Sam Jaroměř Open 2011

První velkou akcí, které se v nové sezóně zúčastnil dívčí tým, byl první ročník turnaje Sam Jaroměř Open, který uspořádaly celky Trutnova a Hradce Králové o víkendu 20.-21. srpna 2011 v MSH v Jaroměři. Na turnaji se představilo celkem 8 týmů, které nejprve v sobotu bojovaly o umístění ve dvou základních skupinách a v neděli již na řadu přišla vyřazovací část turnaje. V základních skupinách se hrálo 2x15 minut hrubého času, ve vyřazovací části se hrálo 2x15 minut čistého času.

V sobotu jsme do Jaroměře dorazili v dosti prořídlé sestavě a k dispozici jsme měli pouze 7 hráček do pole a 2 brankářky. Mezi sedmi statečnými byla i debutující a velmi mladá Míša Panenková, která svým nasazením a zaujetím pro hru bezproblémově zapadla do týmu.

FBC Dobré – FBK Bogdau Stupava 2:2
K prvnímu utkání jsme měli nastoupit proti celku ze sousedního Slovenska, který ale na turnaj nedorazil a tak proti nám nastoupil výběr hráček extraligového Trutnova a druholigového Hradce Králové, který si ponechal označení ,,Stupava“. Zápas, který byl odehrán ve velmi vysokém tempu, začala lépe Stupava, která se dostala do vedení a následně poté neproměnila trestné střílení. Ovšem naše hráčky se nenechaly otrávit a brankami Péti Netíkové a Kláry Harapátové po hezkých akcích otočily skóre na naši stranu. V závěru utkání, když už do hry zasáhla i jako výpomoc náhradní brankářka Terka Svobodová, jsme z velkého tlaku inkasovali vyrovnávací branku a úvodní vystoupení na turnaji tak pro děvčata skončila zaslouženou remízou.
Branky: Netíková P., Harapátová

FBC Dobré – FbK Hořice 2:2
Ke druhému utkání jsme nastoupili v brance s Terkou Svobodovou, která svůj tým výrazně podržela. Opět nám nevyšel úvod utkání, ve kterém jsme inkasovali dvě branky. Vstřelené branky ale jakoby tým z města trubiček ukolébaly a i přes značnou početní nevýhodu naše děvčata začala diktovat tempo hry. Výsledkem větší aktivity a zlepšené hry byly branky Kláry Harapátové a Báry Fingerové, díky kterým jsme i ve druhém utkání brali bod za remízu 2:2.
Branky: Harapátová, Fingerová

FBC Dobré – FBK 001 Trutnov 0:2
K poslednímu utkání ve skupině jsme nastoupili proti vysoce favorizovanému extraligovému celku z Trutnova, který od úvodních minut potvrzoval své kvality. Naše děvčata se celý zápas převážně bránila, ale i tak naději na dobrý výsledek držela až do samého konce utkání. Trutnovské hráčky dlouho nemohly najít recept na výtečně chytající Hanušovou, která z velkého množství střel inkasovala pouze jednu branku. S blížícím se koncem zápasu naše děvčata vycítila možnost na vyrovnání, ke kterému jim ale chyběl větší dostatek sil a tak dvě minuty před koncem soupeř stvrdil své vítězství druhou brankou. I tak to ale pro naše děvčata byl přijatelný výsledek.

V konečném účtování děvčata obsadila ve skupině B 3. místo, když skupinu suverénně vyhrál extraligový Trutnov před Stupavou, poslední skončil tým z Hořic. To znamenalo, že v nedělním čtvrtfinále narazíme na výborně hrající domácí celek Hradce Králové, který ve své skupině obsadil druhé místo.

ČF: FBC Dobré – IBK Hradec Králové 2:2, 1:0 na nájezdy
Ke čtvrtfinálovému utkání, které rozhodovalo o úspěchu či neúspěchu na turnaji, jsme nastoupili posilněni oproti předchozímu dni o Sedloňovou a Mončou Panekovou, tedy s devíti hráčkami do pole. Úvod utkání nás ale zastihl v nedbalkách a hned po 23 vteřinách jsme po zaváhání obrany inkasovali úvodní branku. Nadšeně hrající hradecké hráčky byly pro naše barvy velmi těžkým soupeřem, kterému jsme ale zasadily těžké KO v poslední minutě prvního poločasu, když jsme dvěma brankami otočily vývoj utkání na svoji stranu. Nejprve dokázala po hezké akci s Preiningerovou srovnat Nosková a dvě vteřiny před koncem si obě hráčky vyměnili role a naše kapitánka nás dostala do psychické výhody. Domácí tým ale nechtěl končit své účinkování hned ve čtvrtfinále a k vidění tak byla bitva, které nechybělo vůbec nic – nasazení, střely, kombinace, pohledné akce, famózní zákroky brankářů i osobní souboje. Vyrovnané utkání nakonec skončilo remízou, když se hradeckým přeci jen podařilo překonat opět vynikající Hanušovou. Jelikož ale z tohoto duelu musel vzejít vítěz, následovalo prodloužení s pravidlem náhlé smrti. Ihned v jeho úvodu mohla rozhodnout o našem postupu Harapátová, která postupovala sama na brankářku, ovšem svůj únik nedokázala přesně zakončit. I v prodloužení byl k vidění atraktivní souboj, hra se přelévala ze strany na stranu a na obou týmech byla znatelná snaha postoupit. Rozuzlení tohoto duelu nakonec přišlo až v samostatných nájezdech, ve kterých excelovala naše brankářka Hanušová, která zlikvidovala všechny tři pokusy hradeckých hráček. Za naše barvy se hned v první sérii prosadila Kristýna Sedloňová, ve druhé sérii neuspěla Nosková a Preiningerová již svůj nájezd absolvovat nemusela. Výsledkem všeho byl postup do semifinále turnaje.
Branky: Nosková, Preiningerová, Sedloňová r.n.

