Florbalový ples

V pořadí již 13. florbalový ples se uskuteční v sobotu 18.1. 2025 v Obecním domě v Dobrém, hrát bude skupina Brillant Band.

Podporují nás

Dobromat.cz

Turnaj č. 2 FLAHK 15-16

V sobotu 17. října 2015 vyrazila v ranních hodinách skupinka doberských Hrochů do Předměřic nad Labem, kde se podruhé v nové sezóně představili v rámci Florbalové ligy amatérů. Cíl byl jednoznačný, konečně bodovat a vymazat tak nepříjemnou nulu na bodovém kontě. Tentokrát bylo k dispozici 9 hráčů do pole a v brance opět zaskočil Pavel Lunka.

Joker Team Jaroměř – FBC Hroši Dobré 4:1 (3:1)
V prvním utkání jsme nastoupili proti celku z Jaroměře, který sestoupil z první ligy. I přesto jsme ale chtěli bodovat a od samého začátku utkání jsme byli aktivní. Po počátečním seznamování se se soupeřem jsme celkem kontrolovali hru a v 7. minutě se po zásluze dostali do vedení, když Adam Šmída našel od levého mantinelu před brankou svého bratra Daniela, který si dokázal poradit se skákavou přihrávkou. Jenže prakticky ihned po rozehrávce jsme nezachytili soupeřovu akci, který vyrovnal. Tato branka nás poněkud vykolejila z tempa, čehož soupeř dokázal využít a do konce poločasu vstřelil dvě rozhodující branky. Ve druhém poločase jsme se chtěli pokusit o zvrat, dlouho jsme hráli na soupeřově polovině, ovšem vstřelit alespoň kontaktní branku se nám nepodařilo a tak v předposlední minutě soupeř dokonal naši zkázu.
Branka: Šmída Daniel (Šmída Adam)

FBC Hroši Dobré – Myšáci Hradec Králové 0:2 (0:0)
Ve druhém utkání jsme nastoupili proti Myšákům, se kterými jsme sehráli vyrovnaný zápas, byť o něco florbalovějším dojmem působil soupeř. Zápas přinesl několik šancí na obou stranách, kterých měli více Myšáci, ovšem s nimi si dlouho dokázal poradit dobře chytající Pavel Lunka, který nám svými zákroky pomohl přečkat dvě oslabení při vyloučeních Kryštofa Preiningera a Kamila Reichrta. Když už se zdálo, že utkání směřuje k bezbrankové remíze, odrazil se v předposlední minutě míček nešťastně o mantinel před branku, kde stál volný hráč, který ho doklepl do prázdné branky. V závěru jsme vsadili vše na jednu kartu, ovšem vyrovnat se nám nepodařilo a naopak soupeř zpečetil své vítězství 2 vteřiny před koncem střelou do opuštěné klece.

FBC Hroši Dobré – Czech Garbage 4:3 (3:1)
Vstup do utkání proti celku Czech Garbage byl z naší strany poměrně vydařený. Byli jsme aktivní, dobře si obsazovali své protihráče a ve 3. minutě se dostali dovedení, když Ondra Svoboda vysunul do brejku Tomáše Vidláka, který nabídnutou šancí nepohrdl. Zápas jsme měli pod kontrolou, ovšem v 7. minutě jsme nepokryli soupeřova obránce, který nikým neatakován prošel po levé straně hřiště a prostřelil našeho brankáře. Odpověď ale přišla záhy, když Vidlák přihrál na Ondřeje Svobodu, který pohotově zakončil. O minutu později bylo ještě veseleji, neboť to po překřížení přihrál Vidlák zadovkou na nabíhajícího Jiřího Mádra, který umístěnou střelou k tyči navýšil naše vedení. I ve druhém poločase jsme byli lepším celkem, a když 3 minuty před koncem našel Dan Šmída křižnou přihrávkou Tomáše Vidláka, který i díky přispění teče od bránícího hráče propasíroval míček do branky, zdálo se, že o našem vítězství není pochyb. Jenomže soupeř se nevzdal a 2 minuty před koncem snížil na rozdíl dvou branek. Navíc v poslední minutě se nešťastně odrazil míček do naší branky a rázem tak bylo opět o co hrát. V závěru jsme ale již soupeře do šance nepustili a na své konto jsme tak získali premiérové body v tomto ročníku.
Branky: Vidlák Tomáš (Svoboda Ondřej), Svoboda Ondřej (Vidlák Tomáš), Mádr Jiří (Vidlák Tomáš), Vidlák Tomáš (Šmída Daniel)

AHF Náchod – FBC Hroši Dobré 7:3 (4:1)
V posledním dnešním utkání jsme chtěli navázat na předchozí vítězství, ovšem hned od 2. minuty jsme prohrávali a dlouho se nemohli dostat do hry. Naopak soupeř byl vysoce efektivní a na začátku 9. minuty vedl již 3:0, když využil zejména rychlé brejky. Zpátky do zápasu nás dostala branka Ondřeje Svobody, který využil výhody po faulu na pronikajícího Vidláka. Jenže prakticky vzápětí jsme si nechali vstřelit zbytečnou čtvrtou branku. I ve druhém poločase jsme brzy inkasovali a zdálo se, že zápas skončí debaklem. To se ale o slovo přihlásil Jirka Mádr, který po přihrávce od Svobody prošel přes celé hřiště a střelou na přední tyč prostřelil brankáře. Chvíli poté jsme dostali výhodu přesilové hry, ve které Rozínek posunul míček na střelecky disponovaného Jirku Mádra, který čtyři minuty před koncem snížil na dvoubrankový rozdíl. Soupeř ale drama nepřipustil a v závěru ještě dvěma brankami potvrdil své zasloužené vítězství.
Branky: Svoboda Ondřej (Vidlák Tomáš), Mádr Jiří (Svoboda Ondřej), Mádr Jiří (Rozínek Jiří)

Sestava: Lunka P. – Mádr J., Reichrt K., Pašta M. – Svoboda O., Šmída D., Vidlák T., Preininger K., Rozínek J., Šmída A.

Na druhém letošním turnaji v předměřické lize amatérů jsme se konečně dočkali prvních bodů, které nás snad nakopnou do dalších zápasů. Je nutné ale zlepšit důraz v osobních soubojích a organizaci hry, neboť v tom za svými soupeři jednoznačně zaostáváme. Možnost navýšit bodové skóre budeme mít již příští týden, kdy nás čeká další turnaj.