Turnaj č. 4 13-14

Na poslední ligový turnaj v kalendářním roce 2013 vyrazila děvčata v sobotu 23. listopadu 2013 do známé haly ve Skutči, ve které strávila 4 dny v rámci letního soustředění. Ve výpravě chyběla od minulého turnaje zdravotně indisponovaná obranná opora Péťa Netíková a některé hráčky do zápasů nastoupily s menšími zdravotními potížemi, za což jim patří obrovské uznání.

FBC Dobré – FTC Vysoké Mýto 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)
Úvodním soupeřem byl tým z Vysokého Mýta, se kterým jsme v prvním letošním utkání svedli obrovskou bitvu, kterou jsme zlomili na svoji stranu až 2,5 vteřiny před koncem utkání. Podobné drama děvčata nechtěla opakovat a tak se od prvních vteřin na svého soupeře vrhla bez bázně a hany. Bohužel ale přes velký územní tlak a několik nadějných příležitostí se nám dlouho nedařilo vstřelit vedoucí branku. A tak i soupeř začal pomalu vystrkovat růžky a hrozil rychlými protiútoky, které se nám ale celkem dařilo zachytávat. První branka zápasu přišla v 10. minutě, když se přesnou střelou prosadila Marťa Netíková – jedna z hráček, která se do poslední chvíle rozhodovala, zda do zápasu kvůli zdravotním potížím nastoupí. Druhá branka přišla o 3 minuty později a připsal si ji opět doberský tým, který využil souhry dua Nosková – Jindráková a druhá jmenovaná dostala míček za záda bezmocné brankářky.

Vstup do druhé části nám nevyšel dle představ a hned v 16. minutě soupeř snížil velmi šťastnou tečovanou střelou, proti které výborně chytající Terka Svobodová (další z indisponovaných hráček) nemohla zasáhnout. Naštěstí ale inkasovaná branka děvčata nezlomila a o 3 minuty později vstřelila také poměrně šťastnou branku, když se po přihrávce Prázové prosadila Klára Harapátová. Tato branka celý tým uklidnila a k vidění byl celkem otevřený zápas na obou stranách, ve kterém jistějším dojmem působila doberská děvčata. Ta byla za svoji snahu odměněna v 28. minutě čtvrtou brankou, kterou vstřelila díky důrazu před soupeřovou brankou Zuzka Nosková, jenž využila asistence Tomaščinové.

Do závěrečného dějství jsme vstoupili opět s velkým odhodláním a hned po 44 vteřinách se po přihrávce Harapátové prosadila Monča Preiningerová. Tato branka soupeře definitivně zlomila. Hráčky z Vysokého Mýta se sice snažily zkorigovat stav utkání, ovšem příliš vyložených šancí si nevypracovaly a ostatní zlikvidovala pozorná Svobodová. V polovině 35. minuty nahodila Ptáčníková míček před branku a ten dokonale ztečovala Klára Harapátová na místo určení. Do konce utkání bylo k vidění ještě několik příležitostí na obou stranách a závěrečné slovo si vzala Áďa Tomaščinová, která se na začátku 42. minuty prosadila přesnou střelou po asistenci Sedloňové, čímž uzavřela střelecký účet tohoto utkání, které nebylo tak nervy drásající jako první vzájemné měření sil v letošní sezóně.

Branky: 9:08 Netíková M., 12:31 Jindráková (Nosková), 19:47 Harapátová (Prázová), 26:24 Nosková (Tomaščinová), 30:44 Preiningerová (Harapátová), 34:25 Harapátová (Ptáčníková), 41:15 Tomaščinová (Sedloňová)

FbC Skuteč – FBC Dobré 3:7 (1:2, 1:1, 1:4)
Ve druhém zápase jsme se utkali s domácím celkem, který v letošní sezóně předvádí velmi dobré výkony a na němž je vždy vidět, jak moc touží po skalpu našeho celku. To bylo patrné i v dnešním utkání, které bylo dramatické a náročné. Našim děvčatům se vydařil vstup do zápasu, od úvodních chvil zachytila tempo utkání a hnala se za úvodní brankou. Ovšem soupeř známý svojí brejkovou hrou se chtěl před domácím publikem vytáhnout a i on se dostával do náznaku šancí. První branka utkání padla v 6. minutě, když se po přihrávce Tomaščinové prosadila Klára Harapátová. O 50 vteřin později bylo ještě lépe, neboť to svůj důraz v brankovišti využila v druhou branku Zuzka Nosková, které přihrávala Jindráková. Soupeř se ale nevzdával a neustále hrozil rychlými protiútoky, zatímco my jsme nedokázali vstřelit kýženou třetí branku, ke které měla nejblíže Áďa Tomaščinová, která ale nastřelila pouze břevno domácí branky. V polovině 9. minuty jsme rozehrávali standardní situaci na útočné polovině tak nešťastně, že po zásahu florbalky byla za hru vysokou holí vyloučena Sedloňová. Zbytečně nabídnutou šancí soupeř nepohrdl a početní výhodu přetavil ve snižující branku.

Druhá třetina fyzicky náročného zápasu přinesla opět řadu střeleckých příležitostí na obou stranách. Na začátku 20. minuty tvrdě vystřelila Tomaščinová, její pokus domácí brankářka vyrazila před sebe, kde již číhala pohotová Olča Prázová, která dostala míček do branky. Branka nás na chvíli uklidnila, ovšem houževnatý soupeř nám nenechal ani chvíli oddychu a neustále nás i přítomné diváky držel v napětí. Na konci 23. minuty domácí celek využil zaváhání naší obrany a opět se dostal na dostřel. Do konce třetiny solidně zaplněná hala viděla šance na obou stranách, z nichž tu největší měla Harapátová, ovšem její pohotová střela po hezké souhře skončila na břevně.

Třetí třetina pokračovala v nastoleném trendu s tím, že jsme sestavu stáhli na dvě útočné formace. Na začátku 33. minuty doberskému týmu zajistila dvoubrankové vedení přesně střílející Marťa Netíková, ovšem o minutu později bylo po našem dalším zbytečném zaváhání opět sníženo na rozdíl jediné branky. Oba týmy se hrnuly do útoku a pozorná Svobodová v naší brance musela předvést několik dobrých zákroků. Na druhé straně mohla navýšit naše vedení Tomaščinová, která ale podruhé v utkání nastřelila břevno. Na konci 39. minuty jsme dostali výhodu přesilové hry, kterou jsme dokázali využít v důležitou pátou branku, jenž vstřelila Klára Harapátová po přihrávce M. Netíkové. O chvíli později domácí tým nastřelil tyčku naší branky a prakticky z protiútoku nahrála Nosková před branku Báře Fingerové, která na začátku 42. minuty vstřelila šestou doberskou branku. Bonbonek pro doberské fanoušky si děvčata přichystala na samý závěr utkání, když se po ťukesu s duem Nosková - Tomaščinová prosadila Marťa Netíková, která zpečetila doberské vítězství nad ambiciózním domácím celkem.

Branky: 5:43 Harapátová (Tomaščinová), 6:53 Nosková (Jindráková), 19:53 Prázová O. (Tomaščinová), 33:11 Netíková M, 40:20 Harapátová (Netíková M.), 41:10 Fingerová (Nosková), 44:56 Netíková M. (Tomaščinová)

Sestava z turnaje: Svobodová T. – Sedloňová, Panenková Mo., Ptáčníková, Panenková Mi. – Nosková, Preiningerová, Jindráková, Harapátová, Netíková M., Prázová O., Fingerová, Tomaščinová, Kotková

Na dnešním turnaji děvčata získala 6 nesmírně důležitých bodů proti soupeřům, kteří nám nenechali vůbec nic zadarmo. Proti Vysokému Mýtu se děvčata dokázala poučit z předchozího vzájemného střetnutí a nedopustila další drama. V dramatickém utkání s domácím celkem děvčata předvedla silnou touhu po vítězství, za což byla po zásluze odměněna poctivě vybojovaným vítězstvím. Ke cti celému týmu slouží to, že děvčata dokázala pozitivně zareagovat na vývoj jednotlivých zápasů, která dovedla do zdárného konce. Nutno ale podotknout, že ve hře byla spousta chyb, na jejichž odstranění je potřeba zapracovat. Proto je potřeba využít pauzu k tréninkovému drilu, abychom se jako celek posunuli zase o kousek dál, neboť jak ukázal dosavadní vývoj soutěže, žádný z týmů nám nenechá nic zadarmo a pro každého ze soupeřů jsme lovnou zvěří, kterou touží skolit.

Závěrem bychom ještě jednou chtěli poděkovat děvčatům, která se obětovala ve prospěch týmu a do zápasů zasáhla i se zdravotními obtížemi, což ceníme velmi vysoko. V neposlední řadě děkujeme Hernovým, Ševcovým a Čičákovi za jejich vytrvalou podporu při fandění a doufáme, že ostatní z členů ULTRAS si jako novoroční předsevzetí dají to, že opět začnou jezdit podporovat děvčata, neboť každé podpory si vážíme a jsme za ni nesmírně rádi.