Turnaj č. 3 14-15

Neuběhl ani týden a na doberské ženy čekal další ligový turnaj, který se tentokrát konal v nedalekém Kostelci nad Orlicí, kde našel své útočiště tým z Dobrušky, který byl naším dnešním prvním soupeřem. Na turnaj jsme vyrazili v sestavě obdobné z posledního turnaje s vědomím, že dnešní turnaj bude velmi náročný, což se jednoznačně potvrdilo.

FBC Dobruška – FBC Dobré 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)
Na začátek dnešního turnaje bylo k vidění místní derby, což se odrazilo i na aktivitě na diváckých ochozech, neboť v hledišti bylo možno vidět fanouškovské tábory, které přijely podpořit své týmy. Převahu v hledišti a z počátku i na hřišti měly doberské barvy, které vstoupily lépe do zápasu a na začátku 7. minuty se dostaly dovedení, když po přihrávce Preiningerové dostala míček do branky Klára Harapátová. K vidění byl vyrovnaný florbal, který se odehrával ve vysokém tempu. Na konci 13. minuty Dobruška podnikla rychlý protiútok, po kterém zcela volná hráčka dokázala vyrovnat na 1:1.

Druhou třetinu začala aktivněji Dobruška, která měla mnohem více míček na svých florbalkách a zejména hráčky hrající na střídavý start extraligu v Jičíně dělaly našim děvčatům značné potíže. Zlom v utkání přišel na konci 26. minuty, kdy dobrušská hráčka předvedla zcela nesmyslný zákrok bez jakékoliv snahy zasáhnout míček na pronikající Péťu Netíkovou, která po zbytečném zákroku zůstala otřesená ležet na střídačce soupeřek a do zbytku utkání již nezasáhla. Za tento nevybíravý zákrok byla dobrušská hráčka po zásluze odměněna pětiminutovým trestem, který dokázaly doberské holky potrestat. Nejprve se na začátku 22. minuty po akci Fingerové prosadila Míša Panenková, o minutu později přidala po přihrávce Sedloňové další branku Áďa Tomaščinová a ještě do konce trestu početní výhodu využila po nezištné asistenci Blažkové Monča Preiningerová.

Do závěrečné části jsme tedy vstupovali s tříbrankovým náskokem, ovšem zároveň s vědomím, že proti nám stojí velmi kvalitní soupeř. Úvod nám vyšel dokonale a v polovině 32. minuty uklidnění do doberských řad přinesla branka Adély Jindrákové, která se po asistenci Harapátové prosadila hezkou střelou z dálky. Soupeř ale nechtěl dát svoji kůži lacino a na začátku 36. minuty dokázal po hezké individuální akci vstřelit kontaktní branku. Jenže další branku naděje jsme soupeři již nepovolili a naopak sami jsme dokázali potvrdit vítězství střelou do prázdné branky, když soupeř navíc hrál v početní převaze při vyloučení Tomaščinové.

Branky: 6:14 Harapátová (Preiningerová), 22:04 Panenková Mi. (Fingerová), 23:22 Tomaščinová (Sedloňová), 25:22 Preiningerová (Blažková), 31:26 Jindráková (Harapátová), 44:19 Harapátová

FBC Dobré – IBK Hradec Králové B 8:3 (2:2, 4:1, 2:0)
Druhým dnešním soupeřem byl B-tým Hradce Králové, se kterým jsou často k vidění poměrně vyhrocené souboje a nejinak tomu bylo i dnes. Do zápasu vstoupil lépe soupeř, který působil aktivněji a po zásluze se dostal na konci 6. minuty do vedení. Tato branka dokázala probudit spící doberská děvčata a o 2 minuty později bylo srovnáno, když se po přihrávce Harapátové prosadila důrazem před brankou Adéla Jindráková. O chvíli později bylo ještě veseleji, když Jindráková nabila před branku ÁďeTomaščinové, která nezaváhala a poslala doberský tým do vedení. Bohužel ale v poslední minutě jsme nepokryli soupeřovu střelu, která zapadla za přední tyč.

O to více aktivněji jsme vstoupili do druhé části a hned po 44 vteřinách jsme se dočkali zasloužené odměny, když se po krásné souhře s Preiningerovou pohotově prosadila Klára Harapátová. I poté pokračovala doberská aktivita, ze které vyplynul faul hradecké hráčky, který v nabídnuté přesilové hře po další asistenci Harapátové potrestala Adéla Jindráková. Ani to ale nebylo vše, neboť po 15 vteřinách převzala přihrávku Míši Panenkové do běhu Kristýna Sedloňová, která efektně oklamala protihráčku a přesně zakončila. Doberskou smršť v polovině 21. minuty ukončila šestou brankou Áďa Tomaščinová, která využila přihrávku Harapátové. Pohodlný náskok naše děvčata uklidnil, ale stejně jako v předchozí třetině i na konci této jsme inkasovali zbytečnou branku, kterou soupeř snížil na rozdíl tří branek.

Ve třetí části byl k vidění spíš boj, než nějaký pohledný florbal. Oba celky se sice snažily, ovšem ani jeden tým dlouho nedokázal pohnout ukazatelem skóre. Diváky tak vzrušil až zákrok hradecké útočnice na brankářku Terku Svobodovou, po kterém naše brankářka zůstala bolestivě otřesená, ale utkání statečně dochytala. O chvíli později po tomto zákroku jsme dlouhou rozehrávkou uspali soupeřovu obranu, čehož využila kapitánka Preiningerová. Ke konci třetiny jsme dostali výhodu přesilové hry, kterou jsme opět dokázali využít, když si střelu Jindrákové srazila do branky hradecká hráčka. V samotném závěru i soupeř dostal možnost zahrát si přesilovku, ovšem tuto nabídnutou šanci nevyužil a děvčata tak mohla společně se svými fanoušky slavit druhé dnešní vítězství.

Branky: 8:01 Jindráková (Harapátová), 9:38 Tomaščinová (Jindráková), 15:44 Harapátová (Preiningerová), 18:48 Jindráková (Harapátová), 19:03 Sedloňová (Panenková Mi.), 20:32 Tomaščinová (Harapátová), 37:55 Preiningerová, 41:50 vlastní

Sestava z turnaje: Svobodová T. – Netíková P., Panenková Mi., Panenková Mo., Barillová, Ptáčníková – Harapátová, Preiningerová, Jindráková, Blažková, Tomaščinová, Sedloňová, Fingerová, Kotková

Dnes děvčata na hřišti odevzdala maximum, za což byla po zásluze odměněna 6 velmi cennými body, které získala proti silným soupeřům. Oba zápasy byly velmi dramatické a divácky značně atraktivní, což přítomné publikum dokázalo ocenit zaslouženým potleskem. Za předvedený výkon je děvčatům potřeba poděkovat, stejně tak jako výborným fanouškům, kteří po delší pauze opět přijeli povzbudit doberská děvčata na ligová kolbiště.

Foto z turnaje najdete zde (by Martin Tobiška).