Turnaj č. 2 15-16

Druhý ligový turnaj žen se konal v sobotu 31. října 2015 v odpoledních hodinách v nafukovací hale v Pardubicích. Na tomto turnaji jsme se chtěli prezentovat lepším výkonem, než jaký jsme předvedli na tom úvodním ve Skutči. Složení týmu bylo takřka totožné jako na minulém turnaji, pouze pro nemoc chyběla Olča Prázová a s výpravou vyrazila i druhá brankářka Věrka Poláčková, která se dočkala svého zápasového debutu.

IBK Hradec Králové B – FBC Dobré 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)
V prvním dnešním utkání jsme nastoupili proti hradeckému B-týmu, který podává dobré výkony a tak nás nečekalo nic jednoduchého. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a po necelých třech minutách hry jsme i vedli, když Bardonová našla přihrávkou za obranou číhající Zuzku Noskovou, která povedeným blafákem otevřela skóre utkání. Branka naše hráčky uklidnila, ovšem i soupeřky se nechtěly nechat zahanbit a využívaly mezírek v naší obraně. Na konci 9. minuty jsme dostali výhodu přesilové hry, kterou jsme dokázali využít, když se prakticky ihned po nástupu druhé přesilovkové formace po přihrávce Fingerové prosadila umístěnou střelou Péťa Netíková. O 40 vteřin později zabojovala Zuzka Nosková v soupeřově velkém brankovišti a za svoji aktivitu byla odměněna třetí doberskou brankou. Konec třetiny jsme dohrávali v oslabení po faulu Kotkové, které jsme ale přečkali bez úhony.

Do druhé třetiny jsme nastupovali sice s tříbrankovým vedením v zádech, ovšem i s vědomím, že soupeřky si dokázaly vytvářet poměrně velké množství šancí. V polovině 19. minuty byla vyloučena Sedloňová, ovšem ani s druhou početní výhodou si soupeřky z našeho krajského města nedokázaly poradit. V těchto chvílích byla k vidění poměrně otevřená partie, ve které se hra přelévala ze strany na stranu, což přineslo i dostatek šancí, se kterými si ale poradily obě velmi dobře chytající brankářky. Až na konci 26. minuty Hradec střelou z levé strany snížil na 1:3. Na konci druhé třetiny jsme dostali druhou výhodu přesilové hry, ve které měla dostatek prostoru zejména Marťa Netíková, která ale z nadějných příležitostí vytěžila pouze dvě nastřelené tyčky.

Ve třetí části soupeřky přidaly na aktivitě a trávily čím dál více času na naší polovině, než nebylo záhodno. Toho jsme využívali k rychlým brejkům a po jednom z nich mohla navýšit naše vedení Péťa Netíková, ovšem její střela skončila na tyčce. Na začátku 35. minuty jsme zbytečně zariskovali při přechodu do útoku, čehož soupeřky dokázaly využít a rázem se dostaly na jednobrankový rozdíl. Otevřená partie a vyrovnaný zápas tak pokračoval až do samého konce. Zatímco Hradec se tlačil za vyrovnáním, naše hráčky mohly několikrát pojistit své vedení, ovšem své šance neproměnily, přičemž svižná střela Kotkové skončila na břevně hradecké branky. Závěr utkání jsme si již pohlídali a z těžkého zápasu jsme tak dokázali vydolovat 3 cenné body.

Branky: 2:54 Nosková (Bardonová), 9:55 Netíková P. (Fingerová), 10:36 Nosková

FBC Dobré – FbC Florbalky Skuteč 8:1 (3:0, 2:0, 3:1)
V zápase proti Skutči jsme chtěli navázat na předchozí vítězství a hned od začátku jsme své soupeřky zatlačili do obrany. Na konci druhé minuty Rozinková přihrála z rohu zpět na Kristýnu Sedloňovou, která krásnou střelou poslala náš tým do rychlého vedení. Na začátku 4. minuty jsme špatně střídali, za což jsme po zásluze dostali dvouminutový trest. V početní nevýhodě jsme ale soupeřky nepustily do šancí a naopak sami jsme skórovali, když se po levé straně jako vítr prohnala Adéla Procházková, která umístěnou střelou nedala brankářce jakoukoliv šanci. O minutu později Bardonová rychle přenesla hru na Verču Ptáčníkovou a její nahození přeskočilo nohu brankářky a skončilo až v síti. Pohodlný tříbrankový náskok naše děvčata uklidnil a celý tým začal konečně předvádět kombinační hru, ve které nechyběly krásné akce.

I úvod druhé třetiny našim hráčkám vyšel, neboť na začátku 19. minuty nahrála Marťa Netíková za branku Zuzce Noskové, která povedeným blafákem dala vzpomenout na novopečenou matku Moniku Preiningerovou a čtvrtou branku věnovala novorozenci Matějovi. Z poklidného zápasu občas vybočily rychlé brejky soupeřek, které poměrně dobře kombinovaly, ovšem se zakončením to již bylo horší. A tak udeřilo opět na druhé straně, když se podruhé v krátkém sledu prosadila kapitánka Nosková, které asistovala Procházková.

Do třetí části do naší branky při své premiéře nastoupila Věrka Poláčková, která si poprvé osahala ostrý soutěžní zápas. Hned po 19 vteřinách hry po akci Martiny Netíkové s Kristýnou Sedloňovou padla šestá doberská branka, kterou vstřelila druhá jmenovaná hráčka. Chvíli poté měla Procházková dvě velmi dobré šance, se kterými si ale skutečská brankářka dokázala skvěle poradit. V polovině 36. minuty jsme propadli v obraně a skutečská útočnice běžela sama na naši brankářku, která si na míček sice sáhla, ovšem zabránit vstřelené brance nedokázala. Soupeřky tato branka povzbudila a několikrát se musela předvést naše nová brankářka, která náš tým několikrát podržela. Sedmou branku vstřelila pohotovou střelou Míša Rozinková, které přihrávala Péťa Netíková. Chvíli poté jsme dostali výhodu přesilové hry, kterou jsme sehráli poměrně dobře, ovšem dlouho bez brankového efektu. A tak musela opět zaúřadovat druhá přesilovková formace, která se prosadila záhy po svém nástupu díky krásné střele Péti Netíkové, která tak zlomila střelecké prokletí, neboť v předchozím průběhu hry dvakrát orazítkovala tyč. To byla tečka za tímto zápasem, ve kterém jsme předvedli velmi dobrý výkon.

Branky:1:52 Sedloňová (Rozinková), 4:43 Procházková, 5:48 Ptáčníková (Bardonová), 18:06 Nosková (Netíková M.), 21:10 Nosková (Procházková), 30:19 Sedloňová (Netíková M.), 37:02 Rozinková M. (Netíková P.), 39:18 Netíková P. (Barillová)

Sestava z turnaje: Svobodová T., Poláčková V. – Bardonová H., Ptáčníková V., Barillová L., Panenková Mi. – Nosková Z., Netíková P., Procházková A., Fingerová B., Netíková M., Kotková A., Sedloňová K., Rozinková M.

Oproti minulému turnaji jsme dnes podali mnohem lepší výkon, za což jsme byli odměněni ziskem šesti bodů. Utkání s Hradcem Králové bylo vyrovnané a dramatické, což jsme si ale způsobili z části sami, neboť jsme se nevyvarovali spousty zbytečných chyb, na jejichž odstranění je nutné zapracovat. Ve druhém utkání jsme konečně předvedli výkon, jaký od sebe očekáváme, byť i ten měl do ideálu ještě daleko. Konečně jsme se ale bavili hrou, předváděli kombinační akce a náš herní projev místy vypadal jako florbal.

Hráčkám děkujeme za jejich výkon a samozřejmě děkujeme i fanouškům, kteří přijeli společně s týmem strávit celé sobotní odpoledne i podvečer. Věříme, že toho nelitují a že příště opět vyrazí podpořit svůj tým.