Pohár ČP 16/17 - 2. kolo

Pavouk Poháru České pojišťovny v rámci 2. kola přisoudil našemu ženskému týmu extraligový celek z Liberce, se kterým se naše děvčata utkala v neděli 2. října 2016 od 16 h. v domácí hale ZŠ v Rokytnici v Orlických horách. Pro doberské družstvo to bylo po třech letech měření sil s celkem z tuzemské nejvyšší soutěže, které výsledkově dopadlo obdobně, jako předchozí zápas s celkem FbŠ Bohemians Praha.

FBC Dobré – Crazy girls FBC Liberec 1:24 (1:10, 0:8, 0:6)
Soupeřky z Liberce na utkání dorazily v nejsilnější možné sestavě, tedy i s loňskou vítězkou finské ligy Hanou Koníčkovou, její reprezentační kolegyní Klárou Leierovou, reprezentační asistentkou Lenkou Bartošovou či talentovanou Nikol Pekárkovou.

Rozdíl mezi oběma celky byl patrný již při rozcvičení, na což navázal úvod utkání, neboť hned po 23 vteřinách soupeřky překonaly bezmocnou Svobodovou. Na konci 3. minuty se po levé straně probila do šance Adéla Procházková, která byla při pokusu o zakončení nedovoleně atakována, za což rozhodčí nařídili trestné střílení, které s chladnou hlavou proměnila Monča Preiningerová. V polovině 7. minuty ovšem Liberec po naší zbytečné chybě vrátil vedení zpět na svou stranu a začal velmi výrazně dominovat. Rychlý pohyb hráček, neustálá výměna pozic a přesnost přihrávek – to byl smrtící koktejl, se kterým si naše hráčky dlouho nevěděly rady. Vždyť jen v první třetině inkasovaly 10 branek.

Do druhé části trenérský tým posílil obranu o Zuzku Noskovou, která alespoň na chvíli pomohla zastavit rozjetý liberecký expres. Ten se ale do plných obrátek dostal v druhé polovině prostřední části, během které dokázal vstřelit 6 branek. Ve třetí třetině se do obrany stáhla i kapitánka Preiningerová, což přineslo efekt v podobě zlepšené obranné hry celého týmu. Tato třetina byla nejlepší doberskou pasáží, ve které tým vyprodukoval 9 střel a několik nebezpečných brejků, přičemž po jednom z nich skončil míček po střele Procházkové na tyčce. Dobrý dojem ze závěrečné části pokazila poslední dvouminutovka, ve které děvčata obdržela zbytečné tři branky.

Branky: 2:53 Preiningerová z TS – 0:23 Šamanina (Koníčková), 6:22 Pekárková, 9:17 Koníčková (Bartošová), 10:02 Mlejnková (Veidlová), 12:03 Bartošová (Šamanina), 12:09 Pekárková, 13:15 Koníčková (Šamanina), 17:43 Koníčková (Veidlová), 17:59 Koníčková (Šamanina), 18:09 Mlejnková (Veidlová), 23:53 Pekárková, 27:43 Leierová (Bartošová), 30:01 Mlejnková (Pekárková), 31:04 Leierová (Bartošová), 32:55 Šamanina (Leierová), 33:29 Veidlová (Pekárková), 34:07 Leierová (Šamanina), 35:33 Leierová (Šamanina), 47:18 Veidlová (Pekárková), 49:04 Koníčková (Šamanina), 53:59 Koníčková (Vokatá), 58:12 Pekárková (Dlouhá), 59:17 Mlejnková (Veidlová), 59:47 Kronychová (Koníčková)

Sestava FBC Dobré: Svobodová T. – Bardonová H., Ptáčníková V., Hanušová M., Barillová L. – Prázová O., Netíková P., Blažková P., Procházková A., Preiningerová M., Nosková Z., Harapátová K., Netíková M., Rozinková M.

Sestava FBC Liberec: Štěpánová M. - Dostalíková M., Bartošová L., Veidlová L., Leierová K., Koníčková H., Dlouhá A., Mlejnková Š., Pekárková N., Kronychová A., Vokatá A., Šamanina O.

Liberecké Crazy girls našim ženám hned od svého příjezdu do Rokytnice ukázaly, jak má vypadat správný přístup k florbalu. Dynamická a intenzivní rozcvička, zodpovědný přístup k celému utkání či týmové povzbuzování – to byl největší kontrast mezi oběma celky patrný i pro nezaujatého diváka. Věříme, že děvčata si z této uštědřené lekce vezmou ponaučení, které třeba někdy v budoucnu zúročí.