Turnaj č. 1 12-13

V neděli 14. října 2012 začala pro doberské ženy turnajem v Pardubicích nová florbalová sezóna, ve které chtějí děvčata vylepšit dojem z loňského nepříliš vydařeného ročníku. Během letní pauzy doznal hráčský kádr několika změn. Na hostování se z Jablonného nad Orlicí podařilo získat Pavlínu Blažkovou a Veroniku Ptáčníkovou, do branky se po vážném zranění vrátila Daniela Hanušová, které bude sekundovat ,,ostaršená“ Tereza Svobodová.

FbK Hořice – FBC Dobré 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
V úvodním vystoupení proti loňskému vicemistrovi z Hořic, za asistence doberských ULTRAS vyzbrojených novými tričky, se v doberské brance představila mladá Tereza Svobodová, která nezažila příliš šťastný úvod, neboť hned na začátku 3. minuty inkasovala po nedůsledném bránění poměrně smolnou branku. Inkasovaná branka zafungovala jako spouštěcí mechanismus pro doberskou útočnou aktivitu, která s postupem času nabývala na intenzitě. Děvčata výborně napadala své protihráčky, čímž si vytvořila výrazný tlak, ze kterého pramenily i dobré střelecké pozice, s jejichž zakončováním ale byla na štíru. V polovině 10. minuty vybojovala M. Netíková míček, který konečně dokázala poslat za záda vynikající hořické brankářky. Na konci dvanácté minuty doberský tlak vyústil ve druhou branku, kterou po přihrávce Blažkové vstřelila P. Netíková, jejíž střela z velké vzdálenosti krásně zapadla do pravého horního růžku hořické svatyně. Navýšit vedení mohl doberský tým při nabídnuté přesilové hře, ovšem střely Blažkové a Preiningerové zázračně pochytala brankářka.

Do druhé třetiny děvčata vstoupila opět aktivně. Celoplošné napadání dělalo hořickým hráčkám velké potíže, z čehož pramenily doberské šance. A že jich bylo požehnaně. Jenže vychýlená střelecká muška či kouzelnické zákroky hostující brankářky znamenaly, že se výrazná převaha doberského týmu dlouho neprojevila na výši skóre. Zasloužené třetí branky se děvčata dočkala až ve 23. minutě, když Nosková potáhla míček po pravé straně, zbavila se soupeřky a nahrála před branku M. Netíkové, která prostřelila hořickou strážkyni svatyně. Ani po vstřelené brance neutichl tlak doberského týmu, na což zareagoval hořický trenér v 25. minutě oddechovým časem, který ale příliš nezabral.

Třetí dějství navázalo na dvě předchozí. Aktivnějším týmem byl ten doberský, který bojoval se střeleckou potencí a zejména s hořickou brankářkou. Ve 32. minutě byla vyloučena M. Netíková, ovšem z přesilové hry soupeř prakticky neohrozil naši branku. Jak čas plynul, pomalu se začaly osmělovat i hráčky Hořic, které již neměly co ztratit a přidaly na aktivitě. Naše děvčata jakoby se na chvíli zalekla možnosti získat tři body a přestala být aktivní na útočné polovině, což přineslo i několik střel z dálky, které ale pochytala spolehlivá Svobodová. V závěru soupeřky zkoušely i hru bez brankářky, ovšem vstřelit alespoň kontaktní branku se jim nepodařilo a doberská děvčata tak mohla slavit první letošní výhru.

Branky: 9:32 Netíková M., 11:44 Netíková P. (Blažková), 22:40 Netíková M. (Nosková)

Sestava: Svobodová T. – Netíková P., Panenková Mo., Ptáčníková, Panenková Mi., Barillová – Nosková, Preiningerová, Blažková, Harapátová, Netíková M., Sedloňová, Fingerová, Michlová

FBC Dobruška – FBC Dobré 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)
Ve druhém utkání bylo k vidění regionální derby proti týmu z Dobrušky, za který nastupují bývalé hráčky Náchoda a prvoligové dobrušské juniorky. V brance se tentokrát představila Hanušová, jinak vítězná sestava z předchozího utkání zůstala beze změn. Od úvodních minut bylo patrné, že v tomto utkání děvčata narazila na mnohem florbalovější a vyspělejší tým, než byl celek Hořic. Hra byla zpočátku klidná se snahou především neinkasovat. Vyrovnaný stav zlomila v 9. minutě Harapátová, která za záda bezmocné brankářky doklepla nahození M. Netíkové. I poté byla k vidění vyrovnaná hra a to především ve středu pole. Když už se některá z hráček dostala ke střele, tak buď mířila mimo a nebo ji zblokovaly bránící hráčky.

Druhá třetina přinesla mnohem pohlednější podívanou, k čemuž přispěly oba celky. Doberská děvčata vytrvale atakovala obranu soupeřek, což vedlo i k několika dobrým střeleckým příležitostem, které ale zůstaly pohříchu nevyužity. Ani celek z Dobrušky, ve kterém hrály prim především zástupkyně juniorského týmu, ale nebyl bez šancí, ovšem k zakončení se přes pozornou obranu nedostával. Stavem na ukazateli skóre pohnula až ve 26. minutě Sedloňová, která zachytila špatnou rozehrávku a po samostatné akci zvýšila na 2:0. Ve 27. minutě rychle rozehrála standardní situaci P. Netíková na V. Ptáčníkovou, která nechytatelnou bombou prostřelila vše, co jí stálo v cestě a připsala si tak premiérový zásah v doberském dresu.

Ve třetí třetině se chtěla děvčata z Dobrušky dostat co nejrychleji na dostřel, ovšem jejich snahu o možný bodový zisk rychle zchladily dvě doberské branky. Nejprve se hned ve 2. minutě třetího dějství prosadila po přihrávce Sedloňové Harapátová a o dvě minuty později přidala pátou doberskou branku po asistenci Preiningerové Kristýna Sedloňová. Tyto dvě branky přinesly uklidnění do doberských řad, které ale bylo místy až příliš velké. Drobná ztráta koncentrace znamenala snižující branku, kterou děvčata inkasovala nešťastnou tečí ve 38. minutě. V posledních sedmi minutách již děvčata kontrolovala vývoj utkání a v poslední minutě přidala šestou branku, kterou pro zakončující Fingerovou vymyslela Michlová. I ve druhém utkání tak děvčata získala tři body, navíc v derby utkání proti kvalitnímu celku, což se cení.

Branky: 8:47 Harapátová (Netíková M.), 25:24 Sedloňová, 26:47 Ptáčníková (Netíková P.), 31:07 Harapátová (Sedloňová), 34:03 Sedloňová (Preiningerová), 44:03 Fingerová (Michlová)

Sestava: Hanušová - Netíková P., Panenková Mo., Ptáčníková, Panenková Mi., Barillová – Nosková, Preiningerová, Blažková, Harapátová, Netíková M., Sedloňová, Fingerová, Michlová, Nýdrová

Úvodní turnaj sezóny doberským ženám vyšel na jedničku. Děvčata vystupovala kompaktně jako jeden tým, což se projevilo i na souhře a kombinaci během obou zápasů. U všech hráček bylo k vidění velké nasazení a touha úspěšně vstoupit do nového ligového ročníku, což se promítlo i do výsledku obou utkání. I přes pozitivní dojmy je ale nutné se rychle vrátit na zem a i nadále poctivě trénovat, což se poté projeví i na dosažených výsledcích.

Na úplný závěr děkujeme doberským příznivcům, kteří nezklamali a vyrazili podpořit doberský tým na úvodní turnaj do Pardubic, kde vytvořili pro děvčata domácí prostředí.