Turnaj č. 4 10-11

Po čtrnáctidenní pauze, kterou děvčata vyplnila poctivou tréninkovou pílí, přišel na řadu již letošní 4. ligový turnaj, který tentokrát hostila nově vybudovaná městská hala v Jaroměři. Našimi soupeřkami byly týmy ze samého čela tabulky, ale i tak jsme na turnaj neodjížděli s poraženeckou náladou, ba naopak.

F.B.C. Nové Město nad Metují – FBC Dobré 1:1 (0:0, 0:1, 1:0)
Prvním soupeřem našich děvčat byl suverén letošní soutěže z Nového Města, který doposud prochází soutěží jako nůž máslem, neboť v dosavadním průběhu soutěže neztratil ani bod. V sestavě našeho celku chyběla kapitánka Preiningerová i nemocná Barillová, naopak do hry po delší době zasáhla Lucka Zangeová. Naopak soupeřky byly prakticky kompletní a v jejich sestavě nechyběla ani juniorská reprezentantka Imlaufová, která v minulém týdnu reprezentovala naši zemi na EFT Škoda Cupu v Ostravě.

Na hráčkách obou týmů byla od úvodního hvizdu znatelná snaha získat co nejrychleji vedení na svoji stranu a k vidění tak byla velmi atraktivní podívaná plná osobních soubojů. Hned v 5. minutě utkání byla vyloučena Marťa Netíková a na naše hráčky čekaly první horké chvilky. Během přesilové hry si soupeřky vytvořily převahu, kterou sice přetavily v branku, ovšem tu rozhodčí kvůli postavení útočící hráčky v brankovišti správně neuznali. Po návratu vyloučené hráčky se našim děvčatům podařilo dostat zpět do zápasu a několikrát ohrozit branku favorita.

Druhá třetina začala velkou aktivitou našeho celku, za kterou jsme byli v 18. minutě odměněni vedoucí brankou, kterou po přihrávce Noskové střelou o tyč vstřelila Klára Harapátová. Tento menší šok pro soupeřky znamenal zvýšení jejich útočné aktivity, která ale ztroskotávala na vynikající Hanušové, která náš celek vydatně podpořila brilantními zákroky. Naše hráčky se ale nezatáhly do obrany a narůstající tlak soupeřek dokázaly eliminovat zvýšenou aktivitou při napadání, což soupeřkám dělalo velké problémy a jen nepřesná koncovka či smůla v podobě nastřelené tyčky znamenaly, že naše děvčata vedla pouze jednobrankovým rozdílem.

Závěrečná třetina přinesla urputný, ale zároveň krásný boj o každý míček. Favorizované soupeřky se pochopitelně snažily otočit vývoj utkání, naopak naše děvčata bojovala o naději na překvapivý výsledek. Ve 36. minutě byla za nedodržení vzdálenosti vyloučena Harapátová, ovšem i další hru v oslabení jsme přežili bez úhony. Bohužel ale krátce poté soupeřky dokázaly vyrovnat, když se útočící hráčka probila před naši branku a úderem nohy překonala Hanušovou. Bohužel rozhodčí toto neposoudili jako úmysl a tak ve 38. minutě bylo vyrovnáno na 1:1. Chvíli poté jsme dostali výhodu přesilové hry my. Tu jsme sice nevyužili, ale dokázali jsme se díky ní alespoň uklidnit na závěrečnou pětiminutovku. Dvě minuty před koncem byla dnes podruhé v utkání vyloučena Marťa Netíková, na jejíž spoluhráčky čekalo na hřišti peklo, které ale nesmírnou vůlí a bojovností dokázaly přežít a jako první v letošní sezóně dokázaly jednoznačnému aspirantovi na postup sebrat body!!!

Branka: 17:36 Harapátová (Nosková)

Sestava: Hanušová – Panenková, Prázová, Ryglová, Zangeová – Netíková P., Netíková M., Sedloňová, Harapátová, Pražáková, Nosková, Fingerová

FBC Dobré – TJ Sokol Jaroměř 3:3 (2:2, 0:1, 1:0)
Ve druhém utkání jsme nastoupili proti aktuálně 3. celku tabulky, který v domácím prostředí bral pouze vítězství. To ale chtěly i naše hráčky a tak se dal očekávat ofenzivní souboj, což se i vyplnilo. Do sestavy našeho celku se vrátila Preiningerová, která se hned ve 3. minutě mohla se svými spoluhráčkami radovat z úvodní branky, kterou po krásné individuální akci Ryglové vstřelila Nosková. Bohužel ale po vstřelené brance jsme polevili v napadání, což dost usnadnilo situaci domácím hráčkám, které se v 11. minutě dočkaly zaslouženého vyrovnání. Za dvě minuty později ale unikl domácí obraně tandem Netíková P. – Preiningerová a druhá jmenovaná po velmi dobré přihrávce od své sestry vrátila vedení na naši stranu. Jenže ani ne o minutu později naše dvě bránící hráčky nedokázaly uhlídat nabíhající protihráčku, která dost lacino srovnala skóre utkání. To už bylo v době, kdy v hledišti probíhal souboj doberských ULTRAS, kteří domácím fanouškům ukázali, jak že se to fandí a jednoznačně svůj souboj s domácími vyhráli.

Druhá třetina opět přinesla atraktivní hru vyplněnou ostrými souboji. Naše hráčky působily o něco více florbalověji, ovšem vstřelit vedoucí branku se jim i přes velké množství šancí podařit nedokázalo. A tak udeřilo na druhé straně, když ve 21. minutě po rychlém brejku zůstala úplně nekrytá domácí hráčka, která prostřelila Hanušovou v naší brance. Inkasovaná branka na chvíli znejistila naše hráčky, které jakoby nevěděly, co mají na své soupeřky hrát. Naštěstí se ale z letargie dokázaly rychle dostat a v závěru třetiny opět udávaly tempo zápasu.

Poslední třetinu jsme začínali v početní převaze, kterou jsme ale nedokázali využít, což nám zas tak nevadilo, neboť prakticky ihned po návratu domácí hráčky z trestné lavice skórovala Nosková. Ve 35. minutě dostaly možnost výhody přesilové hry i domácí hráčky, když byla vyloučena Prázová. Početní výhodu ale domácí tým nezužitkoval, čímž nastartoval naše hráčky k závěrečnému náporu. Naše děvčata v poslední osmiminutovce zpřesnila hru a zvýšila napadání, což znamenalo velký tlak našich barev, který jsme ale i přes některé velmi dobré příležitosti nedokázali využít ve vítěznou branku, což znamenalo naši druhou remízu dnešního dne.

Branky: 2:45 Nosková (Ryglová), 13:34 Preiningerová (Netíková P.), 31:39 Nosková

Sestava: Hanušová – Panenková, Prázová, Ryglová, Zangeová – Netíková P., Netíková M., Preiningerová, Sedloňová, Pražáková, Fingerová, Harapátová, Nosková