Turnaj č. 1 11-12

V neděli 23. října 2011 nastoupil tým žen k prvnímu utkání v novém ročníku 2. ligy. Ve své třetí sezóně by děvčata chtěla navázat na tu loňskou, která byla hodnocena jako velmi úspěšná. Během letní přestávky kádr doznal několika změn. Svoji činnost přerušily L. Zangeová a V. Štěpánová, naopak nově se v týmu objevily mladé naděje Míša Panenková s Anetou Kotkovou a nově příchozí Alena Pfeiferová. Do týmu se po vážném zranění vrátila Zuzka Michlová a po porodu se do florbalových aktivit postupně zapojuje Olča Ryglová. Všichni, včetně doberských ULTRAS, byli zvědaví, jak si florbalový tým povede po dlouhé letní pauze ve svém premiérovém vystoupení v Hradci Králové.

IBK Hradec Králové ,,A" – FBC Dobré 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Zahajovacím soupeřem našeho celku byl pořádající tým IBK Hradec Králové ,,A“, se kterým jsou vždy k vidění vyrovnané partie, což potvrdil i dnešní zápas. Od úvodních minut byla na našich děvčatech patrná nervozita, která se bohužel přenesla i do hry. Děvčatům vázla kombinace a nedokázala se dostat do tempa. Oproti tomu celek z krajského města do utkání vlétl s velkou aktivitou, za kterou byl odměněn v 8. minutě vedoucí brankou.

Druhá třetina bohužel nepřinesla markantní zlepšení našeho výkonu. Děvčatům velmi často odskakoval míček a jednoduché přihrávky končily na florbalkách aktivně hrajícího soupeře. I přesto jsme se ale v 18. minutě dočkali vyrovnání, když se po přihrávce Sedloňové prosadila Bára Fingerová. Na tuto situaci čekali i dobeští ULTRAS, kteří při této příležitosti rozvinuli nádherný nový transparent. Vstřelená branka přeci jen trochu zvedla výkon celého týmu, ovšem ten měl k těm loňským i tak hodně daleko.

Do třetí třetiny jsme vstupovali s odhodláním vstřelit druhou branku, která by naše děvčata uklidnila. To se ale bohužel hned ve 33. minutě podařilo hradeckým hráčkám. Inkasovaná branka nahlodala psychiku našich hráček, které si do konce utkání nedokázaly vytvořit vážnější situaci k ohrožení soupeřovi branky. Bojovnější a zarputilejší Hradec Králové se tak dočkal zaslouženého vítězství.

Branka: 17:08 Fingerová (Sedloňová)

Sestava: Hanušová – Barillová, Panenková Mi., Netíková P., Panenková Mo., Prázová – Preiningerová, Nosková, Harapátová, Fingerová, Netíková M., Sedloňová, Michlová, Pražáková, Pfeiferová, Kotková

FBC Dobré – FbK Hořice 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Po důrazné domluvě mezi oběma utkáními si děvčata chtěla spravit chuť z předchozího nevydařeného utkání na soupeřkách z města proslaveného výrobou trubiček. Vstup do zápasu byl impozantní a hned ve 3. minutě naše barvy poslala do vedení Nosková, která po přihrávce Preiningerové využila přesilovou hru. O chvíli později dostal náš tým v krátkém sledu dvě výhody přesilových her, které ale zůstaly nevyužity, neboť děvčatům scházela nápaditost a zejména střelba. Prakticky ihned po skončení našich přesilových her se Hořice dostaly do rychlého brejku, ze kterého dokázaly srovnat na 1:1.

Druhou třetinu jsme chtěli začít aktivně, ovšem bohužel jsme hráli dvakrát po sobě v oslabení, které jsme sice přežili, ovšem s vypětím všech sil. Poté byla k vidění tvrdá hra, ve které si oba celky nenechaly ani píď prostoru zadarmo. Ke konci této části jsme již počtvrté dostali příležitost přesilové hry, během které se v obrovské šanci ocitla Preiningerová, která ale svoji šanci nevyužila. A tak přišel trest, když jsme opět z rychlého brejku inkasovali 26 vteřin před koncem druhou branku.

Do třetí třetiny jsme vstoupily s jasným odhodláním otočit nepříznivý výsledek. Bohužel ale během prvních čtyř minut závěrečného dějství jsme inkasovali další dvě branky, které dostaly Hořice do euforického stavu. Poté z branky odstoupila s velkým sebezapřením chytající Hanušová, kterou výborně zastoupila Andrea Svobodová. Naše děvčata se snažila, vytvořila si i dost brankových příležitostí, ovšem další branku bychom nejspíš nedali, ani kdyby se hrálo až do půlnoci. Dvakrát jsme minuli úplně odkrytou branku a několikrát jsme z velmi dobrých pozic nedokázali zamířit mezi tři tyče. Na to vše jsme doplatili a i z druhého utkání jsme odcházeli jako poražení.

Branka: 2:21 Nosková (Preiningerová)

Sestava: Hanušová (Svobodová) – Barillová, Panenková Mi., Netíková P., Panenková Mo., Prázová – Preiningerová, Nosková, Harapátová, Fingerová, Netíková M., Sedloňová, Michlová, Pražáková, Pfeiferová, Kotková

Úvodní turnaj našim děvčatům bohužel nevyšel podle představ. Předváděná hra nebyla dobrá a nasazení, zejména v prvním utkání, nebylo takové, jaké by mělo automaticky při soutěžních utkáních být. Prohrát se samozřejmě může, ovšem s tím, že na hřišti každá z hráček nechá maximum. A to už jen proto, že s týmem cestují fanoušci, kteří si zaslouží vidět stoprocentní nasazení a kolektivní výkon celého týmu.

Věřme, že děvčata se z tohoto turnaje poučí a že už na dalším turnaji v sobotu 12.11. 2011 opět v HK ukážou, že mají mnohem na víc, než předvedli na úvodním turnaji nové sezóny.