Florbalový ples

V pořadí již 13. florbalový ples se uskuteční v sobotu 18.1. 2025 v Obecním domě v Dobrém, hrát bude skupina Brillant Band.

Podporují nás

Dobromat.cz

Turnaj č. 3 12-13

Měsíční pauza uplynula jako voda a na pořadu dne byl další ligový turnaj žen, který se tentokrát odehrál v neděli 25. listopadu 2012 v nedalekém Náchodě. Společně s týmem do Náchoda vyrazila i velmi početná skupina doberských fanoušků, která si pro děvčata připravila nové chorály a popěvky. Hlavním mottem bylo potvrdit dobrou aktuální formu a pokusit se získat dalších 6 bodů do tabulky.

FbC Skuteč – FBC Dobré 5:8 (1:1, 1:3, 3:4)
Prvním dnešním soupeřem byl nováček ze Skutče, který do sezóny vtrhl s velkým nadšením, jenž je po zásluze odměněno i velmi dobrými výsledky. Úvod utkání se odehrával v poměrně přátelském tempu, oba soupeři se spíše oťukávali a vyčkávali, co udělá ten druhý. Poté začal aktivitu i díky přesilové hře přebírat doberský tým, který si dokázal vytvořit územní převahu a několik dobrých střeleckých příležitostí, kterými ale jen rozchytal soupeřovu brankářku. Úvodní branky se diváci dočkali až v 11. minutě a k překvapení všech ji po zaváhání našeho celku vstřelil po samostatném úniku soupeř ze Skutče. Inkasovaná branka ale nezlomila vůli našich hráček a zaslouženého vyrovnání se děvčata dočkala pouhou vteřinu před koncem třetiny, když se po přihrávce M. Netíkové prosadila Pája Blažková.

Druhá třetina přinesla přeci jen zlepšený výkon našich děvčat, která začínala postupně přebírat otěže zápasu do svých rukou. Na konci 20. minuty nás poprvé do vedení dostala pohotovou střelou M. Netíková, které asistovala Nosková. O dvacet vteřin později bylo ještě veseleji, neboť hezkou kombinační akci po ose Blažková – Preiningerová – Harapátová zakončila posledně jmenovaná střelou do odkryté branky. Soupeř se ale nechtěl vzdát a dokázal využívat našich chyb, kterých v tomto utkání bylo nezvykle mnoho. Po jedné z nich ve 24. minutě dokázal snížit na rozdíl jediné branky. Na konci třetiny jsme dostali dnes již druhou výhodu přesilové hry, kterou využila přesnou střelou P. Netíková po přihrávce Harapátové.

Třetí dějství začal lépe celek ze Skutče, který se hned po 42 vteřinách dokázal brankově prosadit a to opět po našem zaváhání. Bláznivý zápas tak mohl pokračovat. Dvoubrankový náskok našim barvám vrátila v čase 33:32 Nosková, ovšem o pouhé čtyři vteřiny později jsme nezachytili rozehrávku po prohraném buly a opět lacino inkasovali kontaktní branku. Definitivní úder se našim hráčkám podařil na konci 36. minuty. Nejprve se v čase 35:50 prosadila po asistenci Ptáčníkové kapitánka Preiningerová a o 9 vteřin později přidala sedmou doberskou branku Nosková, které přihrávala Blažková. Na konci 39. minuty soupeř dokázal snížit z přesilové hry, když na trestné lavici pykala Ptáčníková, ovšem definitivní tečku za tímto nevšedním zápasem napsala Preiningerová, která svým gólem stvrdila zasloužené vítězství doberského celku.

Branky: 14:59 Blažková (Netíková M.), 19:55 Netíková M. (Nosková), 20:16 Harapátová (Preiningerová), 29:28 Netíková P. (Harapátová), 33:32 Nosková, 35:50 Preiningerová (Ptáčníková), 35:59 Nosková (Blažková), 40:18 Preiningerová

Sestava: Svobodová T. – Netíková P., Panenková Mo., Ptáčníková, Panenková Mi., Barillová – Nosková, Preiningerová, Blažková, Harapátová, Netíková M., Sedloňová, Fingerová, Prázová O.

