Turnaj č. 10 10-11

V závěru sezóny, který pomalu klepe na dveře, nabraly boje ve 2. lize žen na obrátkách. Po týdenní pauze vyrazil doberský tým do Jaroměře, kde na ně čekaly týmy ze špice tabulky. Do těchto bojů náš celek vstupoval s oslabeným kádrem, ve kterém chyběla nejproduktivnější hráčka týmu Zuzka Nosková, stabilní opora obrany Lůca Barillová a mladá naděje Verča Štěpánová. K tomu navíc celý turnaj musely odehrát některé značně nachlazené opory.

F.B.C. Nové Město nad Metují – FBC Dobré 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Prvním soupeřem našich děvčat byl doposud neporažený suverén soutěže z Nového Města nad Metují, kterému v souboji s naším celkem chyběly juniorské reprezentanky Imlaufová a Kosová, což bylo na hře lídra citelně znát. Úvod utkání naznačil, že soupeř dnes není ve své kůži, což ihned vycítila doberská děvčata, která měla na svého soka velkou chuť. Jejich útočná aktivita byla odměněna v 6. minutě, když se skrytou střelou prosadila Monča Panenková. Vstřelená branka ještě více navnadila doberské hráčky, které ale ve 14. minutě neuhlídaly standardní situaci soupeře, který poměrně lacino srovnal.

Úvod do druhé třetiny byl ze strany našeho celku famózní a hned v 17. minutě se po přihrávce Preiningerové prosadila Péťa Netíková, která našim barvám vrátila vedení. Z toho se ale náš tým neradoval příliš dlouho, neboť v 19. minutě soupeř bleskově využil přesilovou hru, když na trestné lavici seděla Sedloňová. Po dvou rychlých brankách se oba celky uklidnily a k vidění byl souboj především o střed hřiště. Aktivnějším týmem byl ten doberský, který v polovině utkání postihla další katastrofa, když si při podávání míčku ze zámezí nešťastně vyvrtla kotník Verča Pražáková. A aby toho nebylo málo, tak potíže s kotníkem na chvíli vyřadily Kláru Harapátovou a potíže s dýcháním Báru Fingerovou.

Do třetí třetiny jsme tak vstupovali již bez zraněné Pražákové a se třemi hráčkami, které nebyly stoprocentně fit. I přesto ale byla na děvčatech znatelná snaha konečně porazit soupeře z Nového Města. K tomuto historickému okamžiku měla děvčata o krůček blíže v čase 34:35, když kapitánka Preiningerová suverénně proměnila trestné střílení nařízené za hraní novoměstské hráčky v brankovišti. Poté se očekával velký nápor ligového lídra, který ale nebyl tak drtivý, k čemuž svým zodpovědným a bojovným přístupem přispěly doberské bojovnice, které navíc měly k brance dokonce blíže, než jejich soupeř. Poslední dvě minuty sice měly o něco navrch hráčky z Nového Města, ovšem doberský tým v čele s brankářkou Hanušovou už velmi cenné vítězství nepustil a soupeř z Nového Města poprvé v sezóně odcházel poražen.

Branky: 6:00 Panenková (Harapátová), 16:58 Netíková P. (Preiningerová), 34:35 Preiningerová

Sestava: Hanušová – Preiningerová, Zangeová, Panenková, Prázová – Netíková P., Netíková M., Harapátová, Fingerová, Pražáková, Sedloňová

FBC Dobré – TJ Sokol Jaroměř 4:6 (3:1, 0:3, 1:2)
K přímému souboji o třetí místo nastoupil značně zdecimovaný doberský celek proti domácí Jaroměři, která naopak byla plna sil a zejména v plném počtu. Od úvodního hvizdu bylo poznat, že na naše děvčata nečeká snadný souboj s domácím celkem, který do utkání vlétl se vší vervou. Úvodní tlak ale naše děvčata dokázala přestát a ve 4. minutě se dokonce dostala dovedení po úniku Kristýny Sedloňové. Jenže o pár vteřin později bylo po zaváhání naší obrany vyrovnáno. Vedení na naši stranu vrátila Marťa Netíková, která po kombinaci s Harapátovou s přehledem zakončila sólový únik. A když o minutu později tato dvojce zopakovala svoji souhru s dalším suverénním zakončením Marti Netíkové, bylo na naší lavičce veselo. Domácí tým se sice hrnul do útočení, ovšem jeho útočnou snahu skvělými zákroky eliminovala výborná Hanušová.

Druhá třetina našemu celku nevyšla podle představ. Na hráčkách byla znatelná snaha poprat se o dobrý výsledek v tomto utkání, ovšem jejich předsevzetí naráželo na velmi rychlý úbytek sil, který děvčatům ubíral fyzicky velmi náročný boj o každý míček. Z toho pramenily chyby v naší hře i nedůraz před vlastní brankou, čehož dokázal domácí celek využít a třemi brankami otočit skóre na svoji stranu.

Po vydechnutí během přestávky děvčata nabrala další kousky sil, které dokázala přetavit ve vyrovnávací branku, kterou po přihrávce Zangeové vstřelila Bára Fingerová. Jenže z vyrovnání jsme se neradovali příliš dlouho, neboť ve 33. minutě si nešťastnou tečí při obraném zákroku vstřelila vlastní branku Panenková. Po této brance se Jaroměř zatáhla více do defenzivy, k čemuž přispěla zvýšená aktivita našich děvčat, která si dokázala vytvořit několik nadějných příležitostí na vyrovnání. Ty ale zůstaly nevyužity zejména díky nepřesné koncovce či špatně provedené kombinaci. Rozuzlení celého zápasu přišlo ve 43. minutě, kdy domácí celek vstřelil šestou branku, na kterou již naše děvčata nedokázala zareagovat.

Branky: 3:28 Sedloňová, 5:11 Netíková M. (Harapátová), 6:22 Netíková M. (Harapátová), 31:39 Fingerová (Zangeová)

Sestava: Hanušová – Panenková, Prázová, Zangeová – Netíková P., Netíková M., Harapátová, Fingerová, Preiningerová, Sedloňová

Za vystoupení na dnešním turnaji je potřeba i přes smolnou prohru s Jaroměří všem děvčatům poděkovat. Jejich nasazení, bojovnost a touha poprat se o dobrý výsledek byla příkladná. Děvčata působila jako jeden tým a každá z nich během dnešního turnaje na hřišti nechala maximum, za což si zaslouží uznání.

P.S.: Kotník Verči Pražákové skončil po ošetření v nemocnici v Náchodě v sádře a tak Verče přejeme brzké uzdravení.