Turnaj č. 10 14-15

Na první jarní den připadl předposlední turnaj žen, který hostila Městská sportovní hala ve Skutči. Do boje jsme tentokrát vyrazili pouze v 10 hráčkách do pole, přičemž ve výpravě nebyly např. dvě nejproduktivnější hráčky Harapátová s Tomaščinovou. Nečekalo nás tedy nic snadného, ale i přesto jsme chtěli získat maximální počet bodů a to i s ohledem na uzavřenou sázku s mužským týmem, který ve stejný čas bojoval o body ve Florbalové lize amatérů.

FBC Dobré – FbC Florbalky Skuteč 10:2 (3:1, 3:0, 4:1)
Úvodním dnešním soupeřem byly domácí Florbalky a poslední měření sil s nimi v letošní sezóně začalo stejně, jako ta předchozí, tedy poměrně rychle inkasovanou brankou v naší síti v polovině 4. minuty. Až poté jsme se teprve dostali více do hry a na konci 5. minuty po přihrávce Jindrákové vyrovnala Olča Prázová. Otočit skóre na naši stranou se nám podařilo o chvíli později, když Péťa Netíková přiťukla míček Monice Panenkové a její nahození skončilo za zády brankářky. Tato branka nás relativně uklidnila a začali jsme diktovat tempo hry, což nám ale usnadnil i soupeř, který se zatahoval na svoji polovinu, takže jsme měli dostatek prostoru na rozehrávku. Třetí branka přišla ale až na konci 14. minuty, když asistenci Prázové proměnila v gól Zuzka Nosková.

Ve druhé části pokračovala doberská územní převaha, ze které vznikaly i šance, ovšem další branky se hrstka přítomných diváků dočkala až v polovině 22. minuty, kdy se po souhře s Jindrákovou prosadila Olča Prázová. O necelých 40 vteřin později zafungovala souhra Kotkové s Bárou Fingerovou a druhá jmenovaná pohotově vstřelila pátou doberskou branku. Šestý přesný zásah přišel v polovině 27. minuty a postarala se o něj střelou z dálky Míša Panenková, které asistovala Sedloňová.

Úvod poslední části patřil doberské kapitánce Zuzce Noskové, která po asistencích od Fingerové a Kotkové zkompletovala střelecký hattrick. Na konci 35. minuty se o slovo přihlásil i soupeř, který dokázal zkorigovat výsledek. Ve zbývajícím čase naše hráčky kontrolovaly hru a snažily se pošetřit síly na další těžký zápas. I přesto ale v poslední tříminutovce padly ještě další dvě branky, o které se postaraly Marťa Netíková po asistenci Kotkové a Adéla Jindráková, která vypíchla nepřesnou rozehrávku soupeřek.

Branky: 4:54 Prázová (Jindráková), 6:18 Panenková Mo. (Netíková P.), 13:58 Nosková (Prázová), 21:23 Prázová (Jindráková), 22:01 Fingerová (Kotková), 26:37 Panenková Mi. (Sedloňová), 32:16 Nosková (Fingerová), 33:36 Nosková (Kotková), 42:57 Netíková M. (Kotková), 43:25 Jindráková

IBK Hradec Králové B – FBC Dobré 6:6 (2:2, 2:2, 2:2)
Druhým dnešním soupeřem byla rezerva Hradce Králové, která dorazila sice s 9 hráčkami do pole, zato ale posilněna o dvě nejproduktivnější útočnice svého A-týmu. Nečekalo nás tedy vůbec nic lehkého, což se začalo potvrzovat hned od úvodního hvizdu, kdy si soupeř vytvořil územní převahu a několik šancí, se kterými si ale Terka Svobodová dokázala poradit. Po počátečním soupeřově náporu se nám podařilo vyrovnat hru a dokonce vstřelit i úvodní branku, když Péťa Netíková vystřelila na branku míček, který brankářka vyrazila pouze před sebe, kde již číhala pohotová Bára Fingerová, která si s nabídnutou šancí věděla rady. Jenže o 23 vteřin později nám nevyšel útok podle představ, neboť jsme v něm ztratili míček a soupeř po bleskovém kontru srovnal na 1:1. Vedení zpět se nám podařilo vzít o necelé dvě minuty později, když se ke střele dostala Olča Prázová a i díky dobře clonícím hráčkám skončil její pokus v síti. Bohužel ale vedení nám nevydrželo ani do konce první části, neboť v polovině 14. minuty soupeř po důrazu před naší brankou vyrovnal na 2:2.

