Aktuality

Florbalový ples

24.12.2020

V pořadí již 11. florbalový ples se uskuteční v sobotu 15.1. 2022 v Obecním domě v Dobrém, hrát bude skupina Brillant Band.

Podporují nás

Dobromat.czTurnaj č. 4 FLAHK 14-15

V neděli 9. listopadu 2014 na doberské Hrochy čekal čtvrtý turnaj v rámci Florbalové ligy amatérů, který uzavíral první polovinu základní části soutěže organizované ve sportovní hale v Předměřicích nad Labem. Tentokrát byly na pořadu oproti předchozím turnajům pouze 3 zápasy proti celkům, se kterými se dalo pomýšlet na zisk bodů.

FBC Hroši Dobré – Dynamo Malšovice 0:3 (0:2)
Do dnešního úvodního zápasu muži vstoupili poněkud nervózně a rozpačitě, zatímco soupeř působil jistěji a poměrně dobře kombinoval. Úvodní branka utkání přišla při přesilové hře soupeře, když byl za sekání vyloučen Adam Šmída. Doberští hráči se sice dlouho drželi, ale nakonec přeci jen inkasovali. O chvíli později dostali i Hroši možnost zahrát si v početní převaze, ovšem velké šance díky výborným zákrokům hostujícího brankáře či smůle v podobě nastřelené tyčky zůstaly nevyužity a naopak po rychlém brejku soupeř dokázal skórovat při vlastním oslabení. Do druhého poločasu jsme nastupovali s odhodláním pokusit se o vyrovnání, ovšem na hřišti jsme působili příliš zbrkle, míček nám odskakoval od florbalek a popravdě příliš šancí jsme si nevypracovali. Naděje přišla při další přesilové hře, se kterou jsme ale i tentokrát naložili prachbídně a opět v ní inkasovali, což znamenalo definitivní konec nadějí na jakýkoliv bodový zisk.

FBC Hroši Dobré – Los Negros 2:0 (1:0)
Po předchozím nezdaru jsme se domluvili, že je potřeba něco změnit a tak jsme pozměnili sestavu, což se ukázalo jako dobrý krok. Od počátku utkání jsme působili aktivně a snažili se napadat soupeřovu rozehrávku, což přinášelo spoustu získaných míčků a několik dobrých šancí ke střele, se kterými si ale brankář za pomoci obrany poradil. I soupeř ale dokázal zahrozit a nás několikrát výrazně podržel Honza Franc, který se v brance překonával a to i při přesilové hře soupeře, když jsme pykali za špatné střídání. Z větší aktivity jsme dokázali vytěžit úvodní branku, když Adam Šmída zpoza branky nahrál na svého bratra Daniela, který dokázal propasírovat míček do branky. Druhá půle byla podobná té první. Hroši byli pohyblivějším celkem, ovšem vstřelit pojišťovací branku se jim dlouho nedařilo a tak i soupeř vystrkoval růžky a z občasných brejků nám několikrát zle zavařil. Dokonce jsme čelili i trestnému střílení, které bylo nařízeno za faul našeho brankáře mimo brankoviště, se kterým si ale Honza Franc poradil a v následném oslabení jsme statečně odolávali soupeřově tlaku. Nakonec se nám ale podařilo vstřelit druhou branku, když po souhře dvou Ondřejů Preininger nahrál Svobodovi, který zpečetil doberské vítězství.
Branky: Šmída Daniel (Šmída Adam), Svoboda Ondřej (Preininger Ondřej)

FBC Hroši Dobré – Czech Garbage 2:2 (1:1)
V posledním dnešním zápase jsme nastoupili ve stejné sestavě jako v utkání předchozím. Díky aktivnímu napadání se nám poměrně dařilo zachytávat soupeřovu rozehrávku, čímž jsme svého soka dostávali pod tlak, kterému odolával díky naší střelecké nepřesnosti a výborně chytajícímu brankáři. Z tlaku se nám ale přeci jen podařilo vstřelit úvodní branku, kterou po přihrávce Vidláka zajistil z bezprostřední blízkosti před brankou Ondřej Svoboda. Jenže soupeř s odpovědí moc dlouho nečekal a po precizně zahrané standardní situaci krásnou střelou vyrovnal na 1:1. Doberští Hroši ale cítili, že v tomto utkání mají na vítězství a tak se hrnuli dopředu, ovšem z několika závarů před brankou se jim skórovat nepodařilo a tak přišel trest v podobě vedoucí branky soupeře, kterou docílil po rychlém brejku a blafákovém zakončení. Naši hoši se ale nevzdávali a minutu před koncem dokázali vyrovnat, když Ondra Preininger rozehrál stnadardku na Tomáše Vidláka, který střelou mezi nohy propasíroval míček za záda bezmocného brankáře. Poté přišel závěrečný nápor doberských barev, který ale i přes několik velkých šancí zůstal bez kýžené brankové odezvy a tak jsme první polovinu základní části zakončili remízovým výsledkem.
Branky: Svoboda Ondřej (Vidlák Tomáš), Vidlák Tomáš (Preininger Ondřej)

Sestava: Franc J. – Preininger O., Svoboda J., Pašta M., Reichrt K. – Svoboda O., Mádr J., Vidlák T., Matějů M., Cita V., Spanilý M., Šmída A., Šmída D., Preininger K.