Turnaj č. 10 15-16

Poslední turnaj žen v ligovém ročníku 2015-2016 se odehrál v sobotu 9. dubna 2016 ve Sportovní hale v Rokytnici v Orlických horách, kde našel útočiště doberský celek, který zde dnešní turnaj uspořádal. Již před turnajem bylo jasné, že naše děvčata stejně jako v loňské sezóně obsadí celkové 3. místo a tak se čekalo, zda se s věrnými fanoušky rozloučí výhrou.

FbK Hořice – FBC Dobré 3:9 (0:5, 2:1, 1:3)
Úvod utkání doberským děvčatům vyšel na výbornou, neboť hned po 18 vteřinách našla Péťa Netíková v předbrankovém prostoru Páju Blažkovou, která si s nabídnutou šancí dokázala poradit. O 150 vteřin později se celá situace opakovala, když P. Netíková nastřelila míček na branku, který si našla pohotová Blažková, která náš tým uklidnila druhou brankou. Třetí branku se našim děvčatům podařilo vstřelit v polovině 6. minuty, kdy se po přihrávce kapitánky Procházkové prosadila Péťa Netíková. Chvíli na to byla za nedovolené vrážení vyloučena Lůca Barillová, ovšem ani tato situace nezastavila rozjetou doberskou mašinu, neboť v oslabení se ke střele napřáhla Míša Panenková, která prostřelila hořickou brankářku. Ještě do konce třetiny se nám podařilo přidat pátou branku, když si Kristýna Sedloňová vyměnila míček s Blažkovou a její střelu zastavila až rozvlněná síť.

Do druhé části jsme vstupovali s vědomím, že v této části hry se nám dlouhodobě nedaří, což se potvrdilo i dnes. Naše hráčky ubraly na tempu, působily ležérním a bezstarostným dojmem, čehož soupeřky dokázaly využít. Nejprve vše vypadalo dobře, když na konci 23. minuty Zuzka Nosková bezpečně proměnila trestné střílení. Ovšem poté upadlo tempo naší hry a v polovině 25. minuty soupeřky po rychlém brejku vstřelily čestnou branku, u které ale nezůstalo, neboť o tři minuty později si Terka Svobodová nešťastně srazila míček za svá záda.

Ve třetí části se v naší brance objevila Věrka Poláčková, která společně se svými spoluhráčkami chtěla napravit dojem z druhého dějství. To se nám ale zkraje nedařilo, neboť v polovině 32. minuty soupeřky snížily na tříbrankový rozdíl. Naše děvčata se snažila, ale dlouho se nemohla dostat do potřebného tempa. To se nám povedlo až v závěrečné pětiminutovce, kdy jsme dokázali vstřelit tři branky. Nejprve našla před brankou P. Netíková skvěle postavenou Míšu Rozinkovou, která dobře tečovala míček za záda bezmocné brankářky. Chvíli poté dorazila střelu Blažkové pohotová Adéla Procházková a poslední slovo si vzala Marťa Netíková, která po souhře s Blažkovou uzavřela letošní sezónu v podání hráček FBC Dobré.

Branky: 0:18 Blažková (Netíková P.), 2:39 Blažková (Netíková P.), 5:34 Netíková P. (Procházková), 10:07 Panenková Mi., 13:30 Sedloňová (Blažková), 22:56 Nosková, 40:40 Rozinková (Netíková P.), 41:33 Procházková (Blažková), 44:12 Netíková M. (Blažková)

Sestava z turnaje: Svobodová T. (od 31. minuty Poláčková V.) – Sedloňová K., Ptáčníková V., Panenková Mi., Barillová L. – Blažková P., Netíková P., Procházková A., Fingerová B., Netíková M., Kotková A., Prázová O., Nosková Z., Rozinková M.

V posledním zápase sezóny naše děvčata potvrdila svoje postavení v tabulce, čímž zajistila pokračování doby bronzové našeho celku. V celé sezóně tým podával dobré výkony a body poztrácel pouze se soupeřkami, které se umístily před ním. Za dobrou prezentaci klubu a předvedené výkony všem děkujeme a již nyní se těšíme na shledání v nové sezóně.

Poděkování samozřejmě zaslouží i naši věrní fanoušci, kteří nás v průběhu celé sezóny neúnavně povzbuzovali, čehož si velmi vážíme a jsme vděční, že takovéto ULTRAS máme.