Turnaj č. 1 FLAHK 14-15

V sobotu 13. září 2014 se konal první turnaj Florbalové amatérské ligy v Předměřicích nad Labem. Jako nováček do 2. ligy této soutěže byl letos přihlášen tým mužů nesoucí název FBC Hroši Dobré. I mužská složka doberského florbalového klubu se tak dočkala své premiéry v dlouhodobé soutěži, na což se všichni dlouho dopředu těšili.

Do Předměřic jsme vyrazili v nekompletní sestavě se 4 obránci, 7 útočníky a do branky se obětoval Adam Šmída. Od druhého zápasu se k nám připojil ještě O. Preininger, kterému zrušili původně plánovaný ragbyový zápas. Na turnaji jsme sehráli čtyři zápasy, přičemž každý trval 2x10 minut.

FBC Hroši Dobré – Tlupa Dvůr Králové 1:0 (0:0)
Úvodním soupeřem našeho celku byl tým ze Dvora Králové. Od prvního hvizdu bylo patrné, že utkání bude vyrovnané a že o výsledku budou rozhodovat maličkosti. Více ze hry měli doberští Hroši, ovšem střelecká mířidla měla zejména v prvním poločase špatně seštelovaná. Celek ze Dvora hrozil především rychlými brejky, ovšem naše obrana fungovala spolehlivě a ošemetné situace vyřešila i s přispěním zákroků Adama Šmídy. Premiérovou branku v soutěži vstřelil Jiří Mádr, který si zpracoval Vidlákovu přihrávku a nekompromisně prostřelil vše, co mu stálo v cestě. To už do konce utkání nezbývalo příliš času a tak soupeř vrhl všechny síly do útoku a vytvořil si dvě nebezpečné šance, ze kterých ale neskóroval. V samotném závěru utkání se dostal Mádr do samostatného úniku, během něhož byl zfaulován, za což rozhodčí nařídili trestné střílení. K němu se postavil právě postižený hráč, ovšem jeho pokus skončil mimo branku. To ale nevadilo, neboť o 2 vteřiny později rozhodčí zápas ukončili a doberský tým mohl se svými fanynkami slavit první vítězství.
Branka: Mádr Jiří (Vidlák Tomáš)

FBC Hroši Dobré – Avengers Předměřice 2:1 (0:0)
Ve druhém utkání jsme nastoupili proti domácímu celku, který na nás od první minuty vletěl a snažil se vstřelit rychlou branku. Nám chvíli trvalo, než jsme se dokázali srovnat se soupeřovým pohybem a agresivitou, ovšem poté jsme vyrovnali hru a snažili se podnikat nebezpečné kontry do soupeřovy obrany. Za zvýšenou aktivitu jsme byli odměněni vedoucí brankou, kterou vstřelil Kryštof Preininger, jenž pohotově dorazil do branky brankářem vyraženou střelu bratra Luďka. Soupeř zvýšil obrátky a začal nám zatápět. Po skrumáži před brankou se dočkal vyrovnání, když po nepřehledné situaci míček skončil v naší brance. Minutu před koncem si Avengers vzali oddechový čas, ve kterém kuli pykle, jak zvrátit výsledek na svoji stranu. Ihned po time outu ale rozehrál Ondřej Preininger volný úder na kapitána Luďka Preiningera, který tečí dostal míček za záda bezmocného brankáře. Tato situace domácí dostala do kolen a ani závěrečná hra bez brankáře jim k vyrovnání nepomohla.
Branky: Preininger Kryštof, Preininger Luděk (Preininger Ondřej)

FBC Hroši Dobré – AHF Náchod 1:1 (0:0)
Třetím dnešním soupeřem byl celek z Náchoda, se kterým jsme se již několikrát potkali na trojkovém turnaji v Polici nad Metují. Oproti předchozím zápasům byl tento mač mnohem pohlednější, neboť oba týmy se snažily hrát kombinační florbal. Díky větším zkušenostem byl na tom technicky lépe soupeř, ovšem Hroši tyto nedostatky nahrazovali nezlomnou bojovností a vůlí. Na první branku se čekalo poměrně dlouho, ovšem ta stála za to. Dan Šmída si dvakrát vyměnil míček s Ondřejem Preiningerem, který po druhé nabídce nezaváhal a tvrdou střelou dostal Hrochy do vedení. Soupeř ale s odpovědí přišel poměrně záhy, neboť dokázal vyrovnat přesnou střelou po standardní situaci, kdy jsme zaváhali při clonění ve zdi. Do konce utkání se již nic vážnějšího nestalo a zápas tak skončilo zaslouženou dělbou bodů.
Branka: Preininger Ondřej (Šmída Daniel)

FBC Hroši Dobré – Homolkovi vepři 1:4 (0:4)
Posledním soupeřem na prvním turnaji byli Homolkovi vepři, za které nastupuje nám dobře známý Vojta Pop. Věděli jsme, že nás čeká velmi silný soupeř, což se potvrdilo již v úvodu, neboť hned po 57 vteřinách jsme inkasovali první branku. Soupeř působil velmi jistě, dobře kombinoval a hýřil pohybem, což nám dělalo problémy a dlouho jsme se nedokázali dostat do tempa, čehož soupeř využil a díky dalším 3 brankám si vytvořil pohodlný náskok. Druhý poločas již byl z naší strany mnohem lepší, neboť jsme do něj nastoupili bez ostychu a s větší aktivitou, což hned přineslo šance, během kterých jsme soupeři několikrát dokázali zatopit před jeho brankou. Čestnou branku vstřelil po akci Vaška City Jirka Mádr, který společně s Kryštofem Preiningerem měl v závěru dobrou příležitost ke snížení. Šance ale zůstaly nevyužity a tak jsme z posledního utkání odešli poraženi, ovšem s pocitem, že zejména díky druhému poločasu máme na čem stavět.
Branka: Mádr Jiří (Cita Václav)

Sestava: Šmída A. – Pašta M., Šmída D., Reichrt K., Rozínek J. – Mádr J., Vidlák T., Matějů M., Preininger L., Preininger O., Preininger K., Cita V., Řehák R.

Z prvního turnaje muži dokázali přivést 7 bodů, což je velmi dobrým počinem do začátku sezóny a úspěšnou premiérou ve Florbalové lize amatérů. Celý tým příkladně bojoval a pral se o každý míček, což bylo základem poctivého týmového výkonu, který přinesl ovoce v podobě získaných bodů do tabulky. Za podporu děkujeme i přítomným fanynkám, které nás po celý turnaj vydatně podporovaly.