SF: FBC Dobré – FBK 001 Trutnov 0:8
Po strhujícím čtvrtfinálovém utkání jsme k boji o finálovou naději nastoupily proti nejsilnějšímu možnému protivníkovi – extraligovému Trutnovu. Ve druhém měření sil s tímto soupeřem během dvou dnů jsme se opět přesvědčili, že hrát se dá s každým, i když výsledek vypadá jednoznačně. Velmi dobře hrající trutnovské hráčky, které nešetřily krokem a neustálým pohybem provětrávaly naši obranu, vyslaly na naši branku takřka 50 střel. Zlom v utkání přišel na začátku druhého poločasu, kdy jsme za stavu 0:2 inkasovali tři další rychlé branky, které zcela zlomily náš odpor a výsledkem byla jednoznačná a zasloužená prohra pramenící z nedůrazu před vlastním brankovištěm.

O 3. místo: FBC Dobré – FBK Bogdau Stupava 4:3
K utkání o bronzovou medaili jsme nastoupili proti soupeři, se kterým jsme tento turnaj zahajovali a který měl diváckou podporu v hledišti. Oproti předchozím utkáním jsme si tentokrát dali větší pozor na úvod zápasu a výsledkem byly dvě branky, které vstřelily Harapátová a Preiningerová. Bohužel se nám ale nepodařilo udržet dvoubrankový náskok do konce poločasu a na jeho konci jsme inkasovali kontaktní branku, která dodala utkání ještě větší náboj. Vynikající a velmi dramatické utkání přineslo strhující závěr. Nejprve se Stupavě podařilo vyrovnat na 2:2, ovšem z následného protiútoku vrátila našim barvám vedení Sedloňová. Krátce na to zvýšila naše vedení Nosková a Fingerová nastřelila tyč, ovšem dramatickou zápletku přinesla naše vlastní branka, díky které se soupeřky dostaly na dostřel. Hektický závěr utkání jsme ale i díky hře v početní výhodě zvládli a mohli jsme tak slavit zisk bronzových medailí.
Branky: Harapátová, Preiningerová, Sedloňová, Nosková

Po urputném boji jsme shlédli finálový zápas mezi Trutnovem a Kutnou Horou, ve kterém si účastník elitní soutěže poradil se svým soupeřem a bez ztráty bodu celému turnaji dominoval. Na slavnostním ceremoniálu všechny naše hráčky obdržely za své umístění medaili a kapitánka Preiningerová následně od starosty města Jaroměř převzala krásný pohár. Bonusem bylo ocenění Danči Hanušové, která byla direktoriátem vyhlášena nejlepší brankářkou turnaje.

Účast na tomto turnaji lze hodnotit velmi pozitivně. Děvčata si dokázala, že mají na to hrát pohledný kombinační florbal prakticky proti každému soupeři a že z nikoho nemusí mít strach. Jen to chce poctivě trénovat a zodpovědně přistupovat k florbalovým povinnostem. Ve výborném světle se na turnaji předvedly mladé naděje Míša Panenková a Terka Svobodová, které prokázaly, že s nimi můžeme do budoucna najisto počítat. Negativem bylo, že celý turnaj jsme absolvovali v malém počtu hráček, což je jistě škoda, neboť konfrontace s extraligovým soupeřem byla pro nás velmi cenná.

Za své účinkování na turnaji si velkou pochvalu zaslouží všechny hráčky, které zde úspěšně reprezentovaly náš klub a obec. Konkrétně tedy T. Svobodová, D. Hanušová, Mi. Panenková, L. Barillová, Mo. Panenková, Z. Nosková, K. Harapátová, M. Preiningerová, B. Fingerová, P.Netíková a K. Sedloňová.