Turnaj č. 2 14-15

V neděli 26. října 2014 se v nafukovací hale v Pardubicích odehrál druhý ligový turnaj, na který doberská děvčata vyrazila s početnějším kádrem, než na první turnaj, což se na naší hře pozitivně projevilo. Dnešními soupeři nám byly oba celky místního Sokola, které nám rozhodně nechtěly nechat nic zadarmo.

Sokol PPAS Proxisky Pardubice B – FBC Dobré 0:21 (0:6, 0:6, 0:9)
Úvodním soupeřem našeho celku byl B-tým Pardubic, který je z podstatné části tvořen juniorskými hráčkami, které v loňské sezóně nastupovaly v celostátní lize juniorek. Věděli jsme, že pokud k utkání přistoupíme zodpovědně, měli bychom soupeře přehrát, což se do puntíku potvrdilo. Od úvodního hvizdu byla na našich hráčkách vidět velká touha rozhodnout utkání v co nejkratším možném čase, což se podařilo, neboť během první třetiny musela pardubická brankářka lovit šestkrát míček ze své branky.

Ani druhá třetina nepřinesla žádný dramatický zvrat. Soupeřky se sice snažily a občas zahrozily rychlými brejky, ovšem s těmi si obrana s pozornou Terkou Svobodovou a v jednom případě i za přispění tyčky poradila. Směrem dopředu jsme byli nadále aktivní a dokázali dodržet šestibrankovou normu na třetinu.

Ve třetí části již soupeř zcela odpadl, a jelikož doberská děvčata neubrala na tempu, přítomní diváci v této třetině viděli dalších 9 branek, které všechny skončily za záda bezmocné pardubické brankářky. Po jednoznačném průběhu a velmi dobrém výkonu tak doberský tým bral po zásluze 3 body.

Branky: 2:22 Tomaščinová (Harapátová), 4:41 Blažková (Netíková P.), 6:46 Blažková (Sedloňová), 9:57 Kotková (Panenková Mo.), 10:36 Preiningerová (Harapátová), 11:53 Panenková Mi., 16:17 Preiningerová (Fingerová), 17:37 Sedloňová (Blažková), 19:47 Sedloňová (Panenková Mi.), 23:02 Fingerová, 24:13 Blažková (Barillová), 29:37 Jindráková (Panenková Mi.), 34:06 Tomaščinová (Sedloňová), 34:19 Tomaščinová, 35:20 Fingerová (Kotková), 37:33 Blažková (Sedloňová), 39:53 Kotková (Fingerová), 41:22 Tomaščinová (Blažková), 41:41 Preiningerová (Fingerová), 42:16 Harapátová (Jindráková), 42:35 Sedloňová (Panenková Mo.)

FBC Dobré - Sokol PPAS Proxisky Pardubice A 7:5 (3:2, 2:1, 2:2)
Ve druhém utkání na naše děvčata čekal pardubický A-tým, který přes léto ustálil sestavu, výrazně potrénoval a stejně jako Vysoké Mýto vyhlásil útok na 1. ligu. I podle těchto předpokladů bylo jasné, že nás čeká zcela odlišný zápas, než byl ten předchozí, což se ostatně potvrdilo hned v úvodu utkání, neboť již ve 2. minutě domácí tým podnikl rychlý protiútok, ze kterého se dostal do vedení. Tato branka děvčata probrala z letargie a vrátila zpátky na zem a po počátečních rozpacích začala hrát svoji hru, za kterou byla odměněna třemi rychlými brankami v rozmezí necelé minuty. Vyrovnání zařídila přesnou střelou po přihrávce od Barillové Áďa Tomaščinová, do vedení nás po souhře s Preiningerovou poslala navrátilkyně Pája Blažková a klidnější náskok našim barvám dodala po samostatném úniku opět Áďa Tomaščinová. K vidění byl pohledný florbal z obou stran, hrálo se nahoru dolů a k dramatičnosti utkání přispěla branka domácího celku, která padla po našem zbytečném zaváhání.

I ve druhé části oba celky bavily přítomné publikum ofenzivním florbalem, který přinesl i několik šancí a branek. Dvoubrankový náskok našim barvám vrátila na konci 17. minuty Monča Panenková, která asistovala Fingerová. V tento moment jsme byli lepším celkem, který diktoval tempo hry, ale zároveň i spaloval velké šance (2x Blažková, Preiningerová), což se nám mohlo vymstít, neboť i soupeř byl směrem dopředu velmi aktivní a na začátku 27. minuty vstřelil kontaktní branku. Odpověď ale přišla záhy a po přihrávce Jindrákové výhodu dvou branek pro náš celek zajistila Áďa Tomaščinová.

Ve třetí části jsme chtěli zklidnit hru a neotvírat tolik prostory pro kvalitní pardubické brejky, což se nám celkem dařilo, ovšem z nabídnutých šancí jsme nedokázali soupeře zlomit další brankou a naopak sami jsme inkasovali. Ovšem i tentokrát jsme dokázali najít poměrně rychlou odpověď, o kterou se opět postarala dnes střelecky velmi efektivní Áďa Tomaščinová, které opět asistovala Barillová. Jenže ani tentokrát jsme se nepoučili a necelé 3 minuty před koncem jsme opět nechali soupeře zbytečně inkasovanou brankou vrátit se do hry. Závěr zápasu jsme ale takticky zvládli na výbornou, Pardubice jsme do vážnější šance nepustili a sami jsme 30 vteřin před koncem díky bojovné Kláře Harapátové vstřelili závěrečnou branku zápasu, která stvrdila zasloužené doberské vítězství, o kterém ale mělo být rozhodnuto mnohem dříve.

Branky: 3:08 Tomaščinová (Barillová), 3:36 Blažková (Preiningerová), 3:54 Tomaščinová, 16:58 Panenková Mo. (Fingerová), 27:53 Tomaščinová (Fingerová), 38:12 Tomaščinová (Barillová), 44:30 Harapátová

Sestava z turnaje: Svobodová T. – Netíková P., Panenková Mo., Barillová, Panenková Mi. – Harapátová, Preiningerová, Jindráková, Blažková, Tomaščinová, Sedloňová, Fingerová, Kotková

Výkon děvčat na dnešním turnaji v Pardubicích byl mnohem lepší, než na tom prvním. Celý tým odvedl poctivou práci, nevynechal jediný souboj a rval se o dobrý výsledek do posledních chvil, za což byl po zásluze odměněn 6 získanými body. Zejména utkání proti pardubickému A-týmu ukázalo, že tým je i přes absenci několika důležitých hráček schopen velmi dobrou týmovou prací předvádět kvalitní výkony, na kterých je možné do budoucna stavět.

Sestřih zápasu s Pardubicemi B najdete zde.

Sestřih zápasu s Pardubicemi A najdete zde.