Pohár ČP 13/14 - 1. kolo

Ve dnech 14.-15. září 2013 se tým žen premiérově představil v Poháru České pojišťovny, když v rámci 1. kola zavítal do jihočeského Sezimova Ústí, kde během víkendu ve skupině označené C sehrál 4 utkání. Na pohár vyrazila třináctičlenná výprava dívek a dva trenéři, takže sestava nebyla zcela kompletní. I přesto ale bylo cílem pokusit se vybojovat jedno z postupových míst do dalšího kola. Utkání se hrála klasicky 3x15 minut čistého času.

SK Bivoj Litvínov – FBC Dobré 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
V úvodním vystoupení děvčata nastoupila proti prvoligovému celku z Litvínova, se kterým se nedávno střetla v Praze na Czech Openu. V úvodní třetině se oba celky pomalu dostávaly do tempa, k vidění bylo velké množství nepřesností a hra se odehrávala převážně ve středu hřiště. Druhá třetina již přinesla zlepšený výkon obou celků a i branky. Tu první vstřelily litvínovské Bivojky v 18. minutě utkání. Na to ale děvčata našla rychlou odpověď, když o čtyři minuty později využila přesilovou hru M. Netíková, které asistovala sestra Monika. Vyrovnávací branka děvčata povzbudila a o necelé dvě minuty později otočila vývoj utkání na svoji stranu, když se dorážkou v brankovišti prosadila podruhé Marťa Netíková. Ve třetí třetině byla k vidění snaha litvínovských hráček alespoň o vyrovnání, která ale narážela na výborně chytající Hanušovou, která se po dlouhé době představila v doberské brance a svým výkonem rozhodně nezklamala, ba naopak. I doberský tým ale vyrážel na zteč litvínovské branky a necelých šest minut před koncem byl za svůj aktivní výkon po zásluze odměněn, když přihrávku Harapátové využila pohotovou a přesnou střelou potřetí skórující M. Netíková. Tato branka definitivně rozhodla o našem vítězství nad těžkým protivníkem.
Branky: 21:39 Netíková M. (Preiningerová), 23:27 Netíková M., 39:16 Netíková M. (Harapátová)

FBC Dobré – FK Slovan Jindřichův Hradec 3:5 (2:1, 0:3, 1:1)
Ve druhém utkání se doberské hráčky představily proti druholigovému Jindřichovu Hradci, který to měl do místa konání turnaje podstatně blíže, než naše výprava. Úvod utkání našim děvčatům vyšel dokonale. Svého soupeře hned od první minuty dostala do úzkých, za což byla na konci čtvrté minuty odměněna brankou, kterou po přihrávce Tomaščinové vstřelila svým typickým zakončením kapitánka Preiningerová. O tři minuty později bylo ještě lépe, když ke střele napřáhla Monča Panenková a její projektil skončil na místě určení. Bohužel ale o třicet vteřin později propadl skákavý míček naší obranou a soupeř se pohotovým zakončením dostal zpět do hry. Rychle odpovědět mohla Nosková, ovšem její šance skončila na tyčce. Na konci desáté minuty soupeř dostal výhodu přesilové hry, kterou sice nevyužil, ale pomalu začal získávat půdu pod nohama. Druhá třetina začala naším náporem, který zastavilo naše druhé vyloučení, které jsme ale opět ubránili. Náš tým byl o něco aktivnější, vytvářel si řadu střeleckých příležitostí, ovšem nedařilo se přidat třetí branku. Soupeř hrál úsporněji a vyrážel k brejkům, které byly doslova smrtící. Po jednom z nich na začátku 25. minuty vyrovnal na 2:2 a po dalším o třicet vteřin později dokonce otočil stav utkání na svoji stranu. Děvčata se snažila rychle zareagovat, ovšem střelecké štěstí jakoby je opustilo. Za to soupeř byl velmi efektivní a na konci 27. minuty se dostal do dvoubrankového vedení. Do třetí třetiny děvčata vstupovala s jasným cílem – vrátit vedení zpět na naši stranu. Na branku soupeře létalo velké množství střel, které ale dlouho nemohly najít cíl určení. Zaslouženého snížení se děvčata dočkala v 37. minutě, když se v oslabení za protesty trenérské lavičky přesnou střelou prosadila Nosková. Do konce utkání ještě zbývalo více než 8 minut, ve kterých si děvčata vytvořila územní převahu i šance, které ale zůstaly bez odezvy. A tak necelé čtyři minuty před koncem udeřil soupeř a jak jinak, než z rychlého brejku, čímž rozhodl o konečné podobě výsledku.
Branky: 3:55 Preiningerová (Tomaščinová), 7:39 Panenková Mo. (Harapátová), 36:23 Nosková (Netíková P.)

