Turnaj č. 1 09-10

Turnaj č.1, SH Rokytnice v OH
V sobotu 19. září 2009 vyrazila doberská výprava v počtu 18-ti členů do Rokytnice v Orlických horách, kde byl na programu první turnaj 2. ligy žen v letošní, pro nás premiérové, sezóně. Do Rokytnice jsme odjížděli s velkým očekáváním a s velkou chutí, neboť konečně jsme se dočkali toho, na co jsme celé dva roky dřeli - oficiálního florbalového zápasu.

Na místo určení jsme dorazili něco málo po deváté hodině, zkontrolovali jsme, zda máme všechno (hlavně občanky a nové dresy, které dorazily v pátek) a šli se pilně připravovat na své soupeřky. Luďa s Pípou se tak moc zažrali do hledání optimální sestavy a taktiky, že Pípa málem zapomněl vyplnit zápis před utkáním. Ale naštěstí k nám dnes byli rozhodčí vstřícní a vše se podařilo do začátku zápasu vyřešit a to i včetně kontroly totožnosti hráček a mohli jsme jít na to.

IBK Hradec Králové - FBC Dobré 1:6 (1:1, 0:2, 0:3)
Prvním soupeřem našich hráček byl celek z Hradce Králové, se kterým se hráčky setkaly na Memoriálu Davida Korce v Náchodě. Přesně v 10:18 bylo vhozeno zahajující buly, které znamenalo oficiální vstup FBC Dobré do světa florbalu. První třetina byla poznamenána velkou nervozitou našich hráček, které se na hřišti špatně pohybovaly a problémy jim dělala i nahrávka a rozehra, což ale bylo celkem pochopitelné. Do vedení se tak dostaly zaslouženě hráčky z krajského města, které v čase 7:21 otevřely skóre. Inkasovaná branka ale jakoby naše hráčky probudila a v čase 9:49 vyrovnala na 1:1 Péťa Netíková, která zužitkovala přihrávku sestry Martiny.

Druhá třetina již přinesla mnohem lepší výkon našich hráček. Z děvčat spadla nervozita a začaliy i více běhat, což byl základ pro naši hru. Zasloužené odměny se hráčky dočkaly v čase 14:05, když se po přihrávce Fingerové střelecky prosadila Kristýna Sedloňová, která v čase 21:35 po přihrávce Péti Netíkové navýšila naše vedení na 3:1 po druhé třetině.

Závěrečné dějství přineslo celkem dobrý florbal z obou stran, přičemž o něco lepším týmem byl ten náš, který hrál obezřetně v obraně, kterou podržela i několika dobrými a důležitými zákroky Danča Hanušová. Hráčkám vyšel vstup do této třetiny a hned v čase 25:14 zvýšila Marťa Netíková na 4:1, což naše hráčky uklidnilo a do konce zápasu ještě přidaly dvě branky, když se v čase 34:12 prosadila Verča Pražáková a v čase 35:10 proměnila trestné střílení kapitánka Móňa Preiningerová, čímž završila úspěšný vstup děvčat do sezóny.

Branky: 7:21 Šapounová Kristýna 1:0, 9:49 Netíková Petra (Netíková Martina) 1:1, 14:05 Sedloňová Kristýna (Fingerová Barbora) 1:2, 21:35 Sedloňová Kristýna (Netíková Petra) 1:3, 25:14 Netíková Martina 1:4, 34:12 Pražáková Veronika 1:5, 35:10 Preiningerová Monika 1:6

Sestava: Hanušová - Holásková, Čtvrtečková, Barillová, Panenková, Fellnerová - Netíková P., Netíková M., Preiningerová, Fingerová, Pražáková, Sedloňová

FBC REAST TJ Jablonné nad Orlicí - FBC Dobré 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)
Do druhého zápasu jsme vstupovali se dvěma změnami v sestavě - do branky se postavila Jana Novotná a do hry se na několik střídání zapojila nově příchozí Zuzka Světlíková. Domácí celek, který ve svém prvním zápase porazil Letohrad 3:0, na naše děvčata vlétl jako uragán. Hráčky z Jablonného měly daleko větší pohyb, než naše hráčky, které si na nasazené tempo jen těžko zvykaly. Výsledkem dobrého vstupu domácího celku do utkání byly dvě rychlé branky, které náš celek inkasoval v čase 3:16 a 4:05. Na hře obou týmů bylo jasně znát, že domácí hráčky hrají soutěž již třetím rokem, zatímco naše hráčky dnes absolvují pouze první zápas. Do konce třetiny ještě v čase 9:23 domácí  hráčky po pěkné akci navýšily vedení na 3:0.

Druhá třetina přinesla zlepšený výkon našeho celku. Hráčky působily mnohem svěžejším dojmem a začaly více bojovat, za což si zaslouží pochvalu. Postupně jsme se ještě více osmělovali a začali být i častými návštěvníky domácího brankoviště. Za svou snahu jsme ale odměněni brankou nebyli a naopak na druhé straně se po další hezké kombinační akci v čase 20:31 prosadily domácí hráčky, které se tak dostaly do čtyřbrankového vedení.

Poslední třetina byla již zcela vyrovnaná. Naše hráčky si zaslouží obdiv za to, že nic nevzdaly a že i za nepříznivého stavu bojovaly o každý míček, což ale na zkušeně hrajícího soupeře dnes nestačilo. Rozdíl mezi oběma celky byl především v kombinaci a přesnosti přihrávek, v tom nás domácí celek jednoznačně přehrával. Nakonec jsme se ale za svoji aktivitu přeci jen dočkali odměny, když se v čase 29:32 prosadila Kristýna Sedloňová, která využila přihrávku Martiny Netíkové. Do konce zápasu jsme si vytvořili ještě několik šancí, které jsme ale nevyužili a domů jsme tak odjížděli s jednou výhrou a jednou prohrou, což na první vystoupení není vůbec špatné.

Branky: 3:16 Blažková Blanka (Vacková Tereza) 1:0, 4:05 Ulbrichová Michala 2:0, 9:23 Vaníčková Pavla (Bednářová Kristýna) 3:0, 20:31 Blažková Blanka 4:0, 29:32 Sedloňová Kristýna (Netíková Martina) 4:1

Sestava: Novotná - Barillová, Fellnerová, Panenková, Holásková, Čtvrtečková - Netíková P., Netíková M., Preiningerová, Fingerová, Pražáková, Sedloňová, Světlíková