Turnaj č. 3 15-16

Již na třetí turnaj v nové ligové sezóně vyrazila doberská děvčata v sobotu 21.11. 2015 do Přelouče, kde se utkala s rezervním týmem Pardubic a Orlicko-Třebovskem. Ve výpravě tentokrát pro nemoc chyběly Olča Prázová a Lůca Barillová, naopak poprvé do hry v tomto ročníku zasáhla Monika Panenková.

Sokol Proxisky Pardubice B – FBC Dobré 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
V prvním dnešním utkání doberské ženy nastoupily proti B-týmu Pardubic, do jehož kádru se před sezónou přesunulo několik hráček z loňského A-týmu. Věděli jsme tedy, že nás nečeká vůbec nic snadného, což se zejména zkraje utkání potvrdilo. Úvod utkání byl z obou stran ospalý a k vidění byla spousta nepřesností, díky kterým to byl spíše boj, než nějaká pohledná podívaná. Zhruba od 10. minuty jsme zpřesnili přihrávky, což přineslo i šance. Zejména Bára Fingerová mohla dostat náš tým do vedení, ovšem její samostatný únik zlikvidovala brankářka. Úvodní branku utkání tak vstřelila na začátku 12. minuty Péťa Netíková, která společně s Rozinkovou vybojovala míček, který nekompromisně poslala do pravého horního růžku branky. Vstřelená branka naše děvčata nabudila a začala diktovat tempo hry.

Úvod druhé části nám vyšel dokonale, když Sedloňová přiťukla míček na nabíhající Péťu Netíkovou, která z takřka identické pozice vstřelila na vlas stejnou a krásnou branku, jako v úvodní části. Od tohoto okamžiku jsme začali čím dál více zaměstnávat pardubickou obranu, ovšem hned několikrát jsme střelecky neuspěli ve velmi dobrých pozicích. Uklidnění přišlo až na konci 28. minuty, když Procházková zpoza branky ideálně uvolnila Zuzku Noskovou, která neměla problém dostat míček do odkryté branky.

I ve třetí části jsme pokračovali v nastoleném trendu a kontrolovali tempo hry. K vidění bylo hned několik pohledných akcí, které ovšem zůstaly nevyužity. Celek z Pardubic se snažil a několikrát ohrozil Terku Svobodovou, která si ale se všemi střelami dokázala poradit. V polovině 28. minuty se Adéla Procházková obtočila kolem branky a její pokus i s přispěním bránící hráčky skončil za zády bezmocné brankářky. Závěr zápasu tak byl celkem poklidný a kromě zaslouženého vítězství se nám podařilo vybojovat i čisté konto pro Terku Svobodovou.

Branky: 11:06 Netíková P. (Rozinková), 16:17 Netíková P. (Sedloňová), 27:59 Nosková (Procházková), 37:32 Procházková

FBC Dobré – FbK Orlicko-Třebovsko 5:6 (1:2, 2:2, 2:2)
Ve druhém zápase proti sobě nastoupily dva doposud neporažené celky, přičemž favoritem byl tým Orlicko-Třebovska, který pro letošní ročník dobrovolně opustil 1. ligu, aby jeho mladší hráčky mohly sbírat zkušenosti na regionálních hřištích. Od úvodního hvizdu bylo jasné, že proti nám stojí fyzicky a technicky velmi dobře vybavený soupeř, jehož hráčky neustále hýřily pohybem. Našim děvčatům chvíli trvalo, než si zvykla na rychlejší tempo a na konci 8. minuty poprvé inkasovala, když došlo ke špatnému přebrání hráček a zcela volná útočnice postupovala na Terku Svobodovou, která prvotní střelu vyrazila, ovšem s dorážkou jí její spoluhráčky příliš nepomohly. Inkasovaná branka nás ale nabudila a začali jsme pomalinku vystrkovat růžky. A to i přesto, že na začátku 13. minuty se soupeřky dostaly do dvoubrankového vedení. Jenže poslední slovo v této třetině měl doberský celek, když se po přihrávce Noskové prosadila Adéla Procházková.

Úvod druhé části našim děvčatům hrubě nevyšel a hned po 37 vteřinách inkasovala zbytečnou třetí branku. Odpověď ale přišla poměrně záhy, když se na konci 17. minuty podruhé v zápase prosadila Adéla Procházková a opět jí asistovala kapitánka Nosková. No a aby toho nebylo málo, tak na začátku 20. minuty si tato dvojce znovu zopakovala osvědčenou spolupráci, díky které mohla Adéla Procházková slavit hattrick. Vyrovnání trochu zatřáslo se suverenitou soupeřek, byť je nutné přiznat, že jejich fyzicky náročná hra plná pohybu dělala našim hráčkám potíže. Do trháku se soupeřky dostaly na konci 25. minuty, ve které vstřelily čtvrtou branku.

Nástup do posledního dějství tentokrát mnohem lépe vyšel našim děvčatům, když Hedvika Bardonová rychle přenesla hru na pravou stranu, kde čekala Aneta Kotková, která se nikterak nerozpakovala a ihned napálila míček na branku, který zastavila až síťka. Od této chvíle bylo utkání zcela otevřené a oba týmy ho chtěly zlomit na svoji stranu. Bohužel mnohem blíže k vítězství se přiblížily soupeřky, které v rozmezí 60 vteřin mezi 38. a 39. minutou hry vstřelily dvě branky. Naše děvčata se ale nevzdala a hned za 38 vteřin je na dostřel dostala povedená rána Kristýny Sedloňové, při které jí asistovala Bardonová. V závěrečných pěti minutách děvčata vrhla všechnu energii do útoku a několikrát byla velmi blízko vyrovnání, které ale nepřišlo, byť remíza by byla zřejmě nejspravedlivějším výsledkem tohoto velmi pohledného a dramatického zápasu.

Branky:13:51 Procházková (Nosková), 16:51 Procházková (Nosková), 19:02 Procházková (Nosková), 30:52 Kotková (Bardonová), 39:39 Sedloňová (Bardonová)

Sestava z turnaje: Svobodová T. – Bardonová H., Ptáčníková V., Panenková Mo., Panenková Mi. – Nosková Z., Netíková P., Procházková A., Fingerová B., Netíková M., Kotková A., Sedloňová K., Rozinková M.

Na dnešním turnaji děvčata navázala na zlepšené výkony a přítomným divákům, mezi kterými tradičně nechyběla i Hern Family, předvedla spoustu kvalitních akcí. Proti pardubickému B-týmu se celý tým prezentoval trpělivým a zodpovědným výkonem. Proti Orlicko-Třebovsku si děvčata sáhla na dno svých sil a dlouho držela s favoritem krok. Pokud ale chceme uspět proti takto kvalitnímu týmu, tak nesmíme dělat zbytečné chyby, kterých jsme se bohužel v dnešním zápase nevyvarovali. I přesto je nutné děvčatům za jejich výkon poděkovat a věříme, že na posledním turnaji v tomto kalendářním roce 6.12. 2015 v Pardubicích společně úspěšně zakončíme první polovinu soutěže.

Sestřih zápasu s Orlicko-Třebovskem najdete zde.

Sestřih zápasu s Pardubicemi B najdete zde.