Turnaj č. 4 09-10

Po čtrnácti dnech nabrala doberská výprava opět směr Hořice, kde pořádal domácí turnaj celek z Hradce Králové. Našimi soupeřkami tentokrát byly celky z Litomyšle a dosavadní suverén soutěže, celek Orlicko-Třebovska.

FBC Dobré - FBC Peaksport Litomyšl 3:5 (0:1, 1:3, 2:1)
K prvnímu utkání na turnaji nastoupila děvčata proti celku z Litomyšle, se kterým nedávno prohrála o jedinou branku a proto měla děvčata velkou chuť soupeřkám tuto prohru oplatit. Jenže hned z kraje zápasu zaspala naše obrana a v čase 1:22 jsme inkasovali první branku. Tento dílčí neúspěch ale naše hráčky nepoložil, děvčata přidala na tempu a své protihráčky přehrávala, ovšem úspěch v podobě branky se nedostavil.

Druhá třetina začala naším velkým náporem. Děvčata dobře kombinovala, vytvářela si šance a bylo jen otázkou času, kdy svoji převahu přetaví v branku. Branky se diváci skutečně dočkali, ovšem k překvapení všech se z ní neradovala naše děvčata, ale soupeř, který využil ojedinělý brejk. Zpět do hry naše barvy dostala střelou z volného úderu Preiningerová a vypadalo to, že se nadechujeme k velkému obratu v zápase. Jenže soupeř dnes byl neskutečně produktivní a během posledních dvou minut dvakrát skóroval a navýšil své vedení na 4:1.

Vstup do třetí třetiny našim děvčatům vyšel skvěle, když Pražáková po přihrávce Péti Netíkové využila přesilovou hru a snížila na rozdíl dvou branek. Jenže na druhé straně se o chvíli později prosadily i soupeřky, čímž se uklidnily. Čtyři minuty před koncem vystřelila Barillová a její střelu dorazila duchapřítomná Péťa Netíková. V posledních minutách děvčata uzamkla své soupeřky na jejich obranné polovině, ovšem snížení či vyrovnání  se děvčata nedočkala.

V tomto utkání naše děvčata rozhodně nebyla horším celkem, ba naopak, ovšem sport bývá někdy krutý. Soupeřky byly prostě efektivnější v koncovce a dokázaly využít naše velké chyby, kterých jsme v tomto utkání udělali několik.

Branky: 16:12 Preiningerová, 25:53 Pražáková (Netíková P.), 32:14 Netíková P. (Barillová)

Sestava: Hanušová - Čtvrtečková, Fellnerová, Panenková, Barillová - Sedloňová, Netíková M., Fingerová, Preiningerová, Pražáková, Netíková P., Prázová

FBC Dobré - FbK Orlicko/Třebovsko 4:7 (1:2, 2:2, 1:3)
Ke druhému zápasu jsme nastoupili proti lídrovi soutěže, celku Orlicko-Třebovska, který v dosavadním průběhu soutěže neztratil jediný bod a suverénně vévodil tabulce. O tom, že to není náhoda, se děvčata přesvědčila hned ve třetí minutě, kdy jsme poprvé inkasovali. Jenže vzápětí se na druhé straně našim hráčkám povedla pěkná akce a Péťa Netíková vyrovnala. Děvčata se favorizovaných soupeřek nezalekla a k vidění tak byla naprosto vyrovnaná partie. V 7. minutě se ale soupeřky odhodlaly ke střele z dálky a jejich pokus skončil až v síti.

Vstup do druhé třetiny byl famózní. Děvčata na své soupeřky vlétly a ve 14. minutě vyrovnala Marťa Netíková, která zužitkovala přihrávku Sedloňové. V 18. minutě si s obranou soupeřek precizně poradila Preiningerová a poslala náš celek do vedení, což odpovídalo i průběhu zápasu. Jenže zkušenější soupeřky poté zapnuly na větší obrátky a sérií dvou rychlých branek otočily skóre opět na svou stranu.

Poslední třetina pro nás začala doslova tragicky. Soupeřky si několikrát vyměnily míček a po rychlé střele využily přesilovou hru. Když o chvíli později soupeř dvakrát udeřil z hezkých akcí, zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto. Naše děvčata ale nesložila zbraně a i nadále statečně dobývala svatyni soupeřek. K vidění byla hra, která nepostrádala nasazení i hezké akce, ovšem snížení jsme se dočkali až v poslední minutě, kdy se prosadila Fingerová.

Branky: 3:39 Netíková P., 13:24 Netíková M. (Sedloňová), 17:10 Preiningerová, 35:39 Fingerová

Sestava: Novotná - Čtvrtečková, Panenková, Barillová, Prázová - Sedloňová, Netíková M., Fingerová, Preiningerová, Pražáková, Netíková P., Fellnerová

Za výkon na dnešním turnaji si děvčata zaslouží obrovský obdiv a pochvalu. Na jejich hře bylo vidět velké zlepšení a posun dopředu. Děvčata si dokázala, že pokud budou makat a na hřišti nechají vše, tak mohou hrát vyrovnanou partii prakticky s kýmkoliv v soutěži. Pozitivem je i počet nastřílených branek, neboť po dvou střelecky slabších turnajích snad děvčata nalezla ztracenou střeleckou mušku, která jim v předchozích zápasech tolik chyběla.