůrková), 12:30 Bogna Zielenkiewicz (Iva Benešová), 13:14 Iveta Hyršlová (Gabriela Žůrková), 13:28 Gabriela Žůrková (Barbora Burdová), 19:55 Gabriela Žůrková (Iveta Hyršlová), 20:52 Gabriela Žůrková (Adéla Bočanová), 23:13 Adéla Bočanová, 26:06 Barbora Burdová (Zuzana Jelínková), 26:45 Zuzana Jelínková (Kristýna Jarešová), 26:58 Iveta Hyršlová (Gabriela Žůrková), 30:26 Hana Poláková (Iveta Hyršlová), 30:55 Bogna Zielenkiewicz (Tereza Volná), 31:27 Hana Poláková, 34:33 Hana Poláková (Adéla Bočanová), 34:46 Hana Poláková (Tereza Volná), 36:57 Gabriela Žůrková (Adéla Bočanová), 46:48 Zuzana Jelínková (Gabriela Žůrková), 55:37 Petra Nemravová (Adéla Bočanová), 59:24 Hana Poláková (Gabriela Žůrková)

Sestava FBC Dobré: Svobodová T. (od 31. min. Hanušová) – Netíková P., Panenková Mo., Ptáčníková, Barillová, Sedloňová - Nosková, Preiningerová, Jindráková, Prázová O., Netíková M., Harapátová, Michlová, Kotková

Sestava FbŠ Bohemians: Brunclíková – Volná, Nemravová, Burdová, Jelínková – Žůrková, Hyršlová, Bočanová A., Poláková, Benešová, Zielenkiewicz, Šmídová, Reischlová, Jarešová

Střely na branku: 24:59 (5:22, 3:21, 16:16)

Za výkon v tomto utkání lze doberským děvčatům jen poděkovat. Holky se snažily ze všech sil, bojovaly a navíc se výborně vypořádaly s tím, že hrály před plnou halou. V cestě jim ale stál excelentní soupeř, který jen potvrdil svoje kvality a ambice a k utkání přistoupil velmi zodpovědně. Kdo se ve florbalu pohybuje, tak musí uznat, že proti takto kvalitnímu soupeři děvčata na palubovce skutečně nechala duši a za předvedený výkon se rozhodně nemusí stydět.

Děkujeme celku FbŠ Bohemians za to, jak sympaticky jeho hráčky i realizační tým působily během celého pohárového utkání a i za to, že plná hala mohla na vlastní oči vidět jejich nejlepší hráčky v akci, přičemž některé z nich se objeví v reprezentačním dresu na prosincovém mistrovství světa žen v Brně a Ostravě. Soupeři blahopřejeme k postupu a přejeme mu, aby prolomil dlouhé čekání a konečně dosáhl na mistrovský titul a k tomu navíc přidal i vítězství v poháru.

V neposlední řadě bychom chtěli poděkovat přítomným divákům za fantastickou návštěvu a podporu, ale největší pochvala směřuje ke všem pořadatelům, kteří pomohli při organizačním zajištění celého pohárového utkání. Bez jejich nasazení a na první pohled neviditelné pomoci by zápas ani nemohl proběhnout. Poprvé jsme si vyzkoušeli, jak se organizuje velký florbal, a můžeme říci, že jsme to zvládli na výbornou.

Ještě jednou díky všem za úžasný florbalový zážitek, na který nikdy rozhodně nezapomeneme.