Turnaj č. 10 13-14

V sobotu 5. dubna 2014 byl na programu poslední ligový turnaj žen v sezóně 2013/2014, který se odehrával v Městské sportovní hale ve Skutči. Na tento turnaj jsme jako v předchozích letech vyrazili všichni společně autobusem a to již v 6:20 h. od zastávky v Dobrém. Dobrá nálada provázela celou cestu a něco málo po 8. hodině jsme dorazili na místo konání. Na posledním turnaji již měla děvčata jistotu 2. místa, ovšem i přesto chtěla vydařenou sezónu ukončit vítězně.

FBC Dobré – FbC Skuteč 6:2 (2:1, 4:1, 0:0)
V úvodním zápase proti domácímu celku, který bojoval o konečné 3. místo, děvčata začala poměrně aktivně. Snažila se napadat soupeřovu rozehrávku a využívat každou šanci k zakončení. Soupeřky se také snažily, ovšem naše obranná fáze fungovala celkem spolehlivě, a když už se domácí tým dostal do zakončení, zasáhla pozorná Svobodová. Po sérii několika doberských šancí se početná enkláva doberských fanoušků dočkala brankové odměny v 12. minutě, když se po přihrávce Noskové prosadila povedenou střelou Marťa Netíková. O chvíli později uvolnila Harapátové na levé straně Adélu Jindrákovou, která si s nabídnutou šancí věděla rady a přesně zakončila k protější tyči. Jenže za 39 vteřin vše bylo jinak, neboť po naší rozehrané standardní situaci došlo ke ztrátě míčku a domácí útočnice po bleskovém kontru střelou o břevno snížila na rozdíl jediné branky.

Do druhé části opět vstoupila s větší aktivitou doberská děvčata, která tentokrát na branku nečekala tak dlouho, jako v úvodní třetině, neboť na začátku 19. minuty se po asistenci Sedloňové prosadila Klára Harapátová. O minuty později rozehrála rychle standardní situaci M. Netíková a její nabídku využila Pája Blažková, která pohotově zakončila. Pátá doberská branka přišla na konci 23. minuty, když se po přihrávce Preiningerové dostala k zakončení Bára Fingerová, která uklidila míček na místo určení. 71 vteřin před koncem této části definitivně doberské barvy uklidnila branka Adély Jindrákové, která si chladnokrevně poradila s přihrávkou Tomaščinové. Bohužel nám ale opět nevyšel závěr třetiny a 4 vteřiny před koncem jsme inkasovali druhou branku a to opět po rychlém protiútoku.

V závěrečném dějství již nebyla k vidění tak pohledná hra. Oba týmy se sice snažily něco vymyslet, ovšem oběma celkům scházel pohyb a ani přesnost přihrávek dnes nebyla žádnou hitparádou. Přítomní diváci sice viděli několik šancí na obou stranách, ovšem branka již nepadla a to i přesto, že domácí celek dostal ke konci utkání výhodu přesilové hry za vyloučení Sedloňové.

Branky: 11:36 Netíková M. (Nosková), 13:06 Jindráková (Harapátová), 18:18 Harapátová (Sedloňová), 19:35 Blažková (Netíková M.), 22:56 Fingerová (Preiningerová), 28:49 Jindráková (Tomaščinová)

FbK Hořice – FBC Dobré 1:10 (1:2, 0:3, 0:5)
V druhém dnešním utkání děvčata nastoupila proti hráčkám z města Hořic, které se proslavilo výrobou tradičních trubiček. I tento celek mohl v případě výhry reálně pomýšlet na konečné 3. místo, takže o náboj utkání bylo postaráno. O něco lépe do zápasu vstoupil soupeř, který se více pohyboval a za svoji aktivitu byl odměněn vstřelenou brankou po rozehrané standardní situaci. Doberský tým inkasovaná branka na chvíli vyvedla z tempa, do kterého se ale dokázal vrátit a zaměstnával hořickou brankářku, která předvedla několik pohotových zákroků. Zasloužené vyrovnání přišlo na konci 11. minuty, když se z vlastní poloviny dostala do samostatného úniku Marťa Netíková, která nabídnutou šancí nepohrdla. Ještě do konce první části děvčata dokázala vstřelit vedoucí branku, což se po ideální přihrávce od Tomaščinové povedlo Zuzce Noskové.

