Florbalový ples

V pořadí již 13. florbalový ples se uskuteční v sobotu 18.1. 2025 v Obecním domě v Dobrém, hrát bude skupina Brillant Band.

Podporují nás

Dobromat.czPohár ČP 13/14 - 2. kolo

K utkání 2. kola Poháru České pojišťovny, do kterého doberský tým postoupil po předchozím vítězství na turnaji v Sezimově Ústí, zavítal tým žen do vzdáleného Kladna. Utkání se hrálo v úterý, tedy v běžný pracovní den, od 20 h. večer ve sportovní hale BIOS vedle zimního stadionu. I přes tento nepříznivý termín utkání se děvčata odhodlala vyrazit na dalekou a náročnou cestu v co největším možném počtu, za což jim patří obrovské uznání. Naším soupeřem byl domácí FBC, který chtěl našemu celku oplatit vyřazení z letního Czech Openu, kde jsme tohoto soupeře porazili po boji 2:1.

FBC Kladno – FBC Dobré 3:4 (2:0, 0:3, 1:1)
Do utkání, které se hrálo 3x20 minut čistého času, vstoupil lépe doberský tým, který od úvodu působil jistěji v kombinaci a vytvořil si lehkou územní převahu, kterou ale nedokázal přetavit v brankové vyjádření a to i proto, že si děvčata zvykala na jiný povrch, než na kterém trénují v Rokytnici v OH. Na konci 8. minuty jsme dostali výhodu přesilové hry, kterou jsme ale nesehráli příliš povedeně, což se odrazilo i na výkonu týmu v dalším průběhu úvodní části, který jakoby díky tomu ztratil pohodu a přehled. To domácí hráčky naopak přežité oslabení nakoplo a vzápětí i ony dostaly výhodu přesilové hry, kterou v čase 12:31 využily díky důrazu v brankovišti. Inkasovaná branka poněkud srazila odhodlání doberského týmu, který přestal hrát svoji hru a svými chybami nabízel soupeři šance ke skórování, které přečkal i díky výtečně chytající Terce Svobodové v doberské brance. Bohužel ale v čase 18:25 propadl míček za naši obranu a unikající domácí útočnice s přehledem nabídnutou šanci využila a poslala domácí celek do dvoubrankového vedení.

O přestávce trenérský štáb nabádal hráčky, aby se vrátily k aktivnímu pojetí z úvodu utkání, což se podařilo a hned po 58 vteřinách druhé části přihrála Preiningerová před branku Olče Prázové, která kontaktní brankou vrátila doberský tým do hry. Tato branka vyburcovala hráčky k ještě větší aktivitě, která v čase 23:56 přinesla zasloužené vyrovnání, které po asistenci Prázové zařídila přesnou střelou na zadní tyč Klára Harapátová. O 42 vteřin později bylo ještě veseleji, neboť to se po souhře s Péťou Netíkovou prosadila střelou z dálky Verča Ptáčníková. Tento těžký direkt nenesl dobře domácí tým, který přitvrdil hru a začal působit podrážděným dojmem. Bohužel ale děvčata přes poměrně dostatek šancí toho nedokázala využít, a to i proto, že Jindráková nastřelila pouze břevno a dorážku Kotkové stačila chytit domácí brankářka. Ve 33. minutě byla podruhé v utkání vyloučena za hru vysokou holí Ptáčníková, ovšem tentokrát jsme oslabení přečkali bez úhony a dokonce jsme mohli i při troše štěstí skórovat ve vlastním oslabení. S koncem druhé části se domácí celek přeci jen oklepal a začal dorážet na naši branku, kterou ale strážila ve velké pohodě chytající Svobodová, která se svými spoluhráčkami přečkala i konec třetiny, kterou jsme dohrávali v oslabení po vyloučení Sedloňové.

Do závěrečného dějství jsme vstupovali v početní nevýhodě, kterou ale soupeř nevyužil a tak udeřilo na druhé straně, když se z předbrankového prostoru podruhé v utkání prosadila Olča Prázová, které opět asistovala kapitánka Preiningerová. Tuto situaci neunesla jedna z domácích hráček, která byla vyloučena za nesportovní chování. Bohužel ale ani druhá přesilová hra nebyla příliš vydařená a opět za to následoval trest, když v čase 44:21 domácí tým po nepřehledné situaci, kdy míček skákal na síťce nad brankou, snížil na rozdíl jediné branky. Inkasovaný gól ale děvčata nepoložil a vzápětí mohla vést opět o dvě branky, ovšem to by Jindráková musela mít střelecké štěstí, neboť její pokus skončil podruhé v utkání na brankové konstrukci. V čase 46:33 byla vyloučena domácí hráčka za hraní v brankovišti, za což rozhodčí nařídili trestné střílení, ke kterému se postavila Nosková, jenž ale svůj pokus nedotáhla do úspěšného konce. Z následné početní výhody branka nepadla, i když šance si děvčata vytvořit dokázala, ale ta největší skončila na tyčce po střele M. Netíkové. Poslední desetiminutovku jsme zahájili v oslabení, když na lavici pykala za nedodrženou vzdálenost Fingerová. Domácí se dostali do tlaku, kterému statečně bojující děvčata dokázala srdnatě odolávat. Po 80 vteřinách od návratu z trestné lavice se na místo činu vrátila opět Bára Fingerová, která tentokrát poměrně přísně pykala za špatné střídání. I další, v pořadí již pátou hru v oslabení, děvčata díky své nezdolné vůli a neutuchající touze dokázala přečkat a pomalu se chystala na závěrečné momenty dramatického utkání. V poslední minutě, když se soupeř nadechoval k finálnímu náporu, zahrála domácí hráčka rukou, za což byla vyloučena. Touto výhodou již děvčata nepohrdla, zkušeně pohlídala míček daleko od naší branky a se závěrečným hvizdem mohla slavit zasloužený postup do osmifinále Poháru České pojišťovny.

Branky: 20:58 Prázová O. (Preiningerová), 23:56 Harapátová (Prázová O.), 24:38 Ptáčníková (Netíková P.), 41:58 Prázová O. (Preiningerová)

Sestava: Svobodová T. (Hanušová) – Netíková P., Ptáčníková, Panenková Mi., Barillová, Sedloňová – Nosková, Preiningerová, Fingerová, Harapátová, Netíková M., Prázová O., Jindráková, Kotková

Postup do osmifinále soutěže je obrovskou a zaslouženou odměnou pro všechny hráčky i fanoušky doberského florbalu, neboť to znamená, že na východ Čech zavítá extraligový tým FBŠ Bohemians Praha, který se netají ambicemi zaútočit na mistrovský titul. Utkání s tímto soupeřem bude pro nás svátkem a poctou a věříme, že si cestu do hlediště najde velké množství florbalových příznivců. Utkání musí být sehráno v termínu od 8. do 28. října 2013 a o přesném termínu a místě utkání budete včas informováni.

Na závěr bychom ještě jednou chtěli poděkovat nejen děvčatům, ale i příznivcům za to, že neváhali vážit dlouhou a pozdní cestu do Kladna, které museli obětovat školu či práci. Díky všem.