Turnaj č. 3 09-10

Po dvou turnajích, které se odehrály v Rokytnici v Orlických horách, tentokrát doberská děvčata nastoupila k dalším zápasům ve sportovní hale v Hořicích. Ihned po příjezdu všechny účastníky výpravy překvapily rozměry místní haly, která nebyla tak dlouhá, jak jsme byli doposud zvyklí. I tak jsme ale do turnaje vstupovali s odhodláním urvat nějaký bodík do tabulky.

FbK Hořice - FBC Dobré 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Prvním soupeřem pro naše barvy byl domácí celek, který se před tímto turnajem vyhříval na krásném 3. místě. První minuty utkání naznačily, že se setkali soupeři, kteří touží po vítězství. Oba celky se hnaly do útočení, přičemž více ze hry měly z kraje zápasu domácí hráčky, které vytrvale povzbuzovali domácí fanoušci. Od 6. minuty naše děvčata naprosto vyrovnala hru a i ona se začala pouštět do útočných akcí, kterým ale scházelo přesnější zakončení.

Druhá třetina přinesla útočnou podívanou, na které se podílely oba celky. Doberská děvčata neustále zaměstnávala domácí obranu, která někdy s obtížemi odvracela ataky našich hráček. V 17. minutě se na domácí hráčky usmálo štěstí a neslaná nemastná střela skončila za zády naší brankářky. Obdržená branka ale doberská děvčata nezlomila. Na své soupeřky vlétla s velkou vervou a jen nepřesnosti v koncovce znamenaly nulu na našem střeleckém kontě.

Poslední třetina se nesla v útočném duchu. Naše děvčata se hnala za vyrovnáním, které několikrát viselo ve vzduchu. Zasloužené a vytoužené branky jsme se ale dočkali až v čase 33:11, když se po přihrávce Barillové prosadila Péťa Netíková, která využila důrazu před brankovištěm. Do konce utkání v této chvíli zbývaly necelé tři minuty, ve kterých se mohlo stát cokoliv. Minutu před koncem byla vyloučena domácí hráčka a našim děvčatům se naskytla možnost přesilové hry. Jenže taktická chyba v rozehrávce a nezajištění naší hráčky znamenala rychlý brejk domácích, který byl zastaven faulem, za který rozhodčí nařídili trestné střílení. K tomu se postavila domácí hráčka, která za mohutné podpory domácího publika tuto výhodu využila a poslala domácí celek 40 vteřin před koncem dovedení. Do konce zápasu ještě děvčata bojovala o bod, ale druhou branku nevstřelila.

V tomto utkání děvčata podala velmi dobrý a bojovný výkon. Naše hráčky rozhodně nebyly horším týmem a prohrát si určitě nezasloužily. Jenže již poněkolikáté jsme pohořeli na neproměňování šancí, což se stává našim velkým problémem. Hra dopředu je celkem dobrá, ovšem ve finální fázi to není úplně ono a na každou branku se nesmírně nadřeme.

Branka: Netíková P. (Barillová)

Sestava: Hanušová - Panenková, Barillová, Čtvrtečková, Holásková - Netíková P., Netíková M., Preiningerová, Fingerová, Ryglová, Sedloňová, Prázová

FBC Dobré - TJ Sokol Jaroměř 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Ke druhému zápasu dnešního turnaje nastoupila děvčata proti hráčkám z Jaroměře, které do utkání vstoupily mnohem lépe než naše hráčky. Soupeřky si dokázaly přesně přihrát a dobře kombinovat, čímž zatlačily náš celek do defenzívy. Územní převaha ale branku nepřinesla a tak se o slovo přihlásila naše děvčata, která se postupně dostala do tempa a začala být více než vyrovnaným soupeřem.

Jenže úvod druhé třetiny znamenal pro naše hráčky šok, když soupeřky v přesilové hře dostaly míček za záda Hanušové. Tato branka byla dost sporná, neboť hráčka Jaroměře zahrála míček na hraně vysoké hole, ovšem i přes protesty branka platila. Tato branka zvedla vlnu emocí, kterou ještě více rozvířili velmi nepřesní rozhodčí, kterým se tento zápas hrubě nevydařil. I přesto byla k vidění celkem dobrá hra z obou stran, ve které ale více štěstí přálo soupeřkám, které v 17. minutě, v době našeho tlaku, z nenápadné akce navýšily svoje vedení, které uhájily do konce třetiny.

Závěrečná třetina přinesla očekávaný nápor našich barev, ovšem střelecké příležitosti, které jsme si vypracovali, jsme ale nedokázali využít, což více a více sráželo psychiku našich hráček dolů. K tomu všemu se hostujícím hráčkám v 32.minutě podařila pěkná akce po které navýšily svoje vedení. A když za třicet vteřin soupeřky přidaly čtvrtou branku, nebylo co řešit a ze zasloužené výhry se mohly radovat florbalistky z Jaroměře.

Dnešní turnaj naznačil určité zlepšení ve hře směrem dopředu, ovšem velkým nedostatkem je nepřesná střelba, která sráží útočnou aktivitu našich děvčat, která si dokáží vytvořit střeleckou příležitost, ovšem přetavit ji v branku je pro ně neřešitelným rébusem. Věříme, že s odehranými minutami se dostaví i klid v zakončení, což by znamenalo  i větší šanci na bodový úspěch.