Florbalový ples

V pořadí již 13. florbalový ples se uskuteční v sobotu 18.1. 2025 v Obecním domě v Dobrém, hrát bude skupina Brillant Band.

Podporují nás

Dobromat.cz

Turnaj č. 3 FLAHK 15-16

Týden uplynul jako voda a na doberské Hrochy v sobotu 24. října 2015 čekal další turnaj ve Florbalové lize amatérů. Na minulém turnaji jsme získali první body, na což jsme chtěli navázat a rozšířit stav svého doposud velmi skromného bodového konta. Opět jsme vyrazili v poměrně úzkém složení a do branky se musel postavit Adam Šmída, který svým výkonem rozhodně nezklamal.

Tlupa Dvůr Králové – FBC Hroši Dobré 2:1 (2:1)
Do utkání proti celku ze Dvora Králové jsme nastoupili odhodláni poprat se o další vítězství, ovšem začátek zápasu nám hrubě nevyšel, neboť hned v 1. minutě jsme po zaváhání naší obrany nechali pohodlně skórovat soupeřova útočníka. Vyrovnat mohl vzápětí Vidlák, ovšem jeho překvapivou střelu z úhlu zastavili soupeřovi obránci na hranici brankové čáry, a tak se podruhé radoval soupeř, který se prosadil v 5. minutě. O chvíli později Jirka Rozínek ideálně našel na středu Dana Šmídu, který dokázal snížit. Do konce zbývalo ještě dost minut a tak jsme se pustili za vyrovnáním, ke kterému několikrát nebylo daleko, ovšem srovnat stav se nám nepodařilo.
Branka: Šmída Daniel (Rozínek Jiří)

FBC Hroši Dobré – Sokol Předměřice 1:3 (1:3)
Do utkání proti favorizovanému domácímu týmu jsme nastoupili s cílem dobře bránit a hrát o něco zataženěji. Tato taktika ale vzala za své poměrně brzy, neboť na konci 2. minuty předměřický Sokol vedl již 2:0, když obě branky padly po samostatných únicích soupeřových útočníků. Ještě hůře bylo na konci 5. minuty, kdy Sokol přidal třetí branku. Od této chvíle se ale probudil doberský celek a po trase Vidlák-Spanilý doputoval míček k nabíhajícímu Jirkovi Mádrovi, který dokázal prostřelit předměřického brankáře. Vstřelená branka nás nabudila a místy jsme svého soupeře i přehrávali, ovšem snížit se nám nepodařilo. S přibývajícím časem jsme otevřeli hru, což vyhovovalo soupeřovi, který si vypracoval velké množství šancí, se kterými si ale poradil fantastický Adam Šmída zaskakující v naší brance.
Branka: Mádr Jiří (Spanilý Martin)

FBC Hroši Dobré – Dynamo Malšovice 2:9 (1:2)
Proti celku z Malšovic jsme neměli co ztratit a chtěli jsme se předvést zodpovědným výkonem, což se podařilo jen v prvním poločase. Opět jsme špatně vstoupili do utkání a hned v 1. minutě jsme prohrávali. Soupeř byl lepším celkem, ovšem i my jsme občas vystrčili růžky a zaměstnaly soupeřovu obranu. V 8. minutě se Dynamo dostalo do dvoubrankového vedení, ovšem na dostřel nás dostala branka Ondry Svobody, který dorazil do branky odražený míček, který napálil na branku po rychle rozehrané standartní situaci s Vidlákem Kamil Reichrt. Z poměrně vyrovnaného utkání se ve druhém poločase stala exhibice malšovického celku, který po zásluze a hlavně velmi snadno a pohodlně navyšoval své vedení. V závěru sice po křižné přihrávce Dana Šmídy upravil skóre Tomáš Vidlák, ovšem zasloužený debakl již tato branka neodvrátila.
Branky: Svoboda Ondřej (Reichrt Kamil), Vidlák Tomáš (Šmída Daniel)

Hvězdy Česká Skalice – FBC Hroši Dobré 4:2 (3:1)
Proti nováčkovi soutěže jsme měli poslední dnešní šanci na jakýkoliv bodový zisk, který se nám ale začal vzdalovat již ve 3. minutě, kdy se soupeř prosadil po laxním přístupu naší obrany. Vyrovnání přišlo ale hned z protiútoku, když Vidlák našel před brankou Ondru Svobodu, který si s nabídnutou šancí poradil na výbornou. Otočit skóre mohl Jiří Svoboda, který ale po rychlé sehrávce vůbec netrefil branku. Zápas byl vyrovnaný, přičemž Hvězdy působili svěžejším dojmem a za svoji aktivitu byli odměněni do konce poločasu dvěma brankami. Ve druhém poločase jsme se chtěli poprat s nepřízní osudu a všechny síly jsme vrhli do útoku, ovšem místo snižující branky jsme dvakrát nastřelili tyčku. V 16. minutě soupeřovi vyšel brejk a navýšil tak své vedení. Jiskřičku naděje vykřesal po sólovém úniku přes celé hřiště Jirka Mádr, ovšem na víc jsme již nedosáhli.
Branky: Svoboda Ondřej (Vidlák Tomáš), Mádr Jiří

Sestava: Šmída A. – Svoboda J., Reichrt K., Pašta M. – Svoboda O., Šmída D., Vidlák T., Spanilý M., Mádr J., Rozínek J.

Byť jsme na dnešním turnaji nastoupili v nekompletním složení a hned několik hráčů se představilo na nezvyklých postech, dalo se z dnešního turnaje vytěžit mnohem více, ovšem to bychom museli fungovat jako tým. Místo toho, abychom dodržovali stanovené pokyny, tak si na hřišti každý dělá, co chce. Z naší hry zcela vyprchalo nadšení, vzájemně si nepomůžeme, nekomunikujeme mezi sebou a ochota obětovat se pro tým je taktéž nedostatkovým zbožím. Každý z hráčů by se měl nad sebou a svým přístupem zamyslet, neboť bez změny myšlení a nasazení se z této svízelné situace dostaneme jen stěží.