Turnaj č. 3 13-14

Po třítýdenní pauze, která byla vyplněna pohárovým utkáním s extraligovým celkem FbŠ Bohemians, zavítala naše děvčata v neděli 10. listopadu 2013 do pardubické nafukovací Jablotron arény, kde odehrála další dva ligové zápasy.

Orel Přelouč – FBC Dobré 3:7 (0:3, 3:1, 0:3)
K prvnímu utkání děvčata nastoupila proti celku z Přelouče, který podle dosavadních letošních výsledků předvedl oproti loňské sezóně velký výkonnostní vzestup, což potvrdil i v tomto utkání. Úvod utkání se nesl ve znamení doberské aktivity, za kterou byla děvčata odměněna brankou ve 2. minutě, kterou po přihrávce Harapátové zařídila Olča Prázová. Vstřelená branka celý tým uklidnila a k vidění byla převaha doberského týmu, která vyústila v druhou branku, jenž vstřelila na začátku 9. minuty po individuální akci Klára Harapátová. O dvě minuty později bylo ještě lépe, neboť to se přesně do šibenice trefila Marťa Netíková, které asistovala Harapátová. Nutno podotknout, že i soupeř měl některé šance, které ale zlikvidovala pozorná Terka Svobodová.

Vstup do druhé části byl přímo fantastický, neboť po 17 vteřinách hry se po levé straně prodrala před branku Jindráková, která nahrála nekryté Zuzce Noskové, jenž neměla problém zamířit do odkryté branky. Dalo by se tedy říci poklidný zápas. Jenže soupeř se nevzdával a v 19. minutě snížil ranou z volného úderu, která prošla naší děravou zdí. Tato branka přeloučské orlice dostala více do hry a soupeř začal být aktivnější v napadání, což nám dělalo problémy. Ne že bychom neměli převahu, ovšem nabídnuté šance jsme nevyužili a soupeř naopak nekompromisně trestal. V 25. minutě přišlo jedno z několika zaváhání naší obrany, kterého soupeř využil, když se nemastná-neslaná střela dokutálela nešťastně pod naší brankářkou do brány. To ale nebylo vše, neboť 2 minuty před koncem dostal soupeř výhodu trestného střílení za hraní v brankovišti, kterou úspěšně využil a snížil na jednobrankový rozdíl.

Závěrečné dějství tak mělo přinést drama, které ale doberská děvčata nedopustila a ukázala svoji kvalitu. Po 48 vteřinách této části se dostala ke střele kapitánka Preiningerová a její pokus ještě dorazila do branky Adéla Jindráková, pro kterou to byl premiérový ligový zásah v doberském dresu. Děvčata následně kontrolovala hru, i když soupeř občas zahrozil. Uklidnění do našich řad přišlo v 37. minutě, když se po přihrávce Noskové podruhé v utkání prosadila M. Netíková. O minutu později předvedla rychlé nohy Monča Preiningerová, která doběhla nahozený míček a z brejkové situace povedeným blafákem překonala výborně chytající přeloučskou brankářku. Do konce utkání se již nic důležitého nestalo a děvčata tak brala zasloužené 3 body.

Branky: 1:36 Prázová O. (Harapátová), 8:14 Harapátová, 10:34 Netíková M. (Harapátová), 15:17 Nosková (Jindráková), 30:48 Jindráková (Preiningerová), 36:15 Netíková M. (Nosková), 37:44 Preiningerová

FBC Dobré – Sokol Proxisky Pardubice 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Ve druhém dnešním utkání jsme nastoupili proti domácímu celku, který našim děvčatům nechtěl nechat nic zadarmo. Od úvodních minut byl k vidění poměrně pohledný florbal, který produkovala obě družstva. Více ze hry měl přeci jen doberský tým, ovšem vážnější brankovou situaci si nevytvořil. Ani domácí celek neměl žádnou vyloženou příležitost, ovšem i přesto se v 6. minutě dostal do vedení, když pardubická hráčka zachytila naše špatné vyhození a vystřelila na branku. Její střelu Terka Svobodová vyrazila, ovšem tak nešťastně, že se míček odrazil do vzduchu, následně spadl na její záda a od nich se odrazil do branky. Tento smolný moment ale děvčata nezlomil a ještě více zatopila před pardubickou brankou. Zasloužené odměny jsme se dočkali na konci 9. minuty, když se po asistenci Jindrákové přesnou střelou o tyč prosadila Zuzka Nosková. Poté bylo k vidění ještě několik šancí zejména na doberské straně, ovšem bez kýženého brankového efektu.

Druhá třetina začala doberskou aktivitou, kterou trochu přibrzdilo vyloučení Ptáčníkové, která si odseděla týmový trest za nedodržení předepsané vzdálenosti. Ovšem oslabení jsme celkem s přehledem přežili bez úhony a následně se vydali na zteč pardubické branky. Dlouho se nám nedařilo vstřelit důležitou vedoucí branku, která by nás dostala do pohody. To se podařilo až na konci 26. minuty, když na pravé straně hřiště předvedla pohlednou individuální akci Preiningerová, která přesně nahrála před branku Báře Fingerové, která ač tísněná dokázala dostat míček za záda bezmocné brankářky. Do konce třetiny jsme měli ještě několik dobrých střeleckých příležitostí, které ale zůstaly nevyužity.

Vstup do třetího dějství se nám nadmíru podařil. Hned v 1. minutě této části se po přihrávce Noskové dostala na levé straně do úniku Kristýna Sedloňová, před kterou se otevřela dálnice, po které se naše obránkyně dostala do výhodné střelecké pozice, kterou zakončila bezchybnou střelou. Domácí hráčky se snažily zareagovat na vývoj utkání, ovšem s jejich pokusy o brejky si naše obrana dokázala poradit. Na začátku 38. minuty jsme dostali výhodu přesilové hry, kterou jsme sehráli velmi dobře a brankově ji i využili, když se po přihrávce Tomaščinové prosadila z předbrankového prostoru Klára Harapátová. O 30 vteřin později bylo ještě veseleji, neboť Fingerová nahrála za branku Monče Preiningerové, jenž povedeným bezchybným manévrem vstřelila pátou doberskou branku. V závěru utkání děvčata kontrolovala hru a ani inkasovaná branka 23 vteřin před koncem po prohraném osobním souboji jim nemohla zkazit chuť z dalšího vítězství.

Branky: 8:58 Nosková (Jindráková), 25:59 Fingerová (Preiningerová), 30:48 Sedloňová (Nosková), 38:12 Harapátová (Tomaščinová), 38:45 Preiningerová (Fingerová)

Sestava z turnaje: Svobodová T. – Netíková P., Panenková Mo., Ptáčníková, Panenková Mi., Sedloňová – Nosková, Preiningerová, Jindráková, Harapátová, Netíková M., Prázová O., Fingerová, Tomaščinová, Michlová

Na třetím ligovém turnaji děvčata získala 6 důležitých bodů, díky kterým si upevnila postavení v horních patrech tabulky. Ovšem zároveň se přesvědčila o tom, že žádný zápas v soutěži nebude jednoduchý a že s každým soupeřem se musí počítat. Stinnou stránkou je nepříjemné zranění naší stabilní obranné opory Péti Netíkové, která si po nešťastné srážce se spoluhráčkou zlomila nártní kůstku. Její nohu tedy na 6 týdnů ozdobila sádra a my všichni jí přejeme, aby se co nejdříve uzdravila a vrátila se zpět mezi nás.