FbK Olymp Praha – FBC Dobré 0:11 (0:4, 0:4, 0:3)
V nedělním poledni se děvčata střetla s Olympem Praha, který hraje pražsko-středočeskou ligu žen. Na úvodní branku utkání se čekalo poměrně dlouho a to až do desáté minuty, když se premiérově v doberském dresu prosadila Adriana Tomaščinová. Poté se ale rozjel doberský brankový stroj, který do konce třetiny přinesl další tři branky, když se postupně prosadila Preiningerová, M. Netíková a Sedloňová. Zasloužené vedení podpořené spolehlivým výkonem a aktivním přístupem pokračovalo i ve druhé třetině, na jejímž úvodu se prosadila další premiérová střelkyně v doberských barvách Adéla Jindráková. V 20. minutě jsme dostali výhodu dvojité přesilové hry, kterou rychle využila M. Netíková. Do konce druhé části ještě doberské vedení navýšilo přesnými zásahy duo Preiningerová – M. Netíková. Třetí třetina nepřinesla žádný zvrat ve vývoji, naopak děvčata i nadále dobývala branku soupeře, za což byla odměněna dalšími třemi brankami, které vstřelily Monča Panenková, Tomaščinová a Nosková. Zasloužené nuly za svůj výkon v tomto i předchozích zápasech se dočkala Danča Hanušová.
Branky: 9:24 Tomaščinová (Barillová), 9:57 Preiningerová (Harapátová), 12:45 Netíková M. (Prázová), 14:44 Sedloňová (Barillová), 17:48 Jindráková, 20:01 Netíková M. (Harapátová), 25:44 Preiningerová (Jindráková), 27:34 Netíková M. (Barillová), 34:20 Panenková Mo. (Harapátová), 35:35 Tomaščinová (Preiningerová), 43:39 Nosková (Harapátová)

FBC Dobré – 1. FbK Tábor 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Před posledním utkáním turnaje s domácím celkem, který v loňské sezóně působil v 1. lize, byla situace jasná. Výhra pro nás znamenala první místo ve skupině, prohra až čtvrté nepostupové umístění. Úvod utkání naznačil, že oběma soupeřům jde o hodně a že k vidění bude dramatická podívaná. Děvčata se chtěla do soupeře zakousnout od prvních minut a k jejich tlaku měla přispět i přesilová hra na začátku 5. minuty. Tu ale děvčata nesehrála příliš dobře a prakticky neohrozila branku soupeře. První branku tak vstřelil soupeř na začátku 9. minuty utkání, když se prosadil po úniku středem hřiště nechytatelnou střelou. K vidění bylo vyrovnané utkání, ke kterému zodpovědně přistoupila obě družstva. Do druhé části děvčata vstoupila aktivně, ovšem musela si zároveň dávat pozor na rychlé brejky soupeře. Vyrovnání přinesla akce ve 20. minutě, když Prázová našla před brankou zcela nekrytou Harapátovou, která neměla problém dostat míček do branky. Vyrovnání děvčatům vlilo novou krev do žil a díky aktivnímu a fyzicky náročnému pojetí hry si vytvářela více šancí, než jejich soupeř. Bohužel se nám ale v 28. minutě nepodařilo uhlídat rychlý protiútok domácího celku, který se opět dostal do vedení. Naštěstí jsme ale dokázali rychle odpovědět, když se o necelých 40 vteřin později prosadila Barillová. Na začátku třetí třetiny jsme dostali výhodu přesilové hry, se kterou jsme si dokázali poradit a Preiningerová po asistenci Tomaščinové dostala náš tým poprvé v tomto zápase do vedení. O necelé dvě minuty později bylo ještě veseleji, neboť se podruhé v krátké době prosadila kapitánka Preiningerová po přihrávce M. Netíkové. Dvoubrankové vedení děvčata zodpovědně hlídala, nepouštěla soupeře do šancí a naopak využívala každou příležitost, jak ohrozit soupeřovu branku. Na začátku 40. minuty dostaly domácí hráčky možnost přesilové hry, kterou ale děvčata přežila bez úhony. V poslední minutě ještě soupeř dokázal se štěstím snížit na rozdíl jediné branky, ovšem závěr utkání děvčata zkušeně zvládla a mohla tak slavit první místo v turnaji.
Branky: 19:24 Harapátová (Prázová), 28:10 Barillová, 33:24 Preiningerová (Tomaščinová), 35:19 Preiningerová (Netíková M.)

Vítězství ve skupině C v 1. kole Poháru České pojišťovny je pro děvčata před blížícím se začátkem sezóny velkou vzpruhou. Opět si dokázala, že se v případě maximálního nasazení mohou měřit i s celky z vyšší soutěže. Na turnaji tým předvedl dobré výkony, ve kterých byla znatelná snaha o kombinační hru, kterou by se chtěl prezentovat v nadcházejícím ročníku 2. ligy žen. Za vzornou reprezentaci klubu si všichni zaslouží poděkování.

V dalším kole se holky střetnou s týmem FBC Kladno, se kterým odehrají utkání na soupeřově půdě v termínu, který bude upřesněn do středy 18.9. 2013.

Na turnaji reprezentovaly: Hanušová – Netíková P. Panenková Mo., Barillová, Panenková Mi. – Nosková, Netíková M., Preiningerová, Harapátová, Tomaščinová, Prázová, Sedloňová, Jindráková

Článek k výsledkům 1. kola poháru na webu ČFbU najdete zde.