Turnaj č. 2 13-14

Druhý ligový turnaj žen se stejně jako ten předchozí odehrával ve Vysokém Mýtě, kde tentokrát našel útočiště k pořádání ,,domácího“ turnaje doberský klub, neboť hala v Rokytnici v OH byla dne 19.10. 2013 obsazená. Na turnaj tak kromě dívčího týmu, v němž chyběly pracující Blažková s Barillovou a nemocné Míša Panenková s Michlovou, vyrazila i skupina pořadatelů, kteří pomáhali s organizací a průběhem turnaje. Bohužel tentokrát zklamali fanoušci, kterých se sešlo pouze minimální množství, a to i přesto, že byla potřeba pomoc při pořádání.

FBC Dobré – IBK Hradec Králové 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)
V prvním utkání turnaje se děvčata střetla s rezervním týmem z Hradce Králové, kterému chtěla vrátit prohru z loňského ročníku. Od úvodu bylo patrné, že bychom měli být celkem, který bude udávat tempo hry, což se potvrdilo, ovšem nutno podotknout, že i soupeř se snažil vyrážet na zteč naší branky a to i díky přesilové hře, kterou ale nevyužil. Více střeleckých příležitostí měl doberský tým, ovšem dlouho se nám nedařilo vstřelit úvodní branku utkání. To se povedlo až na začátku 13. minuty, když se po přihrávce Noskové zpoza branky prosadila Preiningerová. O necelé dvě minuty později našla M. Netíková Fingerovou, která si popotáhla míček a přesnou střelou překonala hradeckou brankářku.

Druhá třetina přinesla stejný obrázek, ovšem s tím rozdílem, že se začala čím dál více objevovat okénka v naší obraně, která soupeř ale naštěstí nevyužil. V této části jsme i my dostali možnost přesilové hry, ovšem tu jsme sehráli bídně a prakticky jsme neohrozili soupeřovu branku. Šance si děvčata sice vytvářela, ovšem nebylo jich tolik a to i proto, že šetřila pohybem a nebyla tolik aktivní v napadání. Uklidňující třetí branka přišla na začátku 26. minuty, když se po asistenci Jindrákové prosadila Zuzka Nosková.

Závěrečné dějství začalo ideálně, neboť Sedloňová rozehrála volný úder, její střela se odrazila od zdi a volný míček doklepla do branky Marťa Netíková. Branka přinesla částečné uspokojení v našich řadách, někdy jsme si až příliš věřili, což přineslo i několik ošemetných situací před naší brankou. Po jednom ze zaváhání naší obrany soupeř lacino vstřelil branku, kterou si ale za svůj výkon zasloužil. Hráčky z krajského města vstřelená branka viditelně nabudila, ovšem druhou branku se jim i díky povedeným zákrokům Terky Svobodové vstřelit nepodařilo. Naopak našim děvčatům vyšel závěr utkání, když se 3 minuty před koncem prosadila tečovanou střelou po přihrávce Kotkové Monča Panenková. Poslední slovo měla Marťa Netíková, která využila nepřesné rozehrávky soupeřek a přesnou střelou uzavřela skóre utkání, ve kterém děvčata sice zaslouženě zvítězila, ovšem výkon rozhodně nebyl ideální a už vůbec ne bez chyb.

Branky: 12:02 Preiningerová (Nosková), 13:49 Fingerová (Netíková M.), 25:27 Nosková (Jindráková), 31:23 Netíková M. (Sedloňová), 42:00 Panenková Mo. (Kotková), 43:50 Netíková M.

TJ Sokol Jaroměř – FBC Dobré 5:3 (4:2, 0:1, 1:0)
V utkání proti největšímu favoritovi letošního ročníku naší divize 2. ligy a týmu, který je střelecky neuvěřitelně efektivní, chtěla děvčata navázat na vydařená vystoupení proti silným celkům na Czech Openu a Poháru České pojišťovny. Bohužel se nám ale nepodařilo zachytit začátek utkání a hned po 13 vteřinách jsme inkasovali branku. Aby toho nebylo málo, tak v čase 2:21 jsme prohrávali již o dvě branky. Z těžkého KO se děvčata těžko dostávala, ale naději vykřesala v 7. minutě přesnou střelou Áďa Tomaščinová, které přihrávala Kotková. Bohužel ale o minutu později soupeř opět získal dvoubrankové vedení, když soupeřova brankářka rychle vyhodila míček na útočnici, která poměrně snadno a pohodlně využila nabídnutou šanci. O tři minuty později bylo ještě hůře, neboť jsme po tečované střele i přes snahu bránících hráček nedokázali zabránit poskakujícímu míčku v cestě do branky. V závěru třetiny jsme se vrátili zpět do hry, když nahození Mo. Panenkové v nepřehledné situaci dostala do branky M. Netíková.

