Florbalový ples

V pořadí již 13. florbalový ples se uskuteční v sobotu 18.1. 2025 v Obecním domě v Dobrém, hrát bude skupina Brillant Band.

Podporují nás

Dobromat.cz

Pohár ČP 16/17 - 1. kolo

O víkendu 3.-4.9. 2016 vyrazil tým žen do Pardubic, kde v místní nafukovací hale odehrál čtyři zápasy v rámci 1. kola Poháru České pojišťovny. Našimi soupeřkami byly prvoligové celky z Chomutova a České Lípy a druholigové týmy domácího Sokola a Sokola z Předměřic. Celý víkend provázelo slunečné počasí, což znamenalo ztížené podmínky pro všechny celky pro hru v nafukovací hale, kde bylo opravdu parno. Vzhledem k tomu, že na sobotní zápasy nedorazil celek z České Lípy a jeho dva zápasy tak byly kontumovány, byl sobotní program o něco kratší, než se původně plánovalo.

Florbal Chomutov – FBC Dobré 4:3 (1:0, 0:1, 3:2)
Úvodním soupeřem našeho celku byl tým z Chomutova, který se od začátku zápasu prezentoval důrazným a nepříjemným herním stylem. Naše hráčky se dlouho hledaly, nemohly zachytit tempo utkání a svojí nedůsledností svým soupeřkám často umožňovaly poměrně snadný přechod do zakončení, z čehož vyplynula i první branka utkání v naší síti. Ve druhé části se naše hráčky dostaly více do zápasu a na konci 24. minuty po přihrávce Blažkové dokázala vyrovnat Péťa Netíková. Na začátku poslední třetiny jsme dostali výhodu přesilové hry, kterou jsme dokázali využít, když Preiningerová vystřelila na branku a s vyraženým míčkem si dokázala pohotově poradit Olča Prázová. Jenže v zápětí jsme předvedli dvě hrubé chyb, které soupeřky dokázaly potrestat a otočit stav utkání zpět na svoji stranu. Když o chvíli později přidal Chomutov čtvrtou branku, zdálo se být o vítězi utkání rozhodnutu. Jenže 3 minuty před koncem se po přihrávce Preiningerové prosadila Pája Blažková, která zdramatizovala závěr utkání. Vyrovnat jsme mohli při hře bez brankářky v 6 hráčkách v poli, ovšem dvě velmi dobré příležitosti zůstaly nevyužity a tak jsme odcházeli z prvního zápasu bez bodu.

Branky: 23:45 Netíková P. (Blažková), 31:41 Prázová (Preiningerová), 41:59 Blažková (Preiningerová)

FBC Dobré – FbC Sokol Předměřice 1:1 (1:1, 0:0, 0:0)
Do utkání proti Předměřicím (dříve Všestarům) jsme nastupovali s vědomím, že proti tomuto soupeři se nám sice v loňské sezóně výsledkově dařilo, ovšem herní výkony nebyly žádná sláva, což se potvrdilo i dnes. Ospalý začátek zápasu uťal rychlý kontr Předměřic, který skončil faulem Barillové a trestným střílením, které ale soupeřka nedokázala proměnit, neboť při jeho provedení provedla pohyb dozadu. Následná přesilová hra už branku přinesla, když se po nedůrazu našich hráček dokázala prosadit hostující útočnice. Inkasovaná branka trochu probrala naše hráčky a na začátku 9. minuty byla při zakončení nedovoleným způsobem zastavena Blažková, za což i v tomto případě bylo nařízeno trestné střílení, ke kterému se postavila sama faulovaná hráčka. Její pokus ale skončil na tyčce. V následné přesilové hře jsme toho příliš nepředvedly a vyrovnání jsme se tak dočkali až na konci třetiny, když zafungovala souhra P. Netíková – Blažková a druhá jmenovaná dokázala dostat míček do branky. Druhá a třetí třetina se nesly v obdobném duchu, jako ta první. Hráčkám chyběla přesnost, často i nasazení a chuť do hry. Nezáživný zápas občas prosvítila šance doberského celku, ovšem i soupeřky hrozily rychlými brejky, přičemž jeden z nich na konci druhé třetiny musela hasit Kristýna Sedloňová, za což bylo potřetí v tomto utkání nařízeno trestné střílení, se kterým si Terka Svobodová dokázala poradit. Ve třetí třetině si naše děvčata vypracovala několik dobrých příležitostí, ovšem zakončení dnes nebylo naší silnou stránkou a utkání tak skončilo dělbou bodů.

Branka: 13:40 Blažková (Netíková P.)

