Turnaj č. 11 09-10

Za jarního ranního rozbřesku se v sobotu 20. března v 7 hodin vydala doberská výprava do Hořic, kde na doberské hráčky čekal předposlední turnaj v jejich premiérové sezóně, na kterém děvčata chtěla zaútočit na umístění ve středu tabulky.

IBK Hradec Králové – FBC Dobré 3:3 (1:0, 2:1, 0:2)
Prvním soupeřem našeho celku byl domácí Hradec Králové, se kterým jsme v dosavadním průběhu sezóny měli vyrovnanou bilanci – 1 vítězství a 1 prohra. Na menším hřišti v Hořicích se oba celky do sebe pustily s velkou vervou a od první minuty byla k vidění bitva o každý metr prostoru. V úvodu o něco lépe vypadaly hráčky z krajského města, které se lépe dostávaly do šancí a na konci sedmé minuty jednu z nich využily. Inkasovaná branka naše hráčky nabudila a díky zlepšenému napadání se děvčata začala dostávat do střeleckých příležitostí, které ale do konce třetiny kýžený efekt nepřinesly.

Ve druhé třetině pokračoval urputný boj, ve kterém ani jeden celek nebyl dominantním. Akce se přelévaly z jedné strany na druhou, což se početnému publiku muselo líbit. O něco lépe z této otevřené hry vyšly hradecké hráčky, které si v 17. minutě vypracovaly dvoubrankový náskok. Jenže za dvacet vteřin na druhé straně napřáhla ke střele Marťa, jejíž střela skončila až v síti. Po vstřelené brance se děvčata dokázala vrátit do zápasu a začala diktovat tempo hry. Naše hráčky byly aktivní v napadání, což přineslo ovoce v podobě šancí na srovnání skóre. Bohužel se ale stal pravý opak a v poslední minutě jsme inkasovali po nenápadné akci potřetí.

Do poslední třetiny jsme vstupovali s dvoubrankovým mankem, což ale ve florbale není nic nepřekonatelného. Od úvodních sekund závěrečného dějství bylo na doberských děvčatech vidět, jak moc dnes chtějí zlomit nepříznivě se vyvíjející zápas. Naše hráčky se rychle dostaly do tempa a vytvořily si velký tlak, který se jim podařil zužitkovat v 29. minutě, když se prosadila Olča Ryglová. A za dvě minuty bylo ještě veseleji, když se z otočky prosadila Bára Fingerová. Do konce zápasu v této chvíli scházelo necelých šest minut, ve kterých se mohlo stát cokoliv. Obě družstva chtěla strhnout vedení na svoji stranu a k vidění tak byla atraktivní podívaná, ve které o něco blíže k vítězství měl náš celek, který si v posledních vteřinách vypracoval tři obrovské příležitosti, které ale zůstaly nevyužity a utkání skončilo smírem 3:3.

Branky: 17:07 Netíková Marťa (Čtvrtečková), 28:19 Ryglová Olča (Nosková), 30:09 Fingerová Bára (Netíková Péťa)

Sestava: Hanušová – Barillová, Zangeová, Panenková, Čtvrtečková – Netíková P., Netíková M., Preiningerová, Fingerová, Pražáková, Sedloňová, Harapátová, Ryglová, Nosková

FBC Dobré – FbK Hořice 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Druhým soupeřem našeho celku byly domácí Hořice, se kterými jsme sehráli v předchozím průběhu sezóny dva vyrovnané zápasy, ve kterých se ale vždy z vítězství radoval soupeř. Motivace do zápasu tedy byla jasná – konečně svého soupeře porazit. Od úvodního hvizdu bylo vidět, že se doberské hráčky dnes svého soupeře nebojí a od samého začátku byly lepším celkem. Jejich rozjezd ale zbrzdilo nepříjemné zranění Marti, která si podvrtnula kotník a musela odstoupit ze zápasu. Tento moment ale našim děvčatům vlil krev do žil a všechna s heslem ,,Vítězství pro Marťu“ ještě více zatopila soupeřkám pod kotlem.  Výsledkem této aktivity byly dvě vstřelené branky, když se nejprve v 9. minutě prosadila Sedloňová a poté ve 12. minutě Preiningerová.

O přestávce děvčata zkontrolovala zdravotní stav indisponované Marti, které její spoluhráčky slíbily, že pro ni vybojují vítězství. A že to myslí opravdu vážně, se celá hala přesvědčila v 16. minutě, když naše vedení navýšila Harapátová. V tuto chvíli na hřišti existoval pouze jeden tým a to ten náš. Z velké převahy jsme vytěžili ještě čtvrtou branku, kterou po souhře se Zuzkou Noskovou přidala opět Klára Harapátová. Jasné vedení naše děvčata neukolébalo a jedna útočná lavina za druhou se valila na soupeřovu bránu, který někdy i se štěstím odolal.

V poslední třetině se hořické hráčky chtěly pokusit zdramatizovat vývoj utkání, jenže výborně hrající doberský celek jim to nedovolil. Hořice hrozily pouze střelami z dálky, které ale bezpečně zachytávala naše defenziva, které ochotně pomáhaly i zodpovědně se vracející útočnice. Čestného úspěchu se soupeřky dočkaly v samém závěru utkání, když dokázaly využít přesilovou hru. To bylo ale z jejich strany vše a ze zaslouženého vítězství se radovaly naše hráčky, které dodržely slib a pro Marťu vybojovaly zasloužené vítězství.

Branky: 8:51 Sedloňová, 11:01 Preiningerová (Netíková P.), 15:27 Harapátová (Nosková), 18:16 Harapátová (Nosková)

Za předvedený výkon si děvčata zaslouží uznání a velkou pochvalu. Jejich dnešní vystoupení nepostrádalo nasazení a bojovnost, což scházelo v předchozím zápase s Letohradem. Děvčata si ověřila, že pokud je hra baví a dají do hry kus srdíčka a bojovného ducha, tak mohou pomýšlet na umístění v horní polovině tabulky. Pozitivní je i to, že vyšetření v nemocnici v Hradci Králové potvrdilo, že si Marťa kotník pouze podvrtla, což znamená, že by mohla stihnout závěrečný domácí turnaj v Kostelci nad Orlicí, kam Vás děvčata všechny zvou.