Turnaj č. 2 10-11

V neděli 17. října kolem půl desáté ráno vyrazila výprava doberských florbalistek směr Hořice, kde na děvčata čekal druhý letošní ligový turnaj. Ve výpravě nechyběli i pověstní doberští ULTRAS, kteří se na cestu vybavili nejen bubnem a trumpetami, ale i nádherným transparentem, nad jehož výrobou strávili celé sobotní odpoledne.

TJ Sokol Jaroměř – FBC Dobré 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Prvním soupeřem našich děvčat byl celek z Jaroměře, na který děvčata měla políčeno, neboť díky jejich postoji budou muset po uspořádaném plese hned druhý den brzy ráno nastoupit k ligovému zápasu v Náchodě. Snaha našich děvčat byla evidentní a do svých soupeřek se zakousla s velkým úsilím, ovšem kýžené vedoucí branky jsme se nedočkali, a to i proto, že většina střel šla mimo branku soupeřek.

I ve druhé třetině měla děvčata územní převahu a dostatek šancí k otevření skóre, ovšem žádná z šancí se neujala. A jak to tak někdy bývá, z ničeho nic udeřilo v 19. minutě na druhé straně, když soupeřky využily velkého zaváhání naší obrany. Aby toho nebylo málo, tak o tři minuty později jsme pokazili jednoduchou rozehrávku a naše zaváhání bylo potrestáno druhou brankou. Poté, co jsme přežili dvouminutové vyloučení za hru rukou Péti Netíkové, jsme si vytvořili šance na snížení či dokonce vyrovnání, jenže vstřelit branku byl pro nás neřešitelný rébus. Nejprve šla Fingerová sama na brankářku, ovšem její zakončení branku nepřineslo. Poté míček poskakoval na brankové čáře, ovšem nikdo z našich hráček ho nedokázal došťouchnout na určené místo.

Třetí třetina přinesla útočnou snahu o zteč jaroměřské branky, ovšem v cestě ke vstřelenému gólu stála střelecká nepřesnost, ale i vynikající brankářka soupeřek, která svými hbitými a mrštnými zákroky deptala střelecké ego našich hráček. Ve 37. minutě se z nenápadné akce díky důrazu v brankovišti prosadily soupeřky potřetí, což zlomilo odpor našich děvčat. Ta sice ještě zabrala, ovšem větší tlak si vytvořit nedokázala a naopak inkasovala počtvrté z dost sporné branky, kterou rozhodčí i přes hru vysokou holí uznali. Z prvního zápasu tak děvčata i přes vydatné podporování doberskými ULTRAS odcházela poražena, ovšem s pocitem, že horším týmem rozhodně nebyla a že o výsledku rozhodla efektivita v zakončení a chyby v obraně.

Sestava: Svobodová A. – Barillová, Panenková, Štěpánová, Prázová – Netíková P., Netíková M., Preiningerová, Fingerová, Pražáková, Sedloňová, Harapátová, Ryglová, Nosková

FBC Dobré – FBC REAST TJ Jablonné nad Orlicí 2:2 (0:1, 1:0, 1:1)
Ve druhém utkání jsme nastoupili proti favoritkám z Jablonného, které se držely na aktuálním druhém místě tabulky. V brance se až po překvapivě rychlé rekonvalescenci objevila v letošní sezóně poprvé Hanušová, která tým podržela několika důležitými zákroky.

Začátek utkání zastihl náš celek ve velmi dobré formě, děvčata aktivně napadala a nešetřila krokem, díky čemuž měla velkou územní převahu i velké množství střel, které ale po hříchu končily mimo branku či přímo na brankářce soupeřek. Bohužel ale na konci 6. minuty se soupeřkám podařil brejk a šťastnou brankou se dostaly do vedení. Inkasovaná branka ale tlak našich hráček neotupila a na branku soupeřek se valila jedna akce za druhou, ovšem odměna v podobě vstřelené branky nám ale jakoby dnes byla odepřena.

Druhá třetina opět znamenala velkou aktivitu našich děvčat, která díky zlepšenému napadání atakovala rychlou rozehrávku soupeřek, které tak neměly čas na konstruktivní založení útoku. Zatímco Hanušová se v naší brance nudila, její protivnice na druhé straně se musela co ohánět, aby zlikvidovala naše střelecké příležitosti. V 26. minutě skvěle vystihla rozehrávku soupeřek Ryglová, díky čemuž se do slibné příležitosti dostala Harapátová, která konečně protrhla střeleckou smůlu našich barev a srovnala stav na 1:1, což byl stav po dvou odehraných třetinách.

V poslední třetině děvčata chtěla zlomit vývoj utkání ve svůj prospěch, ovšem hned ve 33. minutě inkasovala druhou branku a opět musela dotahovat. Inkasovaná branka zvedla stavidla ofenzivní podívané, kterou předváděly oba celky. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, což mohutným potleskem ocenili i doberští ULTRAS. Poté, co jsme bez úhony přežili dvouminutové oslabení za vyloučení Barillové, jsme dokázali vyrovnat, když se po přihrávce Prázové pohotově ze vzduchu prosadila Péťa Netíková. Euforii našich děvčat ale zkrotili rozhodčí, kteří tři minuty před konce utkání nesmyslně vyloučili Panenkovou za nezaviněný střet s protihráčkou, který potrestaná Panenková odnesla vyraženým dechem. I toto oslabení jsme ale dokázali zvládnout a v poslední minutě jsme dokonce mohli strhnout vedení na svoji stranu, ovšem k lepšímu zakončení nám již chyběly síly, které nám sebraly dvě vyloučení v poslední osmiminutovce utkání.

Oproti předcházejícímu utkání děvčata v souboji s favoritem zlepšila pohyb v útočném pásmu, což hned přineslo odměnu v podobě dvou vstřelených branek. Výkon celého týmu byl v tomto zápase velmi dobrý a při lepší střelecké mušce mohla děvčata pomýšlet dokonce na vítězství.

Branky: 25:24 Harapátová, 40:27 Netíková P. (Prázová)

Sestava: Hanušová – Barillová, Panenková, Štěpánová, Prázová – Netíková P., Netíková M., Preiningerová, Fingerová, Pražáková, Sedloňová, Harapátová, Ryglová, Nosková

Velké poděkování patří doberským ULTRAS, kteří svým vytrvalým a neúnavným povzbuzováním hnali doberské hračky za vstřelenými brankami. Jejich příkladné povzbuzování si zaslouží velký obdiv, neboť neváhali a společně s týmem absolvovali cestu až do dalekých Hořic, za což je děvčata nakonec vyprovodila obrovským potleskem. Nezbývá jen, než doufat, že na příštím domácím turnaji v Rokytnici v Orlických horách se řady našich fanoušků rozrostou o další přírůstky, neboť domácí prostředí budou děvčata potřebovat.