Turnaj č. 3 11-12

V sobotu 26.11. 2011 vyrazila děvčata na již třetí ligový turnaj, který se tentokrát odehrával až v daleké Přelouči. Cestu na turnaj nám zkomplikovala ranní námraza, se kterou jsme si ale dokázali poradit a mohli jsme se tak dát do měření sil s celky, které v dosavadním průběhu soutěže neztratili žádný bod.

FbK Svitavy – FBC Dobré 10:1 (6:1, 4:0, 0:0)
Prvním soupeřem našich barev byl suverénní tým ze Svitav, který ještě v loňském roce brázdil po kolbištích v první lize. Zkušenosti získané o soutěž výše je na hráčkách Svitav obrovsky znát, neboť celý tým převyšuje ostatní soupeře ve druhé lize, o čemž se dnes přesvědčila i naše děvčata. Našim prvotním cílem bylo držet dlouho bezbrankový stav, což se ale bohužel nepodařilo a již po dvou minutách jsme prohrávali o dvě branky. Naštěstí jsme se ale dokázali oklepat a v 5. minutě vstřelila Marťa Netíková po hezké akci s Preiningerovou kontaktní branku, bohužel ale v tomto utkání naši jedinou. Suverénní soupeřky obdržená branka nerozhodila a dále svoji aktivitou převyšovaly naše hráčky a hlavně ze svých šancí dokázaly střílet branky, kterých v první třetině daly hned šest. Ke konci třetiny ještě ke všemu soupeřka tvrdě zajela do brankářky Hanušové, která se dlouho nemohla z inkasované rány vzpamatovat, ale i přes velkou bolest nakonec nejen toto utkání ale i další statečně odchytala.

I druhá třetina se nesla ve znamení útočné snahy svitavských děvčat, jejichž pohyb a neustálé napadání dělaly našemu týmu velké potíže. A když se k tomu přičte, že soupeř byl navíc dnes nesmírně efektivní v koncovce, nebylo divu, že na ukazateli skóre svítilo po dvou třetinách hrozivé skóre 10:1 pro soupeře.

Do třetí třetiny jsme vstoupily s velkým odhodláním. Začali jsme hrát mnohem aktivněji, lépe jsme se pohybovali a hlavně jsme se vyrovnali soupeři v nasazení. Odměnou za zlepšený výkon bylo i několik šancí, které jsme ale bohužel nevyužili. I tak jsme si ale v závěrečném dějství dokázali, že hrát se dá i se suverénem soutěže. Výsledkem zlepšeného výkonu byla bezbranková vyrovnaná třetina a na výkonu z této části jsme mohli stavět do dalšího utkání.

Branka: 4:15 Netíková M. (Preiningerová)

Sestava: Hanušová - Barillová, Prázová, Netíková P., Panenková – Nosková, Netíková M., Harapátová, Sedloňová, Pražáková, Preiningerová, Fingerová, Michlová

FBC Dobré – FBC REAST TJ Jablonné nad Orlicí 4:4 (2:1, 1:1, 1:2)
Ve druhém utkání jsme nastoupili proti celku z Jablonného, který stejně jako v minulých sezónách atakuje nejvyšší příčky a především střílí velké množství branek. Vstup do utkání jsme oproti předchozímu utkání měli mnohem lepší a ze své aktivity jsme hned na začátku třetí minuty vytěžili vedoucí branku, když se střelou z dálky prosadila kapitánka Preiningerová. Naše děvčata byla aktivnější, působila mnohem živěji, ovšem v páté minutě neuhlídala rychlý brejk soupeře, který hodně šťastně srovnal. I přes inkasovanou branku jsme i nadále byli lepším celkem, což jsme vyjádřili brankou ve 13. minutě, kterou vstřelila po hezké souhře Lůca Barillová.

Vstup do druhé části nám opět vyšel, neboť na začátku dvacáté minuty vystihla soupeřovu rozehrávku Marťa Netíková, která přesnou střelou vrátila našim barvám dvoubrankové vedení. Atraktivní podívaná plná hezkých akcí na obou stranách pokračovala i nadále, ovšem poté do hry nepochopitelně zasáhl rozhodčí, který nesmyslně vyloučil Péťu Netíkovou za neúmyslnou hru hlavou. Hru v oslabení jsme zvládali statečně, ovšem v samém konci se hráčky z Jablonného přeci jen dokázali prosadit a snížit opět na rozdíl jediné branky.

Stejně jako předchozí dvě, i třetí třetinu jsme začali vstřelenou brankou, kterou po špatné rozehrávce soupeře vstřelila po šestatřiceti vteřinách Zuzka Nosková. Dvoubrankové vedení bylo sice hezké, ovšem tušili jsme, že nás nečeká nic lehkého, což se bohužel i potvrdilo hned ve 36. minutě, když se soupeřkám podařilo snížit na rozdíl jediné branky. S přibývajícím časem se Jablonné čím dál více tlačilo do útoku, ovšem i my jsme chtěli vstřelit branku, ovšem z dobrých pozic jsme se prosadit nedokázali. A tak bohužel udeřilo na druhé straně, když soupeřky dokázaly využít našeho zaváhání a srovnat na 4:4. Krátce předtím ale rozhodčí na druhé straně neuznali branku Sedloňové, která dle jejich rozhodnutí nastřelila břevno branky, čemuž ale neodpovídal odraz míčku z branky. I tak jsme toto utkání, ve kterém jsme byli lepším celkem, chtěli opět zvrátit na svoji stranu, ovšem do vývoje utkání opět necitlivě zasáhl rozhodčí, který 90 vteřin před koncem nepochopitelně vyloučil Lůcu Barillovou a na naše děvčata čekalo peklo. Čtyři statečné bojovnice velmi dobře odolávaly početní převaze favorita, za což mohly být dvacet sekund před koncem odměněny vítěznou brankou, kterou ale bohužel Klára Harapátová ze samostatného úniku vstřelit nedokázala a tak jsme se s Jablonným rozešli smírně, i když získaný bod má pro nás hořko-sladkou příchuť, neboť jsme byli lepším celkem.

Branky: 2:01 Preiningerová (Harapátová), 12:05 Barillová, 19:05 Netíková M., 30:36 Nosková

Sestava: Hanušová – Preiningerová, Netíková P., Barillová, Prázová, Panenková – Nosková, Netíková M., Harapátová, Sedloňová, Pražáková, Fingerová

Na dnešním turnaji děvčata změřila síly úplně s těmi nejlepšími celky z druhé ligy. Zatímco v utkání s celkem ze Svitav favorit potvrdil svoji suverenitu a v pohodě dokráčel k zaslouženému vítězství, v utkání s Jablonným jsme to byli spíše my, kdo podle průběhu utkání ztratil dva body. Na výkonech z poslední třetiny úvodního utkání a z celého druhého můžeme směle stavět, ovšem musíme se vyvarovat zbytečných chyb a zodpovědně přistupovat nejen k zápasům ale i k tréninkům.