Turnaj č. 5 10-11

V sobotu 27. listopadu se v Rokytnici v Orlických horách konal další ligový turnaj žen, který tentokrát pořádal tým z Jablonného. Problémy s vytížeností haly zapříčinily, že jsme v rámci kolegiality pořádajícímu družstvu odsouhlasili brzký začátek dnešního turnaje. A tak jsme se všichni včetně zástupců ULTRAS již v 5:30 h. sešli na zastávce v Dobrém, kde nás všechny přivítala s otevřenou náručí paní Zima, která nám svoji sněhovou nadílkou značně znepříjemnila cestu.

Putování zasněženou krajinou po silnicích, které byly neupravené, všechny udržovalo v napětí, neboť každá zatáčka, kterých do Rokytnice je nespočítaně, znamenala možnou komplikaci v dopravě. Nakonec ale díky pečlivosti a obezřetnosti řidičů se všem podařilo něco málo po půl sedmé zdárně dorazit do cíle.

FBC Dobré – FBC Letohrad ?:?
V 7 hodin měl začít první zápas dnešního turnaje, ve kterém naše děvčata měla změřit síly s celkem z Letohradu. Jenže ve stanovený čas začátku utkání byly na letohradské straně přítomny pouze 4 hráčky, což ovšem pravidla nedovolují. Po uplynutí čekací doby nastoupilo naše družstvo, rozehrálo buly a náhle bylo utkání ukončeno z důvodu malého počtu hráček FBC Letohrad. O výsledku utkání tak rozhodne ligová komise ČFbU, ovšem nic jiného, než kontumace ve prospěch našeho družstva se očekávat nedá.

IBK Hradec Králové – FBC Dobré 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
V 10 hodin nastoupila děvčata proti celku z Hradce Králové, se kterým jsou vždy k vidění pohledné a atraktivní zápasy. Úvod utkání byl z obou stran opatrný, i když hned ve 3. minutě jsme si vypracovali první větší šanci utkání, kterou jsme ale nevyužili. A tak neočekávaně udeřilo na druhé straně, když jsme nepokryli hostující hráčku, která nikým neatakovaná s přehledem zakončila svůj únik. Inkasovaná branka naše hráčky namotivovala, ovšem jejich pohyb nebyl tak přesvědčivý, jako v minulých zápasech. I tak jsme ale mohli srovnat, ovšem Marťa Netíková svůj samostatný únik nedokázala přetavit ve vyrovnávací branku.

Druhá třetina přinesla větší aktivitu našich děvčat, která dnes hrála pouze na dvě formace, neboť zbytek družstva zklátila různá zranění či nemoci. Zlepšený pohyb a větší důraz přinesl zasloužené vyrovnání ve 20. minutě, když se individuálně prosadila Móňa Preiningerová. Jenže poté převzal otěže zápasu celek z Hradce Králové, který byl aktivnějším týmem, jenž zaměstnával naši obranu, kterou opět podržela výbornými zákroky Hanušová. Závěr třetiny se ale opět nesl ve znamení našich barev, ovšem dobré příležitosti zůstaly nevyužity.

Závěrečné dějství přineslo vyrovnaný souboj, ve kterém obě strany chtěly strhnout vedení na svoji stranu. Nepřesné zakončení či výborné zákroky brankářů ale oba celky udržovaly v napětí téměř do samého závěru utkání. Čtyři minuty před koncem utkání se ale po přihrávce Marti Netíkové šťastnou tečí prosadila Kristýna Sedloňová, která dostala doberský celek do vedení. Poslední 3 minuty utkání se soupeř odhodlal hrát power-play, ovšem naše aktivní hra mu toho moc nedovolila a tak o definitivním výsledku a našem vítězství rozhodla střelou do opuštěné brány Péťa Netíková. O radost z vítězství se děvčata na závěr podělila s přítomnou skupinkou fanoušků ULTRAS, kteří i přes brzký začátek dnešního turnaje a nepřízeň počasí neváhali přijet podpořit své oblíbenkyně, za což zaslouží uznání.

Branky: 19:47 Preiningerová, 40:48 Sedloňová (Netíková M.), 44:16 Netíková P.

Sestava: Hanušová – Barillová, panenková, Prázová, Ryglová – Netíková P., Netíková M., Preiningerová, Sedloňová, Pražáková, Harapátová

Cesta domů již naštěstí nebyla tak dobrodružná, neboť vozovky již byly prosolené a uklizené. A tak jsme se mohli s pocitem dobře odvedené práce vrátit domů na sobotní oběd, který všem jistě po zásluze chutnal.