Turnaj č. 2 11-12

Na druhý ligový turnaj jsme zavítali po třítýdenní pauze vyplněné poctivou přípravou opět do krajského města, kde jsme chtěli odčinit nezdar z úvodního letošního vystoupení. Bohužel jsme se museli obejít bez několika hráček a tak nás čekal perný den.

FBC Dobré – Orel Přelouč 7:1 (3:0, 4:1, 0:0)
V zahajovacím utkání celého dnešního dne jsme nastoupili proti nováčkovi z Přelouče s vědomím, že nesmíme nic podcenit a do utkání vlétnout s maximálním úsilím, což se podařilo a hned ve 22. vteřině jsme se díky brance Martiny Netíkové (po přihrávce Noskové) dostali do vedení. Vstřelená branka nás uklidnila, místy až moc a občas jsme se přizpůsobili tempu soupeře. Zlepšení přišlo ke konci třetiny, kdy se opět prosadila Marťa Netíková (přihrávala Fingerová) a v samém závěru Verča Pražáková po přihrávce Sedloňové.

Nástup do druhé třetiny byl opět famózní, neboť po 18-ti vteřinách vstřelila Zuzka Nosková po přihrávce M. Netíkové čtvrtou branku. A když krátce na to dosáhla na hattrick Martina Netíková (přihrávala Harapátová) a vzápětí skórovala Zuzka Nosková po přihrávce Harapátové, bylo o vítězi definitivně jasno. Je potřeba dodat, že i soupeř měl několik šancí, které zlikvidovala výborně chytající Hanušová. Za svoji útočnou snahu byly Orlice z Přelouče odměněny čestnou brankou, na kterou ale dokázala rychle zareagovat Klára Harapátová po asistenci Prázové.

Třetí třetina již nebyla z našeho pohledu tak kvalitní a aktivní, jako předchozí dvě. Soupeřky dobře pokrývaly naše hráčky, které když už se dostaly do šance, tak buď vůbec netrefily branku, nebo výborně zasáhla brankářka soupeře. Bezbranková třetina tak završila utkání, ve kterém jsme si připsali „povinné“ 3 body proti soupeři, který se rozhodně bude zlepšovat.

Branky: 0:22 Netíková M. (Nosková), 10:27 Netíková M. (Fingerová), 14:04 Pražáková (Sedloňová), 15:18 Nosková (Netíková M.), 20:41 Netíková M. (Harapátová), 23:31 Nosková (Harapátová), 27:39 Harapátová (Prázová)

Sestava: Hanušová – Barillová, Panenková, Netíková P., Prázová – Nosková, Netíková M., Harapátová, Fingerová, Pražáková, Sedloňová, Michlová

TJ Sokol Jaroměř – FBC Dobré 4:5 (0:3, 1:1, 3:1)
Ve druhém utkání nás čekal neoblíbený soupeř z Jaroměře, který se prezentuje agresivní a důraznou hrou. Od úvodního hvizdu bylo jasné, že oba celky touží po vítězství. Hned v první minutě jsme dostali výhodu přesilové hry, kterou jsme bohužel nevyužili, ale díky ní jsme se dostali rychleji do tempa, čehož v 7. minutě využila před brankou clonící Bára Fingerová úvodní brankou. Vzápětí se nám povedl rychlý brejk, který po hezké přihrávce Fingerové pohodlně dorazila do branky Kristýna Sedloňová. Krátce na to byla vyloučena Barillová a i s vypětím všech sil jsme početní nevýhodu přežili bez ztráty kytičky. V závěru třetiny přidala třetí důležitou branku po střele z otočky Zuzka Nosková, která krátce předtím nedokázala před prázdnou brankou nahrát při přečíslení volné M. Netíkové.

Druhé dějství jsme zahajovali v oslabení, když na trestné lavici seděla dnes podruhé Lůca Barillová. I tuto nevýhodu jsme přežili a zdálo se, že utkání dovedeme zdárně do poklidného konce, neboť jsme hrozili smrtícími protiútoky, které ale bohužel končily nezdarem, za což jsme byli potrestáni smolnou kontaktní brankou Jaroměře. Děvčata ale nesložila zbraně a připravila si odpověď v podobě nádherné individuální akce Zuzky Michlové, která s přehledem zakončila svůj únik.

Třetí třetina pro nás začala nejhůře, jak jen mohla, neboť hned po čtyřiceti vteřinách vstřelila Jaroměř velmi lacinou branku po zaváhání dvou našich nejzkušenějších obránkyň. I přesto jsme i nadále byli aktivní, ovšem uklidňující pátou branku jsme vstřelit nedokázali. To soupeři se vedlo mnohem lépe a deset minut před koncem se dostal na dostřel díky úspěšně provedenému sólovému nájezdu. Od těchto chvil nás čekal tvrdý boj o každý metr prostoru. Děvčata se dostala pod tlak, který soupeř využil ve vyrovnávací branku, kterou vstřelila hráčka Jaroměře po velmi přísně nařízeném trestném střílení 3 minuty před koncem utkání. Prakticky ihned poté jsme dostali výhodu přesilové hry, ze které jsme ale nic nevytěžili. Co se ale nepovedlo v přesilové hře, povedlo se při hře v plném počtu, když se z otočky prosadila 18 vteřin před koncem Bára Fingerová, která našemu týmu zajistila důležité a nesmírně cenné vítězství.

Branky: 6:43 Fingerová, 8:17 Sedloňová (Fingerová), 13:47 Nosková, 25:36 Michlová, 44:42 Fingerová

Sestava: Hanušová – Barillová, Panenková, Netíková P., Prázová – Nosková, Netíková M., Harapátová, Fingerová, Sedloňová, Michlová

Tento turnaj dokázal, že děvčata florbal hrát umí, jen k tomu musí přidat tolik potřebné odhodlání, bojovnost a víru ve vítězství, neboť bez toho se vyhrávat nedá. Za dnešní výkon si celý tým zaslouží pochvalu, neboť děvčata si celý turnaj užívala společně se skvělými fanoušky od úvodní do poslední vteřiny. Velká touha odčinit předchozí nepřesvědčivé výkony byla na děvčatech znát od úvodního hvizdu a je potřeba na takovéto výkony a týmové pojetí navázat i v dalších utkáních sezóny.

Foto najdete zde (by Alča) a zde (by Peca).