Přátelský zápas Slovensko

Florbalový svátek v podobě přátelského zápasu doberského týmu žen s juniorskou reprezentací Slovenska přilákal do hlediště ve Sportovní hale v Rokytnici v Orlických horách v sobotu 6.2. 2016 velmi početné publikum, které bylo zvědavé, jak si hráčky vesnického celku povedou v konfrontaci s nadějemi slovenského florbalu připravujícími se pod taktovkou velezkušeného Jaroslava Markse na květnové mistrovství světa v Kanadě.

FBC Dobré – Slovensko juniorky 1:11 (0:2, 0:3, 1:6)
Zápas začal velmi svižně z obou stran, neboť oba celky se chtěly prezentovat útočnou hrou a nikdo nechtěl pouze vyčkávat na chyby soupeřek. Logicky větší držení míčku měly slovenské hráčky, které se snažily rychlými přihrávkami a vířivým pohybem rozpohybovat náš kompaktní obranný blok, který ale pracoval velmi dobře a co nestihl zachytit, tak zastavila Terka Svobodová. Ani naše hráčky se ale nechtěly nechat zahanbit a tak využívaly každou příležitost k ohrožení slovenské svatyně. První branka zápasu přišla cca ve 13. minutě, když se slovenská útočnice prosadila křižnou střelou z pravé strany. Ještě do konce této části dokázaly soupeřky navýšit své vedení, ovšem i tak byl výkon našeho celku v této třetině velmi dobrý.

Ve druhé části jsme si chtěli dát pozor na zbytečné chyby, které jsme vyprodukovali během první třetiny, což se nám ale příliš nepodařilo, neboť i nadále jsme se až příliš soustředili na hráčky s míčkem, čímž vznikaly volné prostory pro nabíhající slovenské hráčky a to i v těch nejnebezpečnějších místech. Hra i nadále byla svižná z obou stran, naše hráčky se srdnatě bily o každý míček a svým aktivním stylem hry několikrát narušily slovenskou rozehrávku. Byť jsme v této části inkasovali o jednu branku více, než v té předchozí, hra i nadále byla z naší strany na dobré úrovni.

V posledním dějství se již začala projevovat větší fyzická připravenost našich soupeřek, které dokázaly hrát ve stále stejném tempu, zatímco na našich hráčkách již byl znatelný úbytek sil. I přesto se ale děvčata dokázala vydat ze všech sil, za což se dočkala odměny v podobě vstřelené branky, o kterou se po přihrávce Míši Rozinkové postarala Olča Prázová, která snížila na průběžných 1:7. V posledních minutách již doberské hráčky nebyly tolik pozorné při bránění, což přineslo dvouciferný zápis na střelecké pažbě slovenského celku.

Po skončení utkání přišla na řadu série 6 nájezdů, ve kterých dominovala naše brankářka Terka Svobodová, která si dokázala poradit s pěti pokusy slovenských reprezentantek. Doberské hráčky dokázaly z šesti pokusů proměnit hned tři, když se postupně prosadily Hedvika Bardonová, Pavlína Blažková a Martina Netíková a tak po zásluze v této dovednostní soutěži zvítězily 3:1.

Branka: Prázová O. (Rozinková M.)

Sestava: Svobodová T. (od 41. min. Poláčková V.) – Bardonová H., Panenková Mi., Ptáčníková V., Sedloňová K., Barillová L. (od 21. min.) – Blažková P., Netíková P., Procházková A., Fingerová B., Netíková M., Kotková A., Prázová O., Rozinková M.

Dnešní zápas byl pro doberský klub obrovským zážitkem, neboť naše děvčata podporovala zaplněná hala, která dokázala ocenit snahu našich hráček v boji proti silným protivnicím. Celý tým dnes předvedl velmi dobrý a nebojácný výkon a všechny hráčky si utkání náležitě užily. Zároveň to pro nás byla obrovská a velmi cenná zkušenost, která zůstane už navždy v našich vzpomínkách.

Jménem celého klubu děkujeme všem hráčkám za jejich srdnatý výkon, kterým se v tomto utkání prezentovala. Zároveň děkujeme všem divákům, kteří přišli strávit sobotní florbalový večer do Rokytnice v Orlických horách, kde vytvořili našim hráčkám báječnou atmosféru.

Foto z utkání najdete zde (by Ekonom) a zde (by Martin Tobiška).