Turnaj č. 12 09-10

Na Velikonoční neděli byl naplánován posledním ligový turnaj žen v sezóně 2009-2010, který náš tým pořádal na domácí půdě v Kostelci nad Orlicí. Děvčata na tomto turnaji mohla při příznivé konstelaci výsledků zaútočit na celkové 4. místo, ovšem mohlo se i stát, že skončí na místě osmém.

FBC Dobré – FbK Orlicko/Třebovsko 1:5 (0:3, 0:0, 1:2)
Prvním dnešním soupeřem našeho celku byl suverén letošního ročníku, celek Orlicko-Třebovska, který v průběhu celé soutěže pouze jednou prohrál, jinak vždy odcházel s pocitem vítěze. Těžký soupeř a domácí prostředí jakoby zapůsobilo na psychiku našich hráček, které do zápasu vstoupily s až přehnaným respektem. Výsledkem byly dvě rychle inkasované a poměrně laciné branky, neboť již v čase 2:13 svítil na ukazateli skóre stav 0:2, což určilo ráz zápasu. Naše děvčata se snažila dostat zpět do zápasu, ovšem v pohodě hrající soupeř nepřipustil větší komplikace a v poslední minutě první třetiny přidal třetí branku.

Do druhé třetiny doberský tým vstoupil lépe, než do té předchozí. Děvčata zlepšila pohyb, začala hrát aktivněji a přehnaný respekt a úctu k soupeřkám nechala na lavičce. K vidění tak z naší strany bylo několik pohledných akcí, kterým zatleskalo početné osazenstvo kostelecké haly. Jenže soupeř i v průběhu této třetiny prokázal, že rozhodně není náhoda, že se stal vítězem 2. ligy pro letošní ročník. Jeho hra plná hezkých kombinací dělala naší obraně problémy a mnohokrát nás z bryndy tahala brankářka Hanušová, díky které v této třetině diváci neviděli žádnou branku.

V poslední třetině byl k vidění bezstarostný florbal. Oba celky chtěly vstřelit nějakou tu branku a tak k vidění bylo několik nadějných příležitostí, přičemž více jich měl s velkým přehledem hrající soupeř, který si na svůj střelecký účet připsal další dvě branky. Zkorigovat skóre se našim děvčatům podařilo až ve 33. minutě, když se po individuální akci prosadila Sedloňová.

Branka: 32:27 Sedloňová Kristýna

Před závěrečným zápasem jsme měli tu čest přivítat na našem turnaji bývalého reprezentačního trenéra a současného sekretáře naší oblasti pana Jaroslava Markse, který předal hráčkám Orlicko-Třebovska medaile a krásný pohár pro vítěze 2. ligy – divize IV. Vítězství Orlicko-Třebovska bylo naprosto zasloužené a soupeřkám přejeme hodně úspěchů v barážových bojích o postup do 1. ligy, kam kvalitou rozhodně patří.

TJ Sokol Jaroměř – FBC Dobré 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Do tohoto zápasu děvčata vstupovala s vědomím, že díky výhře Jaroměře nad Letohradem již nemohou dosáhnout na 4. místo. I přesto ale děvčata na dálku bojovala se svými soupeřkami o co nejlepší umístění a navíc se se sezónou a s fanoušky chtěla rozloučit vítězstvím. Za zvuku bubnů a vytrvalého fandění dvojice Evža – Pavlíček se oba soupeřící týmy vrhly do boje. Více ze hry měl náš celek, který častěji držel míček na florbalkách a svým soupeřkám nenechával příliš prostoru pro kombinaci. Dobře se vyvíjející příležitosti jsme ale nedokázali využít a po první třetině byl stav bezbrankový.

I ve druhé třetině děvčata pokračovala v aktivním pojetí, ovšem velkou překážkou se ukázala být hostující brankářka, která v brance doslova čarovala a chytila minimálně 3 jisté branky. A když jsme poté nedokázali dvakrát trefit odkrytou branku, tak se na druhé straně dostala do brejku hostující hráčka, která našim ukázala, jak naložit s šancí. Za minutu později bylo ještě hůře, když jsme inkasovali podruhé. I přes nepříznivě se vyvíjející skóre zápasu jsme ale nesložili zbraně a nadále dobývali branku Jaroměře.

V poslední třetině sezóny děvčata vrhla všechnu energii do útočení. Své soupeřky na chvíli uzamkla na jejich obranné polovině, ovšem střelecká potence našich hráček dnes nebyla dobrá. Děvčata dokázala zahodit i ty nejvyloženější příležitosti a naopak v 29. minutě inkasovala potřetí. Jiskřičku naděje vykřesala ve 32. minutě Zuzka Nosková, která konečně překonala výbornou brankářku soupeře, ovšem za chvíli jsme propadli v obraně a dostali čtvrtou branku, která definitivně rozhodla zápas. Výsledek zápasu byl pro nás až příliš krutý, ovšem jak ukázaly výsledky ostatních týmů, tak ani výhra by děvčata neposunula tabulkou výše a v konečném účtování tak obsadila krásné 6. místo !!! Blahopřejeme !!!

Branka: 31:30 Nosková Zuzka

Sestava: Hanušová – Barillová, Zangeová, Čtvrtečková, Prázová – Preiningerová, Netíková M., Netíková P., Sedloňová, Pražáková, Fingerová, Nosková, Ryglová, Harapátová