Turnaj č. 1 15-16

V sobotu 10. října 2015 pro doberské ženy začala nová florbalová sezóna a v rámci prvního turnaje dívčí tým zavítal do Skutče, kde se střetl s nováčkem ze Všestar a s Orlicemi z Přelouče. Obdobně jako na pohár do Ostravy jsme vyrazili s obměněným kádrem, který chtěl úspěšně vykročit do soutěže.

FBC Dobré – FBŠ Všestary 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
V úvodním utkání proti celku ze Všestar jsme příliš nevěděli, co od svých soupeřek očekávat a tak úvodní střídání byla spíše opatrná. Po chvíli jsme ale přitlačili na pilu, Péťa Netíková vyvezla míček před branku a z její práce těžila Bára Fingerová, která na konci 2. minuty poslala naše hráčky do vedení. Vstřelená branka nás přeci jen uklidnila, ovšem poměrně obtížně jsme se dostávali do tempa a spíše jsme se přizpůsobili soupeřkám, které pohybem rozhodně nehýřily. Na konci 10. minuty našla Nosková Adélu Procházkovou, která si s nabídnutou šancí poradila. Chvíli poté jsme dostali možnost přesilové hry, kterou jsme ale sehráli příliš bázlivě.

Ve druhé třetině jsme chtěli zlepšit zejména pohyb, ovšem žádné markantní zlepšení nepřišlo. Hra obou celků tak postrádala tempo a přímočarost, i když nějaké šance se vyskytly. S těmi si ale obě brankářky poradily a vzruch tak přinesl až konec této části, kdy byla nejprve za nedodržení vzdálenosti vyloučena Hedvika Bardonová. Všestary si ale s nabídnutou šancí nijak extra neporadily a po faulu jedné ze soupeřek se počet hráček vyrovnal.

Ve třetím dějství jsme chtěli co nejrychleji potvrdit vítězství, což se podařilo v polovině 33. minuty, když se po přihrávce zpoza branky od Procházkové prosadila umístěnou střelou Kristýna Sedloňová. Poté hra opět upadla do průměru, ze kterého vyčnívaly zejména individuální akce hráček obou týmů. Tým ze Všestar byl několikrát blízko kýžené brance, ovšem buď skvěle zasáhla Terka Svobodová, nebo selhaly hostující útočnice. Poslední slovo si tak vzala Aneta Kotková, která po přihrávce Fingerové natáhla ke střele, která skončila za zády bezmocné brankářky. První letošní vítězství tak bylo na světě a to i s bonusem v podobě čistého konta pro výborně chytající doberskou brankářku.

Branky: 1:59 Fingerová (Netíková P.), 9:50 Procházková (Nosková), 32:30 Sedloňová (Procházková), 43:13 Kotková (Fingerová)

Orel Přelouč – FBC Dobré 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Ve druhém utkání se děvčata postavila proti soupeřkám z Přelouče, které zřejmě měly z našich hráček respekt a tak se opevnily hluboko ve svém obranném pásmu. K vidění tak bylo dobývání obranného valu, který fungoval poměrně spolehlivě. I přesto jsme si vypracovaly dvě velmi dobré příležitosti, ve kterých byla Procházková, ovšem využitá byla až ta třetí, když právě Procházková utekla po levé straně a svojí přihrávkou našla volnou Zuzku Noskovou, která dokázala bezpečně zavěsit. Ani vstřelená branka nerozpohybovala soupeřův obranný blok a tak šance Orlic přišly až s koncem třetiny, kdy jsme hráli v oslabení při vyloučení Barillové. Terka Svobodová však s přispěním svých spoluhráček soupeřovým šancím odolala.

Ani ve druhé části se obraz hry příliš nezměnil, zato přibylo vyloučení a dramatických momentů na obou stranách. Nejprve jsme dostali výhodu přesilové hry my, ovšem s nabídnutou šancí jsme naložili špatně, neboť jsme po zbytečné chybě pustili do brejku přeloučskou útočnici, kterou musela za cenu faulu zastavit Péťa Netíková. Za její nedovolený zákrok bylo nařízeno trestné střílení, se kterým si ale Terka Svobodová dokázala poradit. O necelých 15 vteřin později Procházková faulovala soupeřku při střeleckém pokusu na branku, za což byla vyloučena a soupeř tak hrál přesilovou hru 4:3, kterou ještě znásobila hráčka vracející se z trestné lavice. To už neviděli někteří naši fanoušci, kteří byli rozhodčími vykázáni z hlediště. Více než minutovou početní nevýhodu 3 na 5 jsme ale přestáli bez úhony a s koncem druhé třetiny i podruhé udeřili, když se k míčku dostala kapitánka Nosková, která přesnou ranou prostřelila vše, co jí stálo v cestě.

Do poslední třetiny jsme vstupovali v početní nevýhodě při vyloučení Barillové, ovšem i toto oslabení jsme přečkali bez úhony. Poté jsme proti houževnatým soupeřkám chtěli utkání definitivně zlomit na svoji stranu, ovšem předvedli jsme spíše trápení, než nějaký oku lahodící výkon. A tak se odehrálo drama až do konce, neboť na začátku 41. minuty soupeřky rychle rozehrály z rohu a přeloučská hráčka rychlou střelou o tyč překonala jinak výtečně chytající Svobodovou. V závěru soupeřky ještě zatlačily a vytvořily si jednu dobrou příležitost, kterou ale nevyužily a naše hráčky se tak protrápily ke druhému vítězství.

Branky: 5:58 Nosková (Procházková), 27:59 Nosková

Sestava z turnaje: Svobodová T. – Bardonová H., Ptáčníková V., Barillová L., Panenková Mo. – Procházková A., Nosková Z., Sedloňová K., Fingerová B., Netíková M., Kotková A., Prázová O., Netíková P., Rozinková M.

První turnaj v nové sezóně našim děvčatům přinesl plný bodový zisk, ovšem předvedený výkon na hřišti byl spíše utrápený a upracovaný. Dnes se nám nedařila kombinace a zaostávali jsme v pohybu. Lépe řečeno jsme se přizpůsobili svým soupeřkám, místo abychom drželi pevně otěže utkání ve svých rukou. Máme tedy na čem pracovat a věřme, že to byly neduhy spojené s úvodem sezóny.

Poděkování patří nejen našim fanouškům, kteří s námi vyrazili na úvodní turnaj, ale i sestrám Netíkovým, které neváhaly podpořit tým a na turnaj dorazily i přes školní a pracovní povinnosti.