Ani ve druhé části se přítomní diváci nenudili, k čemuž přispěly oba týmy. Třetí doberskou branku přidala na konci 20. minuty přesnou střelou Klára Harapátová, které nahrávala Blažková. Ani Hořice se ale nechtěly zahanbit a podnikaly rychlé protiútoky do naší obrany, které nám občas dělaly potíže a několikrát musela zasahovat výborně chytající Terka Svobodová, která si poradila i se samostatnými úniky soupeřek. Uklidňující čtvrtou branku přidala v polovině 25. minuty Zuzka Nosková, která se vytočila z pravého rohu a střelou na přední tyč překvapila hořickou brankářku. O tři minuty později ta samá hráčka dosáhla na hattrick, když Míša Panenková nahodila vysoký míček na branku, se kterým si střelecky disponovaná Nosková dokázala bezproblémů poradit.

Ve třetím dějství se odehrával vyrovnaný zápas, ačkoliv výsledek tomu příliš nenapovídá. Hořický tým sympaticky bojoval o každý míček a snažil se využít každé příležitosti v zakončení, ovšem dnes neměl střelecké štěstí, neboť dvě střely skončily na břevně naší brány. Za to na doberský tým se štěstí usmálo na konci 36. minuty, když po přihrávce Sedloňové se dostala ke střele Pája Blažková a její pokus si srazila hořická brankářka nešťastně do branky. To definitivně zlomilo odpor statečných hořických bojovnic, které již ke konci přestaly stíhat, za což je doberský tým potrestal dalšími brankami. Nejprve se na začátku 38. minuty po individuální akci prosadila Áďa Tomaščinová, na kterou o minutu později navázala po přihrávce Noskové přesnou střelou Marťa Netíková. V polovině 42. minuty svoje střelecké představení v tomto utkání završila Zuzka Nosková, která se po nahození od Míši Panenkové prohnala kolem hořické obránkyně a povedeným blafákem překonala soupeřovu brankářku. Poslední doberskou branku v této sezóně si po hezké souhře s Harapátovou připsala Áďa Tomaščinová. Děvčata tak dokázala zvítězit i v druhém dnešním zápase, i když nutno podotknout, že Hořice dnes byly zdatným protivníkem a určitě si nezasloužily dostat takový brankový příděl.

Branky: 10:55 Netíková M., 13:53 Nosková (Tomaščinová), 19:44 Harapátová (Blažková), 24:27 Nosková, 27:54 Nosková (Panenková Mi.), 35:44 Blažková (Sedloňová), 37:05 Tomaščinová, 38:26 Netíková M. (Nosková), 41:23 Nosková (Panenková Mi.), 42:43 Tomaščinová (Harapátová)

Sestava z turnaje: Svobodová T. – Netíková P., Ptáčníková, Panenková Mo., Sedloňová, Panenková Mi., Barillová – Blažková, Preiningerová, Nosková, Harapátová, Netíková M., Jindráková, Fingerová, Tomaščinová, Kotková, Michlová

Po posledním hvizdu děvčata odešla poděkovat věrným fanouškům, kteří si pro ně připravili překvapení v podobě poděkování namalovaného na svá mužná těla. Poté se celá výprava přesunula do autobusu a odjela na horskou chatu Radost, kde byla na programu společná večeře a následné zakončení sezóny, které si všichni užili.

Tímto bychom chtěli děvčatům poděkovat za vynikající prezentaci doberského klubu v tomto ročníku. Ve všech zápasech děvčata dokázala předvádět pohledný florbal, který musel bavit přítomné diváky, o čemž svědčí historicky nejlepší umístění, ale i získaný počet bodů a počet nastřílených branek. Je potřeba si vážit dosažených výsledků, ale zároveň i si dobře odpočinout a poctivě se připravit na novou sezónu, která bude určitě opět náročná.

Dále bychom chtěli poděkovat fanouškům, kteří hojně podporovali děvčata při soutěžních zápasech, pokud to jen bylo v jejich silách. Jejich podpora je hodně znát a jsme rádi, že je máme, neboť takto skvělé publikum nám závidí široké okolí. Takže ještě jednou všem moc a moc díky a věříme, že se zase všichni brzy uvidíme na nějaké florbalové akci.

z IP 82.202.104.*** | 7.4.2014 12:41