Sokol Pardubice – FBC Dobré 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Do nedělních zápasů jsme vstupovali s vědomím, že druhý hrací den v pohárových víkendech se nám historicky daří lépe, na což jsme chtěli navázat. Hlavním cílem bylo zlepšit nasazení a herní projev, což se podařilo. Prvním nedělním soupeřem byly doposud suverénní domácí Pardubice, které s novým realizačním týmem vyhlásily reorganizaci ženské složky. Od úvodního hvizdu bylo patrné, že zápas bude z naší strany lepší než ty, které jsme sehrály v sobotu. Na našich děvčatech byla vidět větší chuť, za což byla po zásluze odměněna na konci 1. třetiny úvodní brankou, kterou po přihrávce Fingerové vstřelila Marťa Netíková. K vidění byl zajímavý zápas, když soupeřky hrozily rychlými brejky, zatímco naše hráčky musely dobývat obranný val soupeřek. Na konci 25. minuty Preiningerová nahrála za branku Zuzce Noskové, která po obtočení branky dokázala propasírovat míček do branky. Na začátku 3. třetiny našla Ptáčníková křižnou přihrávkou Péťu Netíkovou, která pohotovou a povedenou střelou vsítila uklidňující třetí branku. Ta nás ale uklidnila až příliš, čehož soupeřky dokázaly využít a snížit na 1:3. Jenže o chvíli později pardubickým hráčkám sebrala naději svým důrazem Bára Fingerová, na kterou navázala v závěru utkání Klára Harapátová, které asistovala M. Netíková. Zasloužené vítězství po zlepšeném výkonu nám tak do posledního utkání dalo naději na možný postup do dalšího kola ze 3. místa.

Branky: 14:05 Netíková M. (Fingerová), 24:51 Nosková (Preiningerová), 32:25 Netíková P. (Ptáčníková), 36:58 Fingerová, 42:52 Harapátová (Netíková M.)

FBC Dobré – FBC Česká Lípa 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
V posledním víkendovém klání jsme se střetli s prvoligovou Českou Lípou, která dorazila pouze v 6 hráčkách do pole. Bylo tak jasné, že soupeřky budou utkání co nejvíce natahovat a hrozit z rychlých brejků. Úvod utkání ale vyšel našim děvčatům, když na konci 3. minuty zabojovala Procházková, která před branku naservírovala míček M. Netíkové, která si už s nabídnutou šancí dokázala poradit. Naše hráčky byly logicky aktivnější, ovšem vázla nám kombinace a míček nám až příliš často odskakoval od florbalek. V závěru třetiny jsme špatně střídaly, čehož soupeřky dokázaly střelou z volného úderu využít a srovnat na 1:1. Druhá třetina začala stejně jako ta první, když P. Netíková natáhla ke střele a její pokus nevědomky tečovala tváří do branky Bára Fingerová. Třetí branku přidala díky dobrému clonění svých spoluhráček před brankou velmi aktivní Kristýna Sedloňová. Uklidňující čtvrtou branku pak po hezké kombinaci přidala po souhře s M. Netíkovou Zuzka Nosková. Ve třetí části naše děvčata přidala ještě pátou branku, když pokus Noskové pohybující se po brankové čáře dorazila Marťa Netíková. Poslední zápas víkendu tak skončil pro naše děvčata vítězně, ovšem výkon příliš přesvědčivý nebyl.

Branky: 2:50 Netíková M. (Procházková), 16:38 Fingerová (Netíková P.), 22:09 Sedloňová, 26:20 Nosková (Netíková M.), 35:17 Netíková M. (Nosková)

V konečném účtování tak náš celek obsadil ve skupině 3. místo s celkovým počtem 7 bodů. Díky tomuto bodovému zisku byl nejlepším týmem ze 3. míst všech skupin a proto postoupil do dalšího kola, ve kterém se v domácím prostředí v hale v Rokytnici v Orlických horách v neděli 2.10. 2016 od 16 hodin střetne s extraligovým celkem Crazy girls FBC Liberec. Postup do dalšího kola je nadstavbou, neboť hlavním cílem bylo před sezónou sehrát zápasy, ve kterých se naplno odhalily naše nedostatky, na kterých je potřeba zapracovat. Všem hráčkám děkujeme za víkend obětovaný florbalu a věříme, že takto společně strávený čas přispěje k dobrým týmovým výkonům v nesmírně náročné sezóně.

Sestava z turnaje: Svobodová T. – Sedloňová, Ptáčníková, Barillová, Hanušová – Blažková, Netíková P., Nosková, Procházková, Netíková M., Fingerová, Prázová, Preiningerová, Harapátová, Rozinková

Do dalšího kola Poháru České pojišťovny postoupily celky Sokol Pardubice, Florbal Chomutov a FBC Dobré.