Turnaj č. 11 10-11

Předposlední ligový turnaj žen sezóny 2010 - 2011, který tentokrát pořádal náš klub v sobotu 19. března 2011 v městské sportovní hale v Rokytnici v Orlických horách, byl pro doberské hráčky nesmírně důležitý v boji o konečné 3. místo. K takto důležitému turnaji zodpovědně přistoupili i členové ULTRAS, kteří po dvou turnajové absenci tentokrát vyrazili v plné polní povzbudit své oblíbenkyně.

IBK Hradec Králové – FBC Dobré 2:8 (0:2, 0:3, 2:3)
Úvodním soupeřem byl hned v prvním utkání turnaje celek z Hradce Králové, proti kterému se nám letos daří. S tímto pocitem děvčata vstoupila i do utkání a po zahajovacím zahřívání se do svého soupeře pustila s vervou. Za svoji aktivitu byla odměněna v 7. minutě vedoucí brankou, kterou vstřelila Zuzka Nosková z trestného střílení, které bylo nařízenou za faul na pronikající Marťu Netíkovou. V 9. minutě se dnes poprvé blýskla Preiningerová, která zpoza branky překvapila brankářku a dodala našim hráčkám klid na florbalky.

Druhá třetina jasně vyzněla pro doberský tým. Celek z Hradce se sice snažil, ovšem aktivní pojetí naší hry mu nedovolilo dostat se do slibných šancí. Třetí uklidňující branku vstřelila ve 23. minutě po další akci zpoza branky Harapátová. A aby toho nebylo málo, tak o 40 vteřin opět zpoza branky svým typickým zakončením skórovala Preiningerová. V závěru třetiny ještě pátou branku přidala Péťa Netíková, která využila souhru se sestrou Martinou.

Nástup do posledního dějství vyšel Hradci Králové, který hned po 42 vteřinách využil přesilovou hru. Inkasovaná branka jakoby na chvíli zacloumala s psychikou hráček, které nebyly tak aktivní, jako doposud. Vše do starých kolejí se naštěstí vrátilo v 37. minutě kdy v krátkém sledu skórovaly Nosková po přihrávce Harapátové a Preiningerová po přihrávce Fingerové. O dvě minuty později se ještě prosadila po přihrávce M. Netíkové Nosková a o vítězi tak bylo více než jasno. Nic na tom nezměnila ani inkasovaná branka v posledních vteřinách utkání.

Branky: 6:12 Nosková, 8:09 Preiningerová, 22:55 Harapátová, 23:38 Preiningerová (Netíková M.), 28:47 Netíková P. (Netíková M.), 36:02 Nosková (Harapátová), 36:24 Preiningerová (Fingerová), 39:37 Nosková (Netíková M.)

Sestava: Hanušová – Barillová, Panenková, Prázová, Zangeová – Nosková, Netíková M., Harapátová, Sedloňová, Fingerová, Preiningerová, Netíková P.

FBC Dobré – FBC Letohrad 7:1 (0:0, 2:1, 5:0)
Druhým soupeřem našich děvčat byl po takřka šestihodinové pauze celek z Letohradu, který na tento turnaj, jenž byl pro něho zároveň posledním v letošní sezóně, dorazil v nezvykle vysokém počtu. I přesto, že se jednalo o poslední tým tabulky, tak děvčata do utkání vstoupila s respektem a úctou k soupeři, neboť ten se prezentoval výborným výkonem proti lídrovi z Nového Města, kde mu k bodovému zisku scházel pouze malý kousek.

Úvod utkání tak byl velmi vlažný a opatrný. Děvčata se na začátku nedokázala dostat do tempa, což jim ztížil i úpěnlivě bránící soupeř. Po úvodních minutách se děvčata přeci jen dostala do herní pohody, která znamenala velký tlak před soupeřovou brankou, z kterého vzešlo několik nadějných příležitostí, které ale zůstaly nevyužity.

Do druhé třetiny nastoupila děvčata s velkým odhodláním zlomit svého soka vstřelenými brankami. Tento cíl se začal plnit v 21. minutě, když se po souhře se Sedloňovou krásně prosadila Marťa Netíková. Vstřelená branka ještě více nabudila doberské hráčky, ovšem tím, kdo v 27. minutě skóroval, byl překvapivě Letohrad, který udeřil z rychlého brejku a vyrovnal na 1:1. Nerozhodný stav vydržel ale pouhých 30 vteřin, neboť to se po rozehrané standardní situaci s Panenkovou prosadila opět M. Netíková.

Ve třetí třetině děvčata navázala na zlepšený aktivní výkon z druhé třetiny, za což byla odměněna dalšími brankami. Nejprve ve 33. minutě dovršila hattrick po přihrávce Prázové Marťa Netíková, na kterou navázala v rychlém sledu skórující Zuzka Nosková, jenž využila přihrávku Sedloňové. Poté přišly velké chvíle kapitánky Monči Preiningerové, která během osmi minut dokázala dosáhnout na čistý hattrick. Nejprve ve 36. minutě dorazila přihrávku Noskové, ovšem během ní si zlomila svoji hůl. Vzápětí po výměně florbalky, kterou obdržela od svého manžela, skórovala po samostatné akci. Poslední branky pak dosáhla díky nezištné asistenci sestry Martiny dorážkou do prázdné kasy.

Branky: 20:37 Netíková M. (Sedloňová), 27:29 Netíková M. (Panenková), 34:15 Netíková M. (Prázová), 35:29 Nosková (Sedloňová), 36:00 Preiningerová (Nosková), 41:18 Preiningerová, 43:48 Preiningerová (Netíková M.)

Sestava: Hanušová – Barillová, Panenková, Prázová, Zangeová – Nosková, Netíková M., Sedloňová, Preiningerová, Fingerová, Netíková P.

Na tomto turnaji děvčata kromě dvou vítězství a velkého počtu branek potěšila především hrou, která byla z jejich strany velmi dobrá. Na děvčatech bylo znát velké odhodlání, což se projevilo i na výši skóre jednotlivých zápasů. Za velmi kvalitní výkon byla děvčata odměněna skandovaným pokřikem od doberských ULTRAS, kteří při jejich zápasech vytvořili úžasnou a neopakovatelnou atmosféru.

Dvě vítězství znamenají, že děvčata již nemohou skončit hůře než na 4. místě. K potvrzení třetího místa, které by pro naše barvy bylo vynikajícím úspěchem, děvčatům stačí na posledním turnaji získat alespoň 1 bod. Proto neváhejte a přijeďte všichni podpořit děvčata v jejich boji o historický úspěch na závěrečný ligový turnaj sezóny, který se bude hrát v sobotu 26.3. 2011 v Jaroměři. Začátky utkání budou s největší pravděpodobností v 16:20 h. (Jablonné nad Orlicí) a v 19 h. (Hořice), o tom budeme informovat na webových stránkách.

Děvčata si za své vystoupení v letošní sezóně určitě zaslouží Vaši podporu, a proto věříme, že se všichni sejdeme v sobotu v Jaroměři, kde společně s děvčaty uzavřeme vystoupení v sezóně 2010-2011.

P.S.: Moc děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci domácího turnaje. Vše proběhlo tak, jak mělo a za to Vám patří velký dík.