Druhá třetina začala ještě hůře, než ta první, neboť hned po 11 vteřinách se soupeř dostal poprvé v zápase do vedení. O rychlou odpověď se postarala Marťa Netíková, která po přihrávce Jindráková využila zakrytého výhledu hradecké brankářky. O chvíli později mohlo být ještě lépe, neboť Péťa Netíková zůstala volná před soupeřovou brankou, ale míček do odkrytého prostoru nedokázala propasírovat a tak udeřilo na druhé straně, když se soupeř na začátku 20. minuty prosadil po čtvrté. Vyrovnat se nám podařilo na konci 25. minuty, když se po přihrávce Péti Netíkové prosadila Adéla Jindráková. Ještě do konce druhé části jsme mohli zvrátit vedení zpět na svoji stranu, neboť Kristýna Sedloňová zatáhla míček do levého rohu, přičemž byla faulovaná a v ponechané výhodě nahrála před branku, odkud Marťa Netíková dostala míček za záda bezmocné brankářky. Rozhodčí ale nepochopitelně zastavili akci a vrátili míček na místo přestupku.

V bojovném zápase plném nasazení jsme se ale vedení přeci jen dočkali, když se o něj na konci 34. minuty postarala Zuzka Nosková. Prakticky ihned po rozehrávce se po naší další útočné akci dostala k dorážce Bára Fingerová, která dorazila míček do branky, ovšem rozhodčí její gól kvůli domnělému postavení v brankovišti neuznali, byť videozáznam potvrdil, že branka měla platit. Místo dvoubrankového vedení jsme tak zápětí velmi lacino přišli o svůj těžce vydobytý náskok, když jsme zaváhali v rozehrávce, čehož soupeř dokázal využít. Výsledek utkání tak byl zcela otevřený a diváci se mohli v tomto bláznivém zápase dočkat čehokoliv. Několikrát výborně zasáhla Terka Svobodová, několikrát nám naopak na druhé straně k úspěchu chybělo pár centimetrů. Na začátku 39. minuty se soupeřovi podařilo rozehrát standardní situaci, po které se dostal do vedení 6:5. To mu ale příliš dlouho nevydrželo, neboť s nepříznivým výsledkem se nechtěla smířit Zuzka Nosková, která jako správná kapitánka po přihrávce Fingerové dokázala vyrovnat na 6:6. V posledních šesti minutách chtěly oba týmy zvrátit vedení na svoji stranu, ovšem to se žádnému z nich i přes několik šancí nepodařilo a dramatické utkání tak skončilo zaslouženou dělbou bodů.

Branky: 9:20 Fingerová (Netíková P.), 11:14 Prázová, 16:30 Netíková M. (Jindráková), 24:50 Jindráková (Netíková P.), 33:57 Nosková, 38:46 Nosková (Fingerová)

Sestava z turnaje: Svobodová T. – Netíková P., Panenková Mo., Sedloňová, Panenková Mi. – Prázová, Nosková, Jindráková, Fingerová, Netíková M., Kotková

Na dnešním turnaji děvčata proti domácímu celku měla utkání plně ve své moci a celkem s přehledem si dokázala se svým soupeřem poradit. Ve druhém utkání bylo znát, že soupeř přijel posilněn o hráčky A-týmu, které nám svým pohybem a dravostí dělaly velké problémy. Navíc s přibývajícími minutami bylo znát, že naše děvčata nejsou tolik zvyklá hrát na dvě pětky, což se projevilo rychle ubývajícími zbytky sil. Nakonec jsme si ale s těmito nástrahami dokázali poradit a domů tak vezeme zasloužené 4 body. Vzhledem k tomu, že mužský tým se pochlapil a získal bodů 7, tak byl dnes úspěšnější a po zásluze byl odměněn slíbeným nápojem

Sestřih zápasu s Hradcem Králové B najdete zde.