Ve druhé části se děvčata přeci jen zvedla a začala trápit silného soupeře, který ale disponuje velkou útočnou silou, na což jsme museli dávat pozor. Zlepšená defenziva ve spojení s aktivnějším pohybem přinesla několik střel, ovšem bez efektu. V polovině 21. minuty soupeř dostal možnost zahrát si přesilovou hru, kterou se nám ale podařilo celkem s přehledem ubránit. O chvíli později ale soupeř dostal další možnost zahrát si v početní výhodě, ovšem ani tuto možnost nevyužil a naopak sám inkasoval, když se po přihrávce Preiningerové dostala do úniku Zuzka Nosková, která svoji akci vyšperkovala ledově klidným zakončením. Tato branka soupeřem trochu zacloumala a našim děvčatům vlila novou krev do žil, což bylo evidentní i na hřišti, neboť více šancí měl najednou doberský tým.

Aktivitu si děvčata přenesla i do závěrečného dějství, ve kterém se snažila alespoň o vyrovnání nepříznivého stavu. To mohlo přijít v čase 35:28, kdy byla vyloučena hostující hráčka a současně nařízeno trestné střílení. K němu se postavila Tomaščinová, ovšem s jejím zakončením si brankářka bohužel poradila. V následující přesilové hře jsme si vypracovali několik střeleckých příležitostí, ale naše pokusy skončily buď na hostující brankářce, nebo nad brankou. Naši snahu o vyrovnání v čase 39:57 uťali rozhodčí, kteří vyloučili na 5 minut Kristýnu Sedloňovou, což znamenalo, že prakticky do konce utkání budeme hrát v oslabení. Pokud se jednalo o faul, tak maximálně na 2 minuty. I přesto jsme se chtěli vzepřít nepřízni osudu a bojovali ze všech sil, ovšem soupeř dlouhou početní výhodu dokázal zužitkovat a 3 minuty před koncem získal dvoubrankový náskok. Ani poté jsme se nevzdali a v pokračujícím oslabení podnikla rychlý průnik do soupeřovy obrany Péťa Netíková, jejíž akci zastavila nešetrným zákrokem hostující hráčka, za což byla vyloučena. Ovšem k našemu překvapení rozhodčí nenařídili trestné střílení a to přesto, že naše hráčka postupovala sama na branku. Při následující hře ve čtyřech si již zkušený soupeř pohlídal své vedení a děvčata si tak připsala první letošní porážku.

Branky: 6:47 Tomaščinová (Kotková), 14:36 Netíková M. (Panenková Mo.), 25:10 Nosková (Preiningerová)

Sestava z turnaje: Svobodová T. – Netíková P., Panenková Mo., Ptáčníková, Sedloňová – Nosková, Preiningerová, Jindráková, Prázová O., Netíková M., Harapátová, Fingerová, Tomaščinová, Kotková

Na dnešním turnaji děvčata získala zasloužené 3 body s rezervou Hradce Králové, byť výkon nikterak oslnivý nebyl. V utkání proti Jaroměři děvčatům nevyšel úvod utkání a to přesto, že jsme se na soupeře a jeho styl hry připravovali. Následný zlepšený výkon již na body nestačil a je škoda, když proti takto silnému a zkušenému celku musíme prakticky od první minuty dohánět nepříznivé skóre. V posledních zápasech se z naší hry vytrácí zápal pro hru, chybí nám agresivita a důraz v osobních soubojích, na čemž je nutné zapracovat, neboť sezóna je stále v začátku a do konce zbývá ještě velké množství zápasů.

Závěrem děkujeme Ondrovi a Kryštofovi Preiningerovým, Anně Záveské, Danielu Šmídovi, Andree a Jiřímu Svobodovi, Bohouškovi Ševcovi a Arťemovi za vynikající pomoc při pořádání turnaje. Bez jejich účasti bychom turnaj nezvládli uspořádat, takže všem patří velký dík.