Turnaj č. 4 12-13

V sobotu 8. prosince 2012 zavítala doberská děvčata do velmi hezké a moderní sportovní haly ve Skutči, kde byl na programu poslední ligový turnaj žen v kalendářním roce 2012. Ve výpravě, kterou opět doprovázel velký počet věrných fanoušků, chyběla ze studijních důvodů doposud nejproduktivnější hráčka Pája Blažková, jinak kádr odjel kompletní.

IBK Hradec Králové B – FBC Dobré 0:5 (0:3, 0:2, 0:0)
Prvním dnešním soupeřem byl rezervní tým Hradce Králové, který toužil sebrat našemu týmu nějaké body a tím pomoci svému ,,áčku“ dostat se do čela tabulky. Naše děvčata ale byla odhodlána získat další důležité body, což se projevilo i na jejich aktivní hře, kterou od úvodního hvizdu praktikovala. Snaha o útočné pojetí vyústila ve 4. minutě úvodní brankou utkání, kterou po přihrávce Mo. Panenkové vstřelila Verča Ptáčníková. O tři minuty později unikla po pravém křídle Harapátová, která nahrála M. Netíkové, jenž nahodila míček před branku, který na místo určení dopravila důrazná Sedloňová. Vstřelené branky zchladily ambice hradeckých hráček, které vypadly z tempa, čehož dokázal doberský celek využít v 11. minutě, když Harapátová hezky uvolnila M. Netíkovou, která vymetla pavouky z pravého horního rohu hradecké svatyně.

Druhá třetina začala nejlépe, jak mohla, neboť hned po 17 vteřinách se po přihrávce Michlové obtočila kolem branky kapitánka Preiningerová, která pojistila vedení svého týmu. Tato branka definitivně určila ráz utkání. Hráčky z Hradce se sice snažily dostat se na dostřel, ovšem jejich snahu ztlumila pozorná doberská obrana v čele s velmi dobře chytající T. Svobodovou. Ve 22. minutě se do přečíslení dostalo doberské trio hráček a Harapátová po přihrávce Sedloňové bekhendovou střelou popáté rozjařila tváře výborných doberských ULTRAS. Do konce této třetiny si oba týmy připsaly několik střeleckých příležitostí, které ale zůstaly bez brankové odezvy.

Třetí dějství přineslo klidnější podívanou. Hra již nebyla z obou stran tak důrazná a atraktivní, ale i přesto byly k vidění pohledné akce před oběma brankami. Do třech nadějných příležitostí se dostala O. Prázová, ovšem její střelecké pokusy dokázala zlikvidovat strážkyně hradecké svatyně. S přibývajícím časem jsme se začali více soustředit na obranu a pomoci tak Terce Svobodové získat premiérové čisté konto, což se nakonec úspěšně podařilo. Děvčata tak po dobrém a zodpovědném výkonu získala další 3 zasloužené body do tabulky.

Branky: 3:41 Ptáčníková (Panenková Mo.), 6:50 Sedloňová (Netíková M.), 10:54 Netíková M. (Harapátová), 15:17 Preiningerová (Michlová), 21:18 Harapátová (Sedloňová)

Sestava: Svobodová T. – Netíková P., Panenková Mo., Ptáčníková, Panenková Mi., Barillová – Michlová, Preiningerová, Nosková, Sedloňová, Netíková M., Harapátová, Prázová O., Fingerová, Kotková

FBC Dobré – TJ Sokol Jaroměř 3:3 (0:2, 2:1, 1:0)
Druhým dnešním soupeřem byl celek z Jaroměře, který patří k favoritům celé soutěže, o čemž svědčí jeho nabitý kádr, ve kterém lze najít čtveřici hráček, které ještě vloni hrály extraligu za Trutnov. Úvod utkání byl ze strany doberského týmu poněkud ustrašený, čehož dokázal zkušený soupeř využít hned ve 3. minutě utkání, když po hezké kombinaci dopravil nechytatelně míček za záda bezmocné Hanušové. Důrazný soupeř, který proti nám hrál poněkud netradičním systémem, dělal našim děvčatům velké problémy. Rychlé kombinace a vířivý pohyb jaroměřského celku znamenal otupení našich útočných choutek a museli jsme se tak soustředit spíše na obrannou činnost. Ani to ale nepomohlo a po důrazu hostující útočnice skončil podruhé míček v naší brance.

Do druhé třetiny jsme vstupovali s vědomím, že potřebujeme zlepšit pohyb a dostat se více do hry a proto byla stažena hra na 2 kompletní formace. Než se ale tato změna projevila, získal soupeř již tříbrankové vedení, kterého dosáhl v 21. minutě díky teči hostující útočnice. Ani tříbrankové manko ale nezlomilo vůli doberských děvčat, které dopředu hnaly chorály věrných fanoušků, kteří byli za svoji neutuchající aktivitu odměněni kontaktní brankou doberského týmu, kterou vstřelila po přihrávce M. Netíkové Kristýna Sedloňová. Ve 23. minutě bylo ještě veseleji, neboť to se po nahrávce Fingerové prosadila střelou na vzdálenější tyč Zuzka Nosková. Od této chvíle byl k vidění útočný florbal, který se musel líbit všem přihlížejícím divákům.

Třetí dějství tak mělo od samého úvodu o náboj postaráno. Doberský tým se snažil alespoň vyrovnat, zatímco ten z Jaroměře se snažil odskočit na větší brankový rozdíl, k čemuž měl velkou možnost od poloviny 33. minuty, kdy dostal po vyloučení Harapátové výhodu přesilové hry. Během ní ale doberské bojovnice dokázaly odolat soupeřovu tlaku a střely z dálky pochytala spolehlivá Hanušová. Na začátku 38. minuty se Nosková dostala po individuální akci do brejku, který přesně zakončila a srovnala stav na 3:3. Poté se hra přelévala na obě strany, i když nebezpečnějším celkem byl ten jaroměřský, který dostal 86 vteřin před koncem utkání podruhé možnost zahrát si přesilovou hru, když na trestnou lavici usedla M. Netíková. Soupeř vycítil možnost strhnout utkání na svoji stranu a během oddechového času začal spřádat plány na pokoření naší branky. Naše děvčata se ale dokázala namotivovat na poslední vteřiny utkání a s vypětím všech sil odolala jaroměřskému tlaku. Tým sice poprvé v sezóně ztratil body za nerozhodný výsledek, ovšem ten se vzhledem k vývoji utkání a kvalitě soupeře dá považovat za menší vítězství.

Branky: 20:57 Sedloňová (Netíková M.), 22:52 Nosková (Fingerová), 37:07 Nosková

Sestava: Hanušová – Netíková P., Panenková Mo., Ptáčníková, Panenková Mi., Barillová – Michlová, Preiningerová, Nosková, Sedloňová, Netíková M., Harapátová, Prázová O., Fingerová, Kotková

Za poslední vystoupení v kalendářním roce 2012 děvčata zaslouží velkou pochvalu. V utkání s B-týmem Hradce Králové děvčata předvedla velmi dobrý výkon, který snesl i ty nejpřísnější měřítka. V utkání s velmi silnou Jaroměří zase děvčata prokázala nezlomnou vůli vrátit se zpět do zápasu a proti kvalitnímu celku dokázala smazat tříbrankové manko, což svědčí o dobrém charakteru mužstva.

Zvláštní poděkování si zaslouží všichni doberští fanoušci, kteří neváhali a dorazili ve velkém počtu do haly ve Skutči. Jejich podpora je pro tým velkým dopingem a i oni mají výrazný podíl na aktuálním umístění doberského týmu.

Závěrem všem hráčkám, fanouškům a příznivcům klubu FBC Dobré přejeme příjemné prožití vánočních svátků a již nyní se těšíme na další dávku florbalových zážitků v novém kalendářním roce 2013.