FBC Dobré – Orel Přelouč 14:1 (2:0, 5:1, 7:0)
Druhým soupeřem doberských děvčat byl poslední tým soutěže z Přelouče, proti kterému děvčata nechtěla dopustit překvapení na vlastní účet. Od úvodního hvizdu se děvčata pustila do svého soupeře, ovšem bez kýženého brankového efektu. Hra se odehrávala převážně v obranném pásmu hostujícího celku, ovšem vstřelit rychlou uklidňující branku se nám i přes několik jasných brankových šancí nepodařilo. Uklidnění přišlo až ve 13. minutě utkání, když se v čase 12:23 po asistenci M. Netíkové prosadila střelou z dálky Verča Ptáčníková. O třináct vteřin později jsme dostali možnost přesilové hry, kterou po 4 vteřinách bleskově využila po přihrávce Noskové Blažková.

Vstřelené dvě branky evidentně uklidnily doberský tým, který začal ve druhé třetině předvádět kombinační hru, která s sebou přinesla i zasloužený brankový efekt. Na 3:0 zvyšovala v 19. minutě po samostatné akci Blažková, čtvrtou branku přidala v čase 21:22 Preiningerová a o 11 vteřin později dovršila hattrick po asistenci Noskové Pavlína Blažková. Poté soupeř dokázal po šťastném odrazu vstřelit čestnou branku, ovšem ještě do konce této části navázala na svoji spoluhráčku Blažkovou kapitánka Preiningerová, která během posledních dvou minut dokázala vstřelit dvě branky (u jedné asistovala Blažková), čímž zaznamenala brankový hattrick.

V poslední dějství již na hřišti existoval pouze doberský tým, který v této třetině dokázal vstřelit 7 branek. Hned po 10 vteřinách se prosadila po přihrávce Blažkové Nosková. V čase 34:37 po asistenci Mi. Panenkové vstřelila svou čtvrtou branku v utkání Blažková. Desátou branku v čase 37:24 vstřelila po asistenci Fingerové M. Netíková, která po 27 vteřinách asistovala Noskové. Pohodový závěr utkání ještě podpořila krásná akce z 39. minuty, kdy Preiningerová mohla sama zakončovat, ovšem nesobecky nahrála volné Sedloňové, která neměla problém dopravit míček do opuštěné branky. O chvíli později přidala ze samostatného úniku svoji letošní premiérovou branku O. Prázová a čtrnáctý hřebíček do přeloučské rakve zatloukla po přihrávce Harapátové Kristýna Sedloňová.

Branky: 12:23 Ptáčníková (Netíková M.), 12:43 Blažková (Nosková), 18:57 Blažková, 21:22 Preiningerová, 21:33 Blažková (Nosková), 28:07 Preiningerová (Blažková), 29:04 Preiningerová, 30:10 Nosková (Blažková), 34:37 Blažková (Panenková Mi.), 37:24 Netíková M. (Fingerová), 37:51 Nosková (Netíková M.), 38:58 Sedloňová (Preiningerová), 39:27 Prázová O., 44:12 Sedloňová (Harapátová)

Sestava: Hanušová – Netíková P., Panenková Mo., Ptáčníková, Panenková Mi., Barillová – Nosková, Preiningerová, Blažková, Harapátová, Netíková M., Sedloňová, Fingerová, Prázová O.

Na tomto turnaji děvčata dokázala potvrdit letošní slušnou střeleckou formu a do tabulky získat dalších 6 bodů. O to cennějších, že děvčata se dokázala popasovat s pro ně nezvyklou rolí favoritek obou zápasů. Soupeřky se na naše děvčata chtějí vytáhnout a podat výkon na hranici svých možností. Je pozitivním zjištění, že ačkoliv se nám v utkání třeba nedaří podle představ, dokážeme zlomit vývoj zápasu na svoji stranu. Proto jsou obě dnešní vítězství nesmírně důležitá.

Za vynikající aktivitu bychom chtěli poděkovat doberským fanouškům, kterých se dnes v náchodské Plechárně sešlo skutečně hodně a děvčata se tak cítila jako doma. Věříme, že všichni společně napneme síly do posledního ligového turnaje v letošním kalendářním roce, který se odehraje v sobotu 8. 12. 2012 ve Skutči a že vánoční svátky strávíme s pocitem dobře odvedené práce.