Turnaj č. 10 09-10

Po minulém turnaji v Dolní Dobrouči, který našim hráčkám hrubě nevyšel, jsme tentokrát zajížděli do Rokytnice v Orlických horách, kde děvčata chtěla odčinit předchozí nevydařené vystoupení. Nálada družstva byla dobrá, o čemž svědčí i to, že děvčata se na návrh Móni Panenkové rozhodla přivést do Dobrého 7 bodů z maximálně šesti možných.

FTS Florbal Náchod/Nové Město – FBC Dobré 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
Prvním soupeřem byl nám dobře známý celek z Náchoda, který opanuje druhé místo a silně pomýšlí po účasti v 1. lize žen. Do zápasu jsme vstupovali s vědomím, že pouze maximální nasazení a bojovnost bude na důrazně hrajícího soupeře platit. To se nám od prvních minut dařilo a hned ve druhé minutě jsme se dostali do vedení, když Prázová rozehrála volný úder a její padáček i díky dobré práci clonících hráček skončil za zády překvapené brankářky. Úvodní branka ještě více povzbudila naše hráčky, které byly aktivnější a k vidění tak byla dynamická a agresivní hra na obou stranách. V 8. minutě se našim děvčatům podařila hezká akce, když Péťa Netíková našla nekrytou Verču Pražákovou, která poslala naše barvy do dvoubrankového vedení. Favorizovaný Náchod ale dokázal rychle odpovědět a za minutu snížil na rozdíl jediné branky.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu, jako třetina předchozí. Doberské lvice se statečně bily se svými protivnicemi, které se snažily o zvrat v zápase, což se jim ale díky výborně hrajícímu celku z Dobrého nedařilo. Hráčky Náchoda si sice často vyměňovali míček na své polovině, ovšem to bylo daleko od naší branky a tím pádem nám nehrozilo výraznější nebezpečí. Naopak větší šance měl náš celek, ovšem jejich proměňování se ukázalo být slabinou.

V závěrečné třetině se očekával velký nápor náchodských hráček, který se ale podařil našim děvčatům hned z kraje třetiny eliminovat. Náchod tak sice měl častěji míček na hokejkách, ovšem do výraznější šance se nedokázal prosadit. To na druhé straně jsme několikrát mohli navýšit svoje vedení, ovšem v nejdůležitější okamžik nás zradila koncovka. A tak v 6. minutě po rychlé akci udeřily soupeřky, když jsme se nestihli vrátit a volná hráčka celkem pohodlně srovnala na 2:2. Od tohoto stavu byla k vidění velká bitva, kterou na svoji stranu v 8. minutě strhl soupeř díky přesné střele z dálky. Naše děvčata nesložila zbraně a do poslední vteřiny bojovala alespoň o remízu, kterou by si za předvedený výkon rozhodně zasloužila. To se sice nakonec nepodařilo, ovšem předvedený výkon zahřál u srdce, což ocenili potleskem i přítomní fanoušci.

Branky: 1:18 Prázová Irena, 7:18 Pražáková Veronika (Netíková Péťa)

Sestava: Hanušová – Barillová, Panenková, Prázová, Harapátová – Netíková P., Netíková M., Preiningerová, Fingerová, Pražáková, Sedloňová, Ryglová, Nosková

FBC Letohrad – FBC Dobré 0:0 (0:0, 0:0,0:0)
Druhým naším soupeřem byl celek z Letohradu, kterého jsme letos již dvakrát porazili a i díky předvedenému výkonu z předchozího utkání jsme do zápasu vzhlíželi s optimismem. Jenže děvčata nedokázala navázat na strhující výkon z předešlého střetnutí a přistoupila na pěší florbal v podání hráček z Letohradu. K vidění tak byla nezáživná hra z obou stran, kterou početnému publiku nabídly oba celky. Naše hráčky sice byly v poli lepším celkem, ovšem vypracované šance nedokázaly zužitkovat.

Ani ve druhé třetině tempo zápasu nemělo nikterak valnou úroveň. Hra obou celků byla neslaná, nemastná a oběma týmům scházel pohyb a špetka nasazení. Aktivnějším celkem byl náš tým, ovšem nebezpečnější byly hráčky z Letohradu, které i díky dvěma přesilovým hrám několikrát donutily Danču Hanušovou k výbornému zákroku. Na druhé straně se do dobrých šancí dostala dnes opět výborně hrající Marťa Netíková, které ale k úspěšnému zásahu vždy chyběl kousíček.

Poslední třetina znamenala poslední šanci, jak zlomit soupeřky a připsat si důležité vítězství. Jenže snaha našich hráček nebyla taková, aby dokázala dostat své soupeřky pod tlak a donutit je k chybě. Letohrad se tak soustředil pouze na obranu a na naši polovinu zavítal jen zřídka, ovšem když se tak stalo, tak Hanušová měla spoustu práce. V posledních vteřinách mohla strhnout vítězství na naši stranu Monča Preiningerová, ovšem její šanci zlikvidovala letohradská brankářka a oba soupeřící týmy se tak po nezáživném zápase rozešly smírně 0:0, což je jednoznačně zklamání pro naše barvy.

Dnešní turnaj naznačil možnosti našeho celku. Děvčata, když chtějí, tak dokážou sehrát vyrovnaný zápas se soupeřem z čela tabulky. Za výkon proti Náchodu tak zaslouží velkou pochvalu, neboť jen neproměňování šancí je stálo cenné vítězství. Na druhé straně je ale záhadou, že na předvedený výkon nedokážou na tom samém turnaji navázat a proti soupeři, na kterého jednoznačně výkonnostně mají, podají bezkrevný výkon, ve kterém chybělo zapálení a touha po vítězství. Určitě je to škoda, neboť případné vítězství by je katapultovalo do vyšších pater tabulky, kam rozhodně patří, ovšem bez poctivé práce, běhání a většího úsilí se tam budou jen těžko dostávat.