Turnaj č. 4 11-12

V neděli 11. prosince 2011 vyrazila v časných ranních hodinách doberská děvčata na poslední ligový turnaj v roce 2011 do Pardubic. V početné výpravě chyběla stabilní brankářská jednička Danča Hanušová, která bohužel na minulém turnaji utrpěla vážné zranění hlavy. Všichni jí přejeme brzké uzdravení a co nejrychlejší možný návrat do běžného života.

FBC Dobré - FBK Trutnov/Nové Město B 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
Místo zraněné Hanušové se v brance objevila Andrea Svobodová, proti které nastoupila rezerva extraligového Trutnova v nejsilnějším možném složení, tedy i s hráčkami, které hrají pravidelně nejvyšší soutěž. Proto jsme do utkání nastoupili s cílem pozorně bránit a vyrážet do rychlých protiútoků, což se dařilo naplňovat. Do vedení se favorit dostal v 6. minutě, ovšem krátce předtím mohla na druhé straně skórovat Sedloňová, jejíž střela ale skončila na břevně. V 11. minutě díky důrazu v brankovišti favorit vstřelil druhou branku, na kterou o minutu později odpověděla brankou Verča Pražáková, která využila přihrávku Sedloňové.

I ve druhé třetině pokračoval poměrně vyrovnaný souboj. Oba týmy předváděly pohledný florbal a k vidění byla spousta střel a hezkých kombinací. Bohužel mnohem efektivnější a hlavně důraznější v koncovce byly hráčky z Nového Města, které v posledních šesti minutách druhé části hry přidaly na své konto další tři branky.

Do závěrečného dějství ale naše děvčata nastoupila se vztyčenými hlavami a hned ve 33. minutě se šťastně prosadila Klára Harapátová, které asistovala Péťa Netíková. Vstřelená branka změnila obraz hry. Najednou jsme to byli my, kdo udával tempo zápasu. Vysunuli jsme napadání a hned se dostavily i šance. Tu největší měla Bára Fingerová, ovšem její samostatný únik skončil pouze na tyčce branky. V závěru utkání si zkušené soupeřky již své vedení s přehledem pohlídaly, ovšem doberská děvčata se za výkon v tomto utkání rozhodně nemusela stydět, neboť svému soupeři byla rovnocenným sokem.

Branky: 12:12 Pražáková (Sedloňová), 32:37 Harapátová (Netíková P.)

Sestava: Svobodová A. – Panenková Mo., Preiningerová, Netíková P., Barillová – Nosková, Netíková M., Harapátová, Fingerová, Pražáková, Sedloňová

FBC Dobré – IBK Hradec Králové B 7:3 (4:1, 0:1, 3:1)
Ve druhém utkání jsme nastoupili proti rezervnímu týmu Hradce Králové s jednoznačným cílem získat tři body. Do utkání děvčata vstoupila aktivně a v čase 2:25 vstřelila úvodní branku po přihrávce Michlové Marťa Netíková. Hned za dvacet vteřin se po pravé straně prohnala Nosková, jejíž přihrávku s přehledem dopravila do sítě kapitánka Preiningerová. A když se za dalších čtyřicet vteřin prosadila po asistenci Sedloňové M. Netíková, zdálo se být o vítězi jasno. Jenže za dalších třicet vteřin jsme bez povšimnutí nechali projít útočící hráčku pohodlně až před naši branku a ta si s nabídnutou šancí dokázala poradit. Inkasovaná branka jakoby nahlodala psychiku našich hráček, kterým se přestalo dařit. Toho ale naštěstí soupeř nedokázal využít a uklidnění na naše hokejky měla vrátit branka Monči Preiningerové, která v poslední minutě suverénním způsobem proměnila trestné střílení nařízené za faul na svoji osobu.

I do druhé třetiny jsme vstoupili aktivně, ovšem tentokrát bez brankového vyjádření. Po několika neproměněných šancích udeřilo na opačné straně, když se ve 24. minutě velmi šťastně prosadil soupeř. To už bylo v době, kdy trenéři stáhli hru na dvě formace, aby se děvčata dostala zpět do tempa. Navíc ve druhém útoku nahradila zraněnou Fingerovou dnes dobře hrající Zuzka Michlová a tyto změny společně s přestávkovým proslovem týmu evidentně prospěly.

Třetí třetinu jsme začali jako tu první, tedy brankou v 18. minutě, kterou vstřelila po individuální akci Zuzka Nosková. Od této chvíle na hřišti prakticky existoval pouze doberský tým, který svoji převahu ale zužitkoval pouze dalšími dvěma brankami. Nejprve po přihrávce od sestry Moniky dosáhla na hattrick Marťa Netíková a vzápětí po další přihrávce Preiningerové skórovala Nosková. Další šance zůstaly nevyužity a tečku za utkáním udělala třicet vteřin před koncem korigující branka hráček z krajského města.

Branky: 2:25 Netíková M. (Michlová), 2:44 Preiningerová (Nosková), 3:25 Netíková M. (Sedloňová), 14:05 Preiningerová (TS), 32:30 Nosková, 35:30 Netíková M. (Preiningerová), 36:43 Nosková (Preiningerová)

Sestava: Svobodová A. – Panenková Mo., Barillová, Netíková P., Panenková Mi. – Nosková, Netíková M., Preiningerová, Fingerová, Pražáková, Sedloňová, Michlová, Kotková

Na dnešním turnaji děvčata odehrála velmi dobrý zápas s trutnovským béčkem, který prokázal svoji individuální kvalitu. V utkání s Hradcem Králové B si děvčata sice přispala jasné vítězství, ovšem výkon nebyl bez chyb. Je škoda, že děvčata nedokážou udržet nastolené tempo a po dvou či tříbrankovém vedení poleví v koncentraci a z jasně vyhraného zápasu ještě dokážou udělat zbytečné drama. Zatímco ostatní soupeři nás nešetří (viz. desítka od Svitav), na našem týmu se projevuje jakýsi pocit soucítění s protihráčkami, které chceme ochránit od debaklu.

Jinak celému týmu, včetně trenérského štábu a doberským ULTRAS, patří velké uznání za odvedenou práci v pomalu končícím roce 2011 a do roku 2012 všem přejeme hodně zdraví a spoustu úspěchů a sportovních zážitků.

Děkujeme všem za vzornou reprezentaci klubu v roce 2011.