Turnaj č. 1 10-11

V sobotu 25. září 2010 odcestoval tým žen doprovázený členy fan-clubu do nedalekého Náchoda ke svému prvnímu vystoupení v soutěžním ročníku 2010-2011. Kádr týmu žen během letní přestávky zaznamenal několik změn a v sestavě se objevilo několik nových tváří, které svým výkonem rozhodně nezklamali.

FBC Dobré – FBC Nové Město nad Metují 3:8 (0:1, 3:2, 0:5)
Hned v úvodním utkání jsme nastoupili proti hlavnímu aspirantovi na celkové vítězství, domácímu celku složenému z hráček z Náchoda a Nového Města nad Metují. Velký křest absolvovala v naší brance Andrea Svobodová, která zaskakuje za zraněnou Hanušovou, a která se v brance rozhodně nenudila.

V úvodu zápasu byli aktivnější domácí hráčky, kterým se hned ve 3. minutě podařilo po individuální akci vstřelit úvodní uklidňující branku. To už na hřišti nebyla hráčka s číslem 2 Zuzka Michlová, která si při svém debutu hned ve 2. minutě poranila koleno a musela z utkání odstoupit. Po vstřelené brance měly soupeřky další dobré příležitosti, které ale zlikvidovala debutující Svobodová. Od 8. minuty se probudila i naše děvčata, která se postupně dostávala do tempa a začala dělat domácím favoritkám velké potíže.

Nástup do druhé třetiny nám sice herně vyšel, ovšem byl to soupeř, kdo vstřelil branku a vypracoval si dvoubrankové vedení. To ale naše děvčata nepoložilo a během dvaceti vteřin v 25. minutě dokázala srovnat skóre, když se prosadila kapitánka Preiningerová a po hezké akci s Noskovou Harapátová. V tento okamžik na hřišti dominoval celek z Dobrého, který si vypracoval značnou převahu, kterou v 29. minutě zužitkovala ve vedoucí branku opět Harapátová. Naše radost ale netrvala dlouho, neboť za 27 vteřin se domácím hráčkám podařilo vyrovnat, když využily zaváhání naší obrany.

Do závěrečné třetiny vstupovaly oba celky za nerozhodného stavu, což ale bohužel netrvalo příliš dlouho, neboť po individuální chybě ve 32. minutě jsme inkasovali počtvrté. Hra v těchto pasážích byla poměrně vyrovnaná, naše hráčky bojovaly a udržovaly kontakt s favoritem. Rozhodující zlom zápasu přišel v polovině třetí třetiny, kdy jsme v rychlém sledu inkasovali dvě branky. Poté si již domácí hráčky zkušeně pohlídaly závěr zápasu a ještě navýšily své vedení o dvě branky.

Konečný výsledek nevypovídá o průběhu utkání a je pro nás až příliš krutý. Děvčata sehrála vyrovnanou partii s velkým favoritem celé soutěže, což je povzbuzením do dalších tréninků a zápasů.

Branky: 24:15 Preiningerová (Sedloňová), 24:39 Harapátová (Nosková), 28:20 Harapátová (Nosková)

Sestava: Svobodová A. – Barillová, Prázová, Panenková, Zangeová, Ryglová, Štěpánová – Netíková P., Netíková M., Preiningerová, Fingerová, Pražáková, Sedloňová, Michlová, Nosková, Harapátová

FBC Letohrad – FBC Dobré 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Ve druhém utkání nastoupila děvčata proti celku z Letohradu a v tomto utkání byla papírovým favoritem, k čemuž přispěl i výkon v předchozím utkání. Zraněnou Michlovou nahradila v sestavě rovněž debutující Pohlová, kterou ale potkal stejný osud jako její zraněnou kolegyni. Opět první třetina, opět hráčka s číslem 2 a opět poraněné koleno a odstoupení z utkání. Pozice favorita ale jakoby našim hráčkám nesvědčila, o čemž se všichni přítomní přesvědčili v první třetině. Chodící hráčky Letohradu svým uspávacím stylem hry dokonale nakazily naše hráčky a k vidění byla nezáživná hra, byť velkou územní převahu měl náš tým.

I druhá třetina nepřinesla nikterak záživnou podívanou, ovšem alespoň v ní diváci viděli dvě branky. Účet tohoto zápasu otevřela Ryglová, která se ve 22. minutě prosadila přesnou střelou. O tři minuty později ale udeřilo z ojedinělé akce na druhé straně, když se letohradská útočnice prodrala přes naši obranu a nekompromisně zavěsila. V samém závěru třetiny byla velmi přísně vyloučena Štěpánová, jejíž trest se přesunul do třetí třetiny.

Závěrečné dějství tak náš celek začínal v oslabení, které dokázaly letohradské hráčky ve 32. minutě využít a otočily skóre utkání na svoji stranu. Naštěstí ale naše děvčata dokázala bleskově zareagovat a hned za 40 vteřin srovnala po individuální akci Preiningerová. O minutu později se naše hráčky dostaly do přečíslení a vyraženou střelu dorazila krásnou střelou do branky pohotově zakončující Fingerová. Vstřelená branky naše hráčky uklidnila a byli jsme to my, kdo diktoval tempo hry. Pět minut před koncem utkání byla dnes podruhé vyloučena Štěpánová, ovšem soupeřky si s početní výhodou nedokázaly poradit. Prakticky ihned po návratu Štěpánové na trestnou lavici usedla Pražáková a čekaly nás horké poslední minuty utkání. Závěr utkání ale děvčata zkušeně zvládla a mohla tak slavit první letošní výhru.

Branky: 21:22 Ryglová (Nosková), 31:54 Preiningerová (Netíková M.), 33:04 Fingerová

Sestava: Svobodová A. – Barillová, Pohlová, Panenková, Zangeová, Prázová, Štěpánová – Netíková P., Netíková M., Preiningerová, Fingerová, Pražáková, Sedloňová, Nosková, Ryglová, Harapátová

Úvodní turnaj naznačil možnosti našeho celku, který si dokázal, že hrát se dá s každým, ovšem k utkání a k tréninkům musí všichni přistupovat zodpovědně. Stinnou stránkou je zranění dvou debutujících hráček, kterým přejeme brzké uzdravení a co nejrychlejší návrat do tréninkového a zápasového kolotoče. Velké díky si zaslouží i náš fan-club, který vydatně podporoval naše hráčky.