Aktuality

Florbalový ples

24.12.2020

V pořadí již 11. florbalový ples se uskuteční v sobotu 15.1. 2022 v Obecním domě v Dobrém, hrát bude skupina Brillant Band.

Podporují nás

Dobromat.czTurnaj č. 2 FLAHK 14-15

Druhý turnaj Florbalové ligy amatérů na sebe dlouho nenechal čekat a tak po čtrnácti dnech vyrazili doberští Hroši k dalším zápasům do Předměřic nad Labem. Posilněn předchozími dobrými výkony a vystrojen novými dresy vstupoval tým do dnešního kola s jasným cílem získat opět nějaké body do tabulky.

FBC Hroši Dobré – Myšáci Hradec Králové 1:3 (0:1)
Prvním dnešním soupeřem byli hradečtí Myšáci, kteří sestoupili z 1. ligy a tak nás nečekal snadný soupeř, což se v utkání jednoznačně potvrdilo. Sehranější hradecký tým působil florbalovějším dojmem, ovšem doberští Hroši technické nedostatky nahrazovali nesmírnou bojovností a k vidění tak byl celkem vyrovnaný zápas, který se začal lámat s koncem poločasu, kdy se Myšáci dostali do vedení. To už jsme hráli bez zraněného kapitána Luďka Preiningera, kvůli čemuž jsme museli míchat sestavou, což bylo na naší hře znát. Po druhé brance soupeře jsme se ke slovu přihlásili i my a po rozehrané standardní situaci snížil po přihrávce Dana Šmídy pohotovou střelou Martin Spanilý. O chvíli později mohlo být srovnáno, ovšem zastupující kapitán Dan Šmída trestné střílení neproměnil a ani z nabídnuté přesilové hry jsme skórovat nedokázali. A tak v samém závěru soupeř udeřil potřetí, čímž zpečetil své vítězství.
Branka: Spanilý Martin (Šmída Daniel)

FBC Hroši Dobré – FBC Sokol Předměřice 1:3 (0:1)
I druhý dnešní soupeř hrál v loňském ročníku v 1. lize, takže ani v tomto utkání jsme rozhodně nebyli favoritem. Domácí celek se do zápasu vrhl s velkou vervou a hned po 30 vteřinách se po zaváhání naší obrany dostal do vedení. Inkasovaná branka s námi trochu zacloumala a chvíli nám trvalo, než jsme se dostali do tempa. Snažili jsme se vyrovnat zkušenějšímu soupeři a za svoji snahu jsme se byli odměněni vyrovnávací brankou, kterou vstřelil Ondra Svoboda. Nadějný výsledek jsme ale nedokázali dotáhnout do zdárného bodového konce, neboť jsme opět zaváhali v obraně, čehož soupeř dokázal využít a v poslední vteřině skórovat i do prázdné branky při naší hře bez brankáře.
Branka: Svoboda Ondřej

FBC Hroši Dobré – Marilan Pardubice 5:3 (2:2)
Třetím soupeřem našeho celku byl pardubický Marilan, který do sezóny vstoupil obdobně jako náš tým. Očekávali jsme, že pokud podáme týmový a bojovný výkon, tak že bychom mohli v tomto utkání pomýšlet na vítězství. I soupeř ale toužil po 3 bodech a tak bylo k vidění dramatické utkání. Jako první se v utkání brankově prosadili doberští Hroši, když úvodní branku vstřelil pohotově Vašek Cita.  Tento stav ale netrval příliš dlouho, neboť soupeř po našem zaváhání v obraně poměrně lacino vyrovnal. Na tuto trefu jsme našli rychlou odpověď, o kterou se znovu postaral Vašek Cita, který využil přihrávky od Mirka Matějů. Ještě do přestávky ale Marilan opět dokázal srovnat. Druhý poločas začal naší nepozorností, kterou soupeř využil ve vedoucí branku, na kterou odpověděl překvapivou střelou Ondra Svoboda, kterému při vyrovnávací brance asistoval Jirka Rozínek. O chvíli později jsme se dostali do vedení, když Kamil Reichrt vysunul Kryštofa Preiningera, který střelou ke vzdálenější tyči dostal Hrochy do brankové výhody. V závěru zápasu jsme dostali možnost zahrávat trestné střílení, které ale Ondra Svoboda nevyužil. Pečeť na naše vítězství přišla v poslední minutě, kdy Ondra Preininger nahrál na Martina Spanilého, který pohotově tečoval míček za záda bezmocného brankáře.
Branky: Cita Václav, Cita Václav (Matějů Miroslav), Svoboda Ondřej (Rozínek Jiří), Preininger Kryštof (Reichrt Kamil), Spanilý Martin (Preininger Ondřej)

FBC Hroši Dobré – FBC Ostroměř 0:4 (0:1)
V posledním dnešním zápase jsme narazili na nováčka z Ostroměře, který předváděl velmi dobré výkony, o čemž se bohužel přesvědčili i doberští Hroši. Soupeř byl běhavý i dostatečně technicky vybavený a hlavně nesmírně důrazný před brankou, což se ukázalo jako rozhodující. Zatímco naši hráči se do šancí příliš nedostávali, soupeř dokázal prakticky každou příležitost využít ke skórování, přičemž dvakrát využil přesilovou hru a zaslouženě tak dovedl zápas do zaslouženého vítězného konce.

Sestava: Franc J. – Šmída D., Svoboda J., Pašta M., Reichrt K. – Rozínek J., Mádr J., Svoboda O., Preininger L., Preininger O., Preininger K., Matějů M., Cita V., Šmída A., Spanilý M.

Dnešní turnaj nebyl tak úspěšný jako ten předchozí, což bylo ale i zapříčiněno rozdílnou kvalitou soupeřů. Zatímco na prvním turnaji se k nám místy přiklonilo začátečnické štěstí, tentokrát se k nám otočilo zády. V prvních třech zápasech jsme odvedli poctivou práci, za kterou se rozhodně nemusíme stydět, ovšem zápas s Ostroměří nám vůbec nevyšel a byl to jednoznačně nejhorší zápas, který jsme doposud v Předměřicích odehráli.

Pozitivní je, že se v našem dresu objevily další nové tváře, které nemohly dorazit na první turnaj a že jsme našli spolehlivou brankářskou oporu v Honzovi Francovi, jenž s námi absolvoval první společnou akci, na které nás podržel několika vynikajícími zákroky. Děkujeme fanynkám za jejich podporu a věříme, že se na dalším turnaji opět všichni společně sejdeme.