Turnaj č. 3 10-11

V sobotu 30. října 2010 se kolem 7. hodiny ranní začala na autobusové zastávce v Dobrém shlukovat velká skupina osob, která se již těšila na další ligový turnaj žen, který se tentokrát konal v MSH v Rokytnici v Orl. horách a jehož pořadatelem byl náš klub. Výprava, která čítala 6 osobních automobilů, ve kterých nechyběl ani početný zástup fanoušků, na místo určení dorazila kolem 8. hodiny a hned začala s prací.

Jedna skupinka označila šatny a vyvěsila rozpis, druhá rozmístila po hale sponzory a třetí přichystala mantinely, i když to byl pro všechny docela oříšek, ale nakonec se vše podařilo. Mezitím se časoměřiči naučili používat místní časomíru, zapisovatelé zapisovat a doberští ULTRAS vyšperkovali výzdobu svého fanouškovského sektoru, takže nic nebránilo tomu, aby mohl dnešní turnaj začít.

FBC Dobré – IBK Hradec Králové 4:3 (3:1, 1:1, 0:1)
Hned v prvním utkání se na palubovce představila doberská děvčata v souboji s hradeckým celkem a očekávat se dal vyrovnaný zápas, což se i potvrdilo. Utkání začalo ve velkém tempu a hned po čtyřiceti vteřinách vybuchl doberský kotel nadšením, když se střelecky prosadila Péťa Netíková. Rychle vstřelená branka určitě pomohla zvednout úroveň utkání, které bylo z obou stran velmi pohledné. V 11. minutě vybojovala Barillová míček a po její přihrávce skórovala Marťa Netíková, což rozvášnilo přítomné fans. Bohužel ale důrazné soupeřky za 30 vteřin dokázaly snížit po nedůrazu naší obrany. Jenže děvčata nesložila zbraně a po přihrávce Harapátové vrátila našim barvám dvoubrankové vedení Zuzka Nosková. To už jsme dohrávali bez zraněné Panenkové, která si lehce namohla kotník, ale ve druhé třetině se do utkání vrátila.

Úvod druhé třetiny vyšel lépe hráčkám z krajského města, které díky zlepšenému napadání a zvýšené aktivitě získaly územní převahu, kterou ale nedokázaly přetavit v branku. Když už se zdálo, že se našim hráčkám podařilo vrátit do zápasu a otupit tlak soupeřek, přišla kontaktní branka Hradce Králové, kterou dokázaly soupeřky vstřelit díky většímu důrazu v brankovišti. Naštěstí se ale o dvě minuty později dokázala dnes podruhé prosadit Péťa Netíková, čímž uklidnila naše barvy do závěrečné třetiny. V této třetině si kotník poranila Štěpánová, která po utkání odjela do nemocnice, kde dostala sádru a bohužel tak doplnila naši početnou marodku.

V závěrečném dějství se odehrával velký boj o každý míček a k vysoké kvalitě hry přispěly oba celky, které přítomným divákům ukázaly dramatický zápas. Naše děvčata se snažila navýšit svůj náskok, což by zřejmě rozhodlo, naopak soupeřky se snažily dostat na dostřel, což se jim bohužel podařilo v 37. minutě, když hostující hráčka dostala moc prostoru a natřikrát propasírovala míček za skvěle chytající Hanušovou. Závěrečné minuty utkání tak byly velmi dramatické, ovšem naše děvčata bojovným výkonem nepouštěla soupeřky do větších šancí a sama mohla několikrát rozhodnout a to i do prázdné branky, neboť soupeř se rozhodl hrát poslední dvě minuty power play. Největší šanci na vyrovnání měly soupeřky pět vteřin před koncem, když propadla naše obrana a unikající hráčka postupovala sama na Hanušovou, ovšem její pokus skončil nad brankou a děvčata tak mohla slavit velmi cenné vítězství nad velmi dobře hrajícím a i sympaticky vystupujícím soupeřem. Za výborný výkon děvčata odměnil fanklub velkým potleskem, který si zasloužili ale i neúnavní fanoušci, kteří svým povzbuzováním pomohli k výborné úrovni utkání.

Branky: 0:43 Netíková P., 10:49 Netíková M. (Barillová), 13:12 Nosková (Harapátová), 23:38 Netíková P. (Barillová)

Sestava: Hanušová – Barillová, Štěpánová, Panenková, Prázová – Netíková P., Netíková M., Preiningerová, Sedloňová, Pražáková, Fingerová, Harapátová, Ryglová, Nosková

FbK Hořice – FBC Dobré 1:1 (0:0, 1:1, 0:0)
Po čtyř zápasové pauze děvčata vyběhla do utkání proti celku z Hořic, který se prezentuje důrazným stylem hry a aktivním pojetím. V sestavě již chyběla o berlích stojící a své spoluhráčky povzbuzující Štěpánová, za kterou v obraně velmi dobře zaskočila Ryglová. Toto utkání již nebylo tak pohledné jako naše první vystoupení, neboť k vidění byla spíše urputná hra plná osobních soubojů, než nějaké kombinační akce. Více střeleckých příležitostí jsme si vytvořili my, jenže naše střely většinou skončily na výborně chytající brankářce z Hořic, která působila velmi jistým dojmem. A když už byla překonaná, tak jsme místo prázdné branky trefili hůl bránící hráčky.

Druhá třetina opět přinesla urputný boj, ve kterém za delší konec začaly tahat hostující hráčky, které se ve 20. minutě dostaly díky dobře zahranému volnému úderu do vedení. Naše hráčky ale inkasovaná branka nerozhodila a dál trpělivě dobývaly branku soupeřek, jenže vstřelit branku se nám dlouho nedařilo, ačkoliv příležitosti jsme na to měli. Vysvobozením se tak stala krásná akce ve 28. minutě, kterou předvedli nahrávající Sedloňová a přesně zakončující Fingerová, která dnešní turnaj odehrála s lehčím zraněním.

V poslední třetině byla na obou týmech znatelná snaha strhnout vedení na svoji stranu, což by znamenalo velkou psychickou vzpruhu do závěru utkání. Jenže ani jednomu celku se to ne a ne podařit a tak bylo s přibývajícím časem jasné, že kdo vstřelí branku, ten nejspíš zvítězí. Blíže k rozhodující brance měla naše děvčata, která v závěru působila jistějším a svěžejším dojmem, ovšem k vítězné brance jejich aktivita nevedla a tak se oba týmy rozešly s celkem zaslouženou remízou. Po tomto utkání děvčata poděkovala výborným fanouškům za jejich vytrvalé povzbuzování a s pocitem dobře odvedené práce odešla do zasloužených sprch.

Branka: 27:23 Fingerová (Sedloňová)

Sestava: Hanušová – Barillová, Panenková, Ryglová, Prázová - Netíková P., Netíková M., Preiningerová, Sedloňová, Pražáková, Fingerová, Harapátová, Nosková

Na dnešním turnaji děvčata předvedla velmi dobrý výkon a za své vystoupení zaslouží velkou pochvalu. Holky bojovaly o každý míček a předvedly několik hezkých kombinací. V jejich hře nechybělo nasazení, agresivita i přesná kombinace, což je velmi pozitivní. Bohužel náš tým ale začínají srážet vleklá zranění, neboť v současné době jsou již 4 hráčky dlouhodobě zraněné, což samozřejmě má vliv na souhru v mužstvu. I s tím si ale děvčata jak vidno dokážou poradit.

Nesmíme zapomenout na vytrvalé a fantastické povzbuzování doberských ULTRAS, kteří našim děvčatům vytvořili při obou utkáních domácí prostředí, za které by se nestyděli ani na extraligových halách. Dále je potřeba poděkovat Ondrášovi, Polce, Danovi, Martě, Danče, Irče, Luďovi a všem ostatním za jejich profesionální přístup při výkonu svých pořadatelských funkcí. Zejména Luďa jako zdravotník by mohl vyprávět…

Domů jsme se vrátili kolem 19. hodiny sice všichni velmi unavení, ovšem s pocitem dobře odvedené práce. Takže ještě jednou všem MOC DÍKY !!!