Turnaj č. 4 15-16

Poslední ligový turnaj v kalendářním roce 2015 odehrály doberské ženy v neděli 6.12. 2015 v nafukovací hale v Pardubicích, kde se střetly s týmy z Hořic a Jičína. Vzhledem k tomu, že se jednalo o nováčky soutěže, se kterými jsme se letos ještě nestřetli, tak jsme příliš nevěděli, co od zápasů očekávat. I přesto jsme chtěli odvést dobrý výkon a před vánočními svátky rozšířit bodové konto o nějaký ten bodík.

FbK Hořice – FBC Dobré 0:6 (0:0, 0:4, 0:2)
Úvodním soupeřem byl děvčatům celek z Hořic, který se do soutěže vrátil po dvouleté pauze. Od začátku bylo jasné, že se bude jednat o dobývání hořické svatyně, neboť soupeřky nikam příliš nespěchaly a snažily se co nejlépe bránit. Snaha doberských děvčat tak ztroskotávala na obranném valu a zejména na nepřesné koncovce. Děvčata se snažila kombinovat a dostala se do několika nadějných příležitostí, které ale zůstaly nevyužity. A to i proto, že jsme nastřelovali brankové konstrukce, o což se zapříčinily zejména sestry Netíkovy.

Ve druhé třetině již přišla kýžená branková odměna, o kterou se hned po 18 vteřinách postarala Bára Fingerová, které asistovala Kotková. Vstřelená branka naše děvčata uklidnila a nadále se hnala do útoku, ovšem branková konstrukce dnes přitahovala střely našich hráček doslova magickou silou. Druhou branku tak vstřelila až v polovině 23. minuty Zuzka Nosková, která se dostala k míčku nahozeném Míšou Panenkovou. O chvíli později jsme dostali možnost zahrát si přesilovou hru, kterou jsme nezahráli úplně špatně, ovšem bez brankového efektu. Třetí branka tak přišla na řadu až v 27. minutě, kdy se po přihrávce Sedloňové prosadila navrátilkyně Olča Prázová. O chvíli později Procházková posunula míček na Marťu Netíkovou, která konečně prolomila střeleckou smůlu a vstřelila svoji premiérovou branku v sezóně.

Třetí třetina začala obdobně jako ta druhá, tedy rychlým doberským gólem, který vstřelila Péťa Netíková, která využila výborného clonění Olči Prázové. O dvě minuty později střela Péti Netíkové skončila potřetí na tyčce, ovšem tentokrát to bylo ku prospěchu věci, neboť odražený míček si našla Bára Fingerová, která propálila vše, co jí stálo v cestě. V polovině závěrečného dějství byla vyloučena Marťa Netíková a během oslabení předvedla dva dobré zákroky Věrka Poláčková, která v průběhu druhé třetiny vystřídal v naší brance Terku Svobodovou. Do konce zápasu se již nic vážnějšího nestalo a tak jsme dokráčeli k poměrně pohodovému vítězství.

Branky: 15:18 Fingerová (Kotková), 22.18 Nosková (Panenková Mi.), 26:34 Prázová O. (Sedloňová), 27:04 Netíková M. (Procházková), 31:04 Netíková P. (Prázová O.), 33:20 Fingerová (Netíková P.)

FBC Dobré - FBK Jičín POHODA TEAM B 2:2 (0:1, 0:1, 2:0)
Ve druhém zápase jsme se střetli s celkem z Jičína, v jehož dresu nastupují hráčky, které dříve hrály extraligu a tak nás nečekalo vůbec nic lehkého, o čemž se přesvědčil i dosavadní suverén soutěže z Orlicko-Třebovska, který v předchozím dnešním zápase s tímto celkem prohrál 4:1. Úvod utkání potvrdil, že výsledky soupeřek nejsou nikterak náhodné a že nás čeká pořádná dřina. Po počátečním tlaku soupeřek se nám podařilo ohrozit jičínskou brankářku, která však působila velmi suverénním dojmem a střely, které viděla, chytala s obrovským přehledem. Na konci 8. minuty se jičínská kapitánka obtočila kolem našich dvou hráček a nechytatelnou střelou o tyč poslala svůj tým do vedení. Odpovědět mohla Zuzka Nosková, která se na konci 12. minuty postavila k trestnému střílení, které bylo nařízeno za faul na střílející Péťu Netíkovou. Dnes nám ale nebylo souzeno a pokus naší kapitánky skončil na břevně. Ani nabídnutou přesilovku jsme nedokázali využít a tak jsme po první části prohrávali o jednu branku.

Do druhé třetiny jsme vstoupili s vědomím, že pokud chceme uspět, tak ještě více musíme přidat na pohybu. Zvýšená aktivita přinesla několik nadějných střel, se kterými si ale v pohodě poradila strážkyně jičínské svatyně. I soupeřky ale byly aktivní a z každé příležitosti ohrožovaly Terku Svobodovou, která se v naší brance rozhodně nenudila. Od 22. minuty jsme dvakrát v krátkém sledu museli hrát v početní nevýhodě, když byly postupně vyloučeny Olča Prázová a Marťa Netíková. Jejich spoluhráčky ale dokázaly odolat tlaku jičínského celku a při hře v plném počtu opět vyrovnaly obraz hry. Bohužel ale na začátku 29. minuty naše obrana nezachytila dlouhý výhoz brankářky, čehož jičínská útočnice dokázala využít.

Třetí třetina se tak nesla ve znamení doberské snahy o vyrovnání, ovšem dlouho se našim děvčatům nedařilo vstřelit potřebnou kontaktní branku, která by odčarovala kouzlo jičínské brankářky. To se podařilo až na začátku 37. minuty Zuzce Noskové, jejíž střelu nešťastně tečovala za záda své brankářky jedna z jičínských obránkyň. To byl potřebný impuls, který dodal našim hráčkám novou energii, která je dotlačila až za vyrovnáním, o které se postarala důrazná Péťa Netíková, která dorazila do branky míček odražený po střele Procházkové. Sedm minut před koncem tak bylo vyrovnáno a přítomní diváci mohli sledovat drama až do posledních chvil. Chvíli se zdálo, že naše hráčky mají více sil, ovšem s blížícím se koncem měly k vítězství blíže soupeřky z Jičína, ale Terka Svobodová předvedla báječný zákrok, díky kterému tak děvčata z tohoto utkání vydolovala cenný bod.

Branky:36:03 Nosková (Netíková M.), 37:56 Netíková P. (Procházková)

Sestava z turnaje: Svobodová T., Poláčková V. – Bardonová, Ptáčníková, Barillová, Panenková Mi. – Nosková, Netíková P., Procházková, Fingerová, Netíková M., Kotková, Sedloňová, Prázová

Z dnešního turnaje tak děvčata po zásluze odváží 4 cenné body, ovšem důležitější je, že v obou zápasech předvedla pohlednou kombinační hru, která se nám zejména v začátku soutěže příliš nedařila. Musíme děvčatům poděkovat nejen za tento turnaj, ale i za celou podzimní část, neboť ve všech zápasech se tým dokázal statečně poprat se svými soupeřkami, za což jim patří obrovské uznání. Děvčata tak vánoční svátky stráví na děleném 2. místě, když ztrácí 2 body na vedoucí Orlicko-Třebovsko, což je velmi dobrý a v pozitivním smyslu i překvapivý výsledek, který je ale zasloužený a podložený dobrou výkonností celého týmu.

Sestřih zápasu s FBK Jičín POHODA TEAM B najdete zde.