Turnaj č. 12 10-11

Před závěrečným ligovým turnajem žen, který se odehrál v sobotu 26. března v Jaroměři, byly karty jasně rozdány. Pokud chtěl doberský tým pomýšlet na celkové 3. místo bez toho, aniž by se musel ohlížet na výsledky ostatních celků, musel ze dvou zápasů získat alespoň 1 bod.

FBC REAST TJ Jablonné nad Orlicí – FBC Dobré 6:4 (1:1, 4:1, 1:2)
Prvním soupeřem našeho celku byl tým z Jablonného, na který se nám v poslední době příliš nedaří. Od úvodního hvizdu byla na našich hráčkách patrná nervozita zapříčiněná velkými očekáváními, čehož se zkušenější soupeř snažil využít. To se mu ale díky pozorné Hanušové nepodařilo a po čtyřminutovém obléhání naší branky udeřilo na druhé straně, když vysunutí Fingerové využila přesnou střelou Kristýna Sedloňová. Vstřelená branka naše hráčky uklidnila, ovšem v 11. minutě se za naši obranu dostala pronikající hráčka, kterou zastavila faulem Barillová. Za tento zákrok rozhodčí nařídili trestné střílení, které Hanušová dokázala zlikvidovat. V následující početní nevýhodě jsme ale již inkasovali branku na 1:1.

Úvod druhé třetiny nebyl z naší strany příliš ideální, neboť hned po 19 vteřinách jsme inkasovali druhou branku. Aby toho nebylo málo, tak v 19., 22. a 28. minutě jsme inkasovali další tři branky, které jsme obdrželi díky malému důrazu v našem brankovišti. Hrozivý stav v poslední minutě této třetiny kosmeticky upravila opět Kristýna Sedloňová.

Do třetí třetiny děvčata nastoupila s cílem pokusit se o vyrovnání, které by přineslo kýžený bod. Děvčata v těchto chvílích byla lepším týmem, ovšem z velkého tlaku vytěžila pouze jednu branku, kterou ve 37. minutě vstřelila po asistenci Fingerové Klára Harapátová. Snížení na rozdíl dvou branek vlilo našim děvčatům krev do žil, ovšem vítr z plachet jim sebrala inkasovaná branka ve 40. minutě, kterou jsme inkasovali po dalším nedůrazném zásahu naší obrany. I přesto se ale děvčata nevzdala a v poslední minutě po hezké kombinaci s M. Netíkovou uzavřela skóre Zuzka Nosková.

Branky: 4:33 Sedloňová (Fingerová), 29:41 Sedloňová, 36:33 Harapátová (Fingerová), 44:58 Nosková (Netíková M.)

Před naším druhým utkáním se na palubovce odehrával duel mezi Novým Městem a Jaroměří. Pokud by v tomto utkání Jaroměř nezvítězila, mohla naše děvčata již mít jistotu třetího místa. To se ale nestalo, neboť Jaroměř dokázala zvítězit 3:2 a tak si děvčata třetí místo musela vybojovat sama v utkání s Hořicemi.

FBC Dobré – FbK Hořice 7:3 (4:1, 1:1, 2:1)
Před zaplněnou halou, kterou bavili doberští ULTRAS svými vtipnými slogany, začal zápas sezóny pro naše děvčata tím nejhorším možným způsobem - první střela na branku a hned inkasovaný gól. Z této psychické nevýhody se ale děvčata dokázala rychle oklepat, což se brzy projevilo i na výši skóre. Vyrovnání zařídila v páté minutě kapitánka Preiningerová, která při nařízeném trestném střílení potvrdila, že v takovýchto situacích je neomylná. O dvě minuty později bylo ještě veseleji, když se po úniku z pravé strany prosadila Zuzka Nosková, která pro jistotu o další minutu déle přidala po kombinaci s Marťou Netíkovou třetí doberskou branku. A když se v poslední minutě dokázala střelecky prosadit po přihrávce Noskové Bára Fingerová, byla na střídačce pohoda.

Ve druhé třetině děvčata chtěla pokračovat v aktivním výkonu, ovšem jejich euforii přibrzdila branka Hořic, kterou inkasovala v 18. minutě. Snížení na rozdíl dvou branek ale naše děvčata nepoložilo. I nadále byla aktivnějším celkem a trpělivě čekala na své příležitosti. Uklidnění do našich řad přinesla ve 30. minutě branka Báry Fingerové, která využila přihrávku Preiningerové a vrátila našemu celku tříbrankové vedení.

Do poslední třetiny sezóny děvčata vstupovala s jasnými pokyny – užít si poslední minuty a věrným fanouškům, kterých se dnes sešlo požehnaně, předvést něco ze svého umění. Hlavním cílem ale bylo zodpovědně přistoupit k závěru zápasu a nedopustit sebemenší komplikace. To se podařilo a ve 41. minutě navýšila naše vedení Marťa Netíková, která do branky dorazila střelu Sedloňové. V poslední minutě ještě oba týmy přidaly po brance. Nejprve po dalším nedůrazu naší obrany snížily Hořice na 6:3, ovšem závěrečnou tečku za vydařenou sezónou udělala po přihrávce Harapátové Zuzka Nosková.

Po závěrečném hvizdu vypukla na střídačce i v hledišti velká oslava, neboť děvčatům se podařilo vybojovat kýžené a především zasloužené 3. místo, což je jistě velkým povzbuzením do dalšího tréninkového procesu. Pokud se ještě více zlepší tréninková docházka a děvčata budou k tréninkům přistupovat pozitivně, mohou v příští sezóně své umístění ještě vylepšit.

Branky: 4:31 Preiningerová, 6:19 Nosková, 7:24 Nosková (Netíková M.), 13:55 Fingerová (Preiningerová), 24:11 Fingerová (Preiningerová), 40:52 Netíková M. (Sedloňová), 44:52 Nosková (Harapátová)

Sestava: Hanušová – Barillová, Zangeová, Panenková, Štěpánová – Nosková, Netíková M., Harapátová, Sedloňová, Preiningerová, Fingerová

Vedení klubu děkuje všem hráčkám a realizačnímu týmu za jejich vzornou prezentaci v sezóně 2010-2011 a gratuluje k historickému umístění na bedně, které si za své výkony děvčata zasloužila. Vedle toho samozřejmě děkujeme všem fanouškům, kteří často jezdili povzbuzovat naše barvy. I oni totiž mají své zásluhy na konečném umístění.

P.S.: FBC..........Dobré, FBC..........Dobré, FBC..........Dobré
Tak jsme třetí no a co, no a co, no a cooo...