Turnaj č. 11 14-15

V neděli 12. dubna 2015 byla posledním turnajem v Pardubicích završena druholigová sezóna 2014/2015. Poslední turnaj byl specifický v tom, že se na něm představily všechny celky, i tím, že každý tým zde odehrál pouze jeden zápas. Pro naše ženy bylo ve hře ještě 2. místo, ovšem to by Dobruška musela zaváhat v souboji se Skutčí, což bylo velmi nepravděpodobné a tak jsme se spíše soustředili na svůj poslední zápas, ve kterém jsme po třech týdnech chtěli odčinit remízové zaváhání proti hradeckému B-týmu, který nám byl soupeřem i tentokrát.

FBC Dobré – IBK Hradec Králové B 8:3 (2:1, 4:1, 2:1)
Sestava soupeře byla v dnešním utkání podobná jako v předchozím měření sil, tedy i s oporami A-týmu Dohnalovou a Mihulovou a navíc i s dostatečným počtem hráček do pole. I náš kádr ale dorazil v početnějším složení a na soupeře jsme vyrukovali se dvěma obrannými páry a třemi kompletními útoky. Oba celky toužily zakončit sezónu vítězně a tak publikum bylo svědky poměrně atraktivní útočné podívané. Na první branku se čekalo do 5. minuty, kdy se ve skrumáži před brankou dobře zorientovala Olča Prázová, která nás dostala do vedení. O dvě minuty později se dostala ke střele Péťa Netíková a odražený míček po její střele si našla Adéla Jindráková, která si s ním věděla rady a navýšila naše vedení. Vše vypadalo ideálně, ovšem v polovině 8. minuty jsme špatně střídali a zbytečnou chybou jsme tak nabídli soupeři možnost rychle se vrátit do zápasu, což se mu také 1 vteřinu před vypršením trestu podařilo. Tato branka soupeře nakopla a do konce třetiny musela Terka Svobodová předvést několik důležitých zákroků.

Druhá třetina začala naším rychlým gólem, o který se postarala Verča Ptáčníková, která převzala přihrávku od Sedloňové a její nahození díky dobře clonícím spoluhráčkám skončilo v síti. Čtvrtá doberská branka přišla na řadu na začátku 21. minuty, když střelu Ptáčníkové vyrazila brankářka před sebe, kde číhala pohotová Klára Harapátová, která s přehledem zavěsila. Jenže o minutu později bylo opět sníženo, když se ač tísněná našimi hráčkami dokázala z předbrankového prostoru prosadit hradecká útočnice. Tato branka opět přidala na dramatičnosti utkání, ovšem jen do poloviny 26. minuty, kdy se po přihrávce Sedloňové prosadila přesnou střelou Áďa Tomaščinová. O necelou minutu později se s míčkem rozeběhla Zuzka Nosková, ideálně si narazila do běhu s Kotkovou a přesnou střelou navýšila naše vedení.

Vstup do závěrečného dějství nám opět vyšel parádně a hned na začátku 32. minuty se po souhře s Marťou Netíkovou dokázala prosadit Olča Prázová. O dvě minuty později dostal i náš celek možnost zahrát si přesilovou hru, když byla hradecká hráčka vyloučena za hru na zemi. Početní výhodu se nám podařilo proměnit po 46 vteřinách, když si Tomaščinová s Marťou Netíkovou dvakrát vyměnily míček i pozice a druhá jmenovaná vystřelila na branku, kde již stála připravená Klára Harapátová, která svým důrazem dokázala propasírovat míček do branky. To už bylo jasné, že poslední zápas sezóny pro nás bude vítězný a nic na tom nezměnila ani třetí hradecká branka, která ale pouze zkorigovala výsledek zápasu.

Branky: 4:57 Prázová, 6:08 Jindráková (Netíková P.), 16:37 Ptáčníková (Sedloňová), 20:05 Harapátová (Ptáčníková), 25:37 Tomaščinová (Sedloňová), 27:34 Nosková (Kotková), 31:07 Prázová (Netíková M.), 33:47 Harapátová (Netíková M.)

Sestava z turnaje: Svobodová T. – Sedloňová, Panenková Mo., Ptáčníková, Panenková Mi. – Harapátová, Nosková, Jindráková, Fingerová, Netíková M., Kotková, Prázová, Netíková P., Tomaščinová

Vzhledem k tomu, že Dobruška po velkém boji dokázala v poslední pětiminutovce otočit zápas proti Skutči, tak na naše děvčata nakonec zbyla bronzová pozice, což je o stupínek níž, než jakého tým dosáhl v loňské sezóně. Když jsme do sezóny vstupovali, tak jsme věděli, že nás letos i s ohledem na absenci několika klíčových hráček nečeká vůbec nic snadného, což se potvrdilo. I přesto jsme se ale dokázali poprat o čelní pozice a potvrdili tak svoji pozici ve 2. lize žen. S ohledem na vzrůstající kvalitu soupeřek je ale nezbytně nutné se pořádně připravit na novou sezónu, neboť konkurence nezahálí a jen úsilí, píle a tréninková dřina nás může posunout opět o kousíček výše.

Závěrem děkujeme všem hráčkám za celosezónní dřinu a přejeme jim příjemný sportovní odpočinek. Uznání si zaslouží i fanoušci, kteří nás doprovázeli skoro na každém turnaji a věříme, že i v příští sezóně se budeme opět moci spolehnout na jejich podporu v hledišti, která je pro nás nesmírně důležitá.

Sestřih zápasu s Hradcem Králové